і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

ПРАВО ДИТИНИ НА ЗДОРОВ'Я У СІМ'Ї ТА СУСПІЛЬСТВІ

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПРАВО ДИТИНИ НА ЗДОРОВ'Я У СІМ'Ї ТА СУСПІЛЬСТВІ

Мета. Продовжувати формувати уявлення про права дитини. Викликати в учнів бажання знати свої права. Акцентувати увагу на правах дити­ни, які порушуються в родині, в школі. З'ясувати сутність виразу "Ти не один!".

Обладнання. Конституція України, малюнки із зображенням дітей, які займаються спортом. Плакат "Світова книга прав дитини".

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Повторення вивченого матеріалу.

  • Яким має бути приміщення, де перебуває людина?

  • Чи впливає приміщення на здоров'я?

  • Як саме?

  • Що ви робите для того, щоб воно було затишним, чистим?

  • Чому людина завжди сумує за домом?

III. Актуалізація опорних знань.

  • Чи знаєте ви, які права має дитина?

  • У яких документах записані ці права?

  • Чи порушувались ваші права?

  • Куди ви можете звернутись у разі потреби?

  • Відповіді на ці питання ми з'ясуємо на сьогоднішньому уроці.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

Декларація прав дитини, прийнята Організацією Об'єднаних Націй
у 1959 р., затверджує невід'ємне право кожної дитини на гармонійний роз­иток особистості, що виражається певними принципами. Одним із найваж­ливіших є принцип 2: "Законом та іншими засобами дитині має бути забез­печений спеціальний захист, а також надані можливості і сприятливі умо­ви, що дали б їй змогу в умовах свободи та гідності розвиватися фізично,
розумово, морально, духовно і соціально здоровою".

У Декларації зазначено, що "дитина через її фізичну і розумову незрі­лість має потребу в спеціальній охороні і турботі".

У статті 24 сказано: "Держави-сторони визначають право дитини на ко­ристування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров'я та засобами лікування хвороб і відновлення здоров'я".

Права дитини на здоров 'я.

Кожна дитина має право на:

  • медичну допомогу;

  • профілактику захворювань;

  • санітарну освіту;

  • медичне страхування.

  • Усі діти мають право на медичну допомогу.

  • Особлива турбота дітям-інвалідам.

  • Жодна дитина не має бути жертвою насильства або війни.

  • Усі діти мають право на любов і турботу.

  • Жодна дитина не має бути скривдженою і ображеною.

У статті 49 Конституції України сказано: "Кожен громадянин має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування".

2. Бесіда про права дитини.

  • Якими із цих прав вам доводилося користуватися? (Розповіді дітей.)

  • Вам, діти, потрібна особлива турбота, бо ви формуєтесь, ростете, пі­
    знаєте себе і навколишній світ. Вам потрібна наша турбота, а не насильст
    во. Ніхто не має права змусити іншу людину змінити її погляди, переконан­ня. Ви, розвиваючись, пізнаєте природу, життя і тому повинні вчитися роз­різняти добре й погане.

Життя кожного складається по-різному, але ніхто не має права порушу­вати права інших.

  • Чи порушують ваші права у родині, в школі?

  • Чи доводилося вам бачити чи чути, як порушували права інших дітей?

  • Куди можна звернутися по допомогу?

3. Розв'язування проблемних ситуацій.

а) Як ви зустрінете у своєму класі дитину-інваліда?

  • Не покажете своєю поведінкою, що вона відрізняється від вас, будете
    їй допомагати.

  • Не будете з нею спілкуватися взагалі.

  • Спілкуватиметеся, але не завжди, тому що вона не така, як ви.

б) Як ви вчините, якщо ваш однокласник боїться лікувати зуби, робити
щеплення?

  • Не звертаєте уваги.

  • Глузуєте з нього, дражните.

  • Заспокоюєте, намагаєтеся пояснити, що це необхідно для здоров'я.

в) Якщо ви захворіли, то маєте право:

  • не відвідувати школу під час хвороби;

  • на безкоштовне медичне обслуговування;

  • вимагати від батьків виконання усіх своїх бажань.

Фізкультхвилинка.

Слухати ми перестали І тепер всі дружно встали. Будем ми відпочивати. Руки — вгору, руки — вниз І легесенько прогнись. Покрутились, повертілись, На хвилинку зупинились. Пострибали, пострибали, Раз — присіли, другий — встали, Всі за парти посідали.

4. Робота з підручником.

  1. Опрацювання тексту підручника "Твої права" (с. 41).

  2. Розповіді про права дитини на основі малюнків.

  3. З'ясування сутності виразу "Ти — не один!".

  4. Відповіді на запитання.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в зошиті.

Завдання 1. Ознайомлення із змістом завдання, виконання колективно.

Завдання 2. З коментуванням.

Завдання 3. Самостійна робота.

Завдання 4. Читання і запам'ятовування порад Пізнайка.

Завдання 5. Колективне обговорення і самостійний запис.

  1. Ознайомлення учнів із комплексом ранкової зарядки №3 (див. дода­ток).

  2. Розповідь про зміцнення здоров'я.

Вам необхідно щодня робити ранкову зарядку. Так ви зможете зберег­ти, зміцнити своє здоров'я. Адже тільки здорова дитина досягає успіхів
у навчанні, займає гідне становище у класному колективі, добре розвива­ється фізично, має врівноважений психічний стан.

VI. Підсумок уроку.

1. Відповіді на запитання.

  • Які права мають діти?

  • У яких документах вони записані?

  • До кого ми можемо звернутися по допомогу?

  • Для чого робити ранкову зарядку?

2. Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?

Гроші загубив — небагато загубив, час загубив — багато загубив, а здоров'я загубив — все загубив.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн
245 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти