і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Правило округлення чисел

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Правило округлення чисел. Значущі, вірні та сумнівні цифри.

Округлення числа полягає у відкиданні в ньому всіх цифр, що випливають за деяким розрядом. При цьому якщо округлене число ціле, то відкинуті цифри цілої частини заміняють нулями. Якщо перша відкинута цифра, менше п'яти, то попередня цифра не міняється. Якщо перша відкинута цифра, більше п'яти, то попередня цифра збільшується на одиницю. Якщо перша відкинута цифра, дорівнює п'яти, то придатне кожне із зазначених правил, але найчастіше округляють так, щоб остання зберігаєма цифра, була парною. Якщо вона непарна, то до неї додають одиницю, якщо ж парна, то залишають без змін (правило парної цифри). При округленні числа виникає додаткова похибка — похибка округлення , що не перевершує половини одиниці розряду останньої цифри, що зберігається (або п'яти одиниць першого відкинутого розряду). Абсол. Пох. округл.числа є сума його первісної абсол.пох. й пох. Округл.

Значущою цифрою наближеного числа назив.будь-яка його цифра поч.з першої ненульової (рахуючи з ліва на право). Напр., у числі 0,00030900 перші чотири нулі не є знач. цифрами. Всі інші цифри - значущі. Вірною цифрою (вірним знаком) наближ. числа а назив. будь-яка його знач.цифра, для якої абсол. похибка не перевершує половини розряду цієї цифри. Інші значущі цифри числа а називаються сумнівними.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
У цьому документі йде мова про правило округлення чисел, а також про значущі, вірні та сумнівні цифри.
 • Додано
  14.08.2018
 • Розділ
  Математика
 • Тип
  Конспект
 • Переглядів
  119
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  JH886059
 • Вподобань
  0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь