і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання опорних та інтерактивних схем для формування навичок мислення високого рівня
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Правила вживання апострофа

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Правила вживання апострофа
Мета
: повторити, узагальнити і систематизувати вивчений матеріал про вживання апострофа; удосконалювати вміння правильно вимовляти й писати слова з апострофом,пояснюючи написання слів відповідним правилам; розвивати память, увагу, логічне мислення; виховувати повагу до українського поета Т.Г.Шевченка, любов до рідного слова

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань , умінь і навичок

Хід уроку
I. Організаційні моменти
II. Оголошення теми,мети уроку
III. Робота над темою уроку

Відремонтуй слова

Здоров..я, між гір..я, різдв..яний, арф..яр, зор..я, під..їхати. трьох..ярусний, медв..яний, зв..язок, Лук..янчук

Теоретична хвилинка

-Назвати правила вживання апострофа.
-Коли перед я,ю,є,ї апостроф не пишеться
?

Вправа «Шевченковими стежками» (усно)

Прочитати текст. Пояснити написання слів з апострофом


…Об’їхав я багато країв. Гарних, дивних, цікавих…Та враз я згадав хлоп’ячі забави на батьківському подвір’ї. Почув трав’яний дух. Дух, де в’ється моя душа. Задзвеніли мені солов’ї, заворкотіли голуб’ята.
Запахли в рідному саду ряст, м’ята. Я хочу додому. У батьків сад… («Щоденник» Т. Г. Шевченка)

Розподільний диктант

Записати слова у дві колонки

1)з апострофом

2) без апострофа
Ім’я, сузір’я, тьмяний, об’єднатися, верб’я,рясний,в’яжуться,роз’яснити,Лук’янець,

гарячий,присвятити
Слово в’яжуться записати фонетичною транскрипцією

Третє зайве

Знайти зайве слово, пояснити правопис

1.Св..ято, рутв..яний, торф..яний;

2.Подвір..я, пір..їна, пор..ятунок;

3.Роз..яснити, дзв..якнути, з..їздити;

Розумне перо

Переписати речення, на місці крапок вставити, де потрібно, апостроф

Зійди навесні на Тарасову гору, і тебе зачарують співом солов..ї. Як тільки спадає надвечір..я, птахи змагаються своїм хистом. З кожного гаю лине своя полум..яна пісня. І слухає цю св..яткову хвалу Кобзареві Дніпро, слухає українське духм..яне поле і вся Україна.
Пояснювальний диктант

Записати речення , пояснити орфограми й пунктограми, зробити синтаксичний розбір
У весняному лісі з’явилися квіти : підсніжники,проліски,ряст

Мить творчості
Від поданих іменників утворіть прикметники(за допомогою суфікса - ян)
Дерево,солома,торф,зоря,тьма

Із 2 словами (на вибір) складіть речення


IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Повторити §36, вправа 293 або * словниковий диктант (10-15) слів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок узагальнення і систематизації знань
  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    111
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    LH597330
  • Вподобань
    0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь