і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом

Мета:

Навчальна: поглибити й систематизувати знання учнів про правила вживання апострофа, формувати вміння правильно вимовляти слова, у яких пишеться апостроф, розвивати орфографічні навички, учити знаходити помилки, виправляти їх в усному й писемному мовленні, обґрунтовуючи правилами, удосконалювати навички роботи з орфографічним словником;

Розвивальна: розвивати мовленнєві навички, пам’ять, увагу, аналітичні вміння;

Виховна: виховувати щирість, доброту, спостережливість, почуття взаєморозуміння, взаємодопомоги.

Обладнання: підручник з української мови, мультимедійна презентація, таблиця, картки, орфографічний словник.

Тип уроку: урок поглиблення знань, формування вмінь і навичок.

Девіз уроку: Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх.

Епіграф: Людина починається з добра ( Народна мудрість)

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

Добрий день, діти! Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб упоратися на уроці з усіма завданнями, будьте уважними, старанними і слухняними.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

Виразне читання епіграфа уроку, пояснення його змісту.

Метод «Незакінчене речення». Діти, давайте пригадаємо які теми ми вивчали протягом останніх уроків з української мови.

Орфографічна хвилинка. На дошці записані слова,діти виходять і записують знак м’якшення замість пропусків, пояснюють орфограму.

Сіл..с..кий, лікар.., пісн..я, т..мяний, пишут.., грают..ся, дрібнен..кий, радіст.., сил..ний, тон..ший, мен..ший, прос..ба, с..омий.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Загадка (слайд)

2. Метод «мікрофон». На уроці я хочу дізнатися.., зрозуміти..

ІV. Оголошення теми й мети уроку (слайд 1)

Сьогодні на уроці ми з вами працюватимемо над темою «Правила вживання апострофа. Правильна вимова слів з апострофом». Тема ця для вас не нова, але нам доведеться познайомитися ще з кількома правилами, крім тих, які відомі вам з початкових класів.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Лінгвістичне дослідження.

Виконання вправи 283 (усно)

2. Пояснення вчителя (таблиця, слайд)

3. Бесіда за змістом опрацьованого теоретичного матеріалу.

- Перед якими буквами ставиться апостроф?

- Після яких приголосних ставиться апостроф?

- Коли апостроф не ставиться?

VI. Закріплення здобутих знань

1. Робота з підручником.

Виконання вправи 285 (коментоване письмо)

2. Робота з картками.

Картка 1. Запишіть слова в дві колонки: у першу – з апострофом, у другу – без апострофа.

Різьб..яр, бур..ян, св..ято, в..яз, реп..ях, р..ясно, гар..ячий, м..ята, зв..язати, м..який, здоров..я, солов..ї, черв..як.

Картка 2. Запишіть слова, вставляючи, де потрібно, апостроф.

Вип..єш, відіб..єш, м..ята, об..єднати, пір..я, міжгір..я, подвір..я, об..єм, пам..ятка, черв..як, дев..ятсот, п..ятдесят, р..ясно.

3. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться,

За прожитий день весняний

Всі до сонця потягніться,

Веретенцем покрутіться.

Руки вбоки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Ще раз веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте,

І за парти тихо сядьте.

4. Словниковий диктант (після написання, слайд «Перевір себе»)

Подвір’я, мавпячий, торф’яний, прислів’я, сузір’я, морквяний, Лук’ян, зоряний, пів’яблука, дит’ясла, буряк, жаб’ячий.

VII. Підсумок уроку

1. Бесіда.

- Яку вимову приголосного звука з наступним голосним позначає апостроф?

- Коли апостроф не ставиться?

2. Метод «Мікрофон».

Сьогодні на уроці я дізнався.., зрозумів…

3. Підсумкове оцінювання діяльності учнів.

VIII. Домашнє завдання (слайд)

Опрацювати параграф 36.

Виконати вправи 286 (письмово), 287 (усно).

4

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Google-сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 години
390 грн
195 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти