і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Правила дорожнього руху

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Бесіда: "Правила дорожнього руху"

Мета: Ознайомити учнів з правилами дорожнього руху, правилами безпечної поведінки на дорогах. Виховувати бережливе ставлення до свого життя та здоров'я.

Хід бесіди.

1. Вступне слово класного керівника.

Усі ми багато разів на день користуємося вулицями та дорогами тих міст і сіл, у яких живемо. Або й просто любимо прогулятися тихої днини рідною вулицею. Проте чи завжди ми пам'ятаємо, що вийшовши за поріг домівки, стаємо учасниками дорожнього руху і заради своєї безпеки повинні орієнтуватися у складній ситуації на дорозі, самостійно приймати рішення? Допоможуть нам у цьому знання відповідних правил поведінки.

Отже, існує правосторонній, лівосторонній, односторонній і двосторонній дорожній рух. У нашій країні транспорт рухається з правого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах - підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги, - праворуч.

- Які ви знаєте типи перехресть та правила переходу дороги на перехрестях?

Учень: Перехрестям називається місце перетину вулиць. Воно є регульованим і нерегульованим. На регульованому перехресті рух транспорту упорядковується за допомогою регулювальника або світлофора. Переходити дорогу необхідно тільки на зелене світло світлофора. Якщо перехрестя регулюється тільки регулювальником, то слід підкорятися його сигналам. Пішоходи не повинні затримуватися чи зупинятися на дорозі, переходити перехрестя по діагоналі. За відсутності і світлофора, і регулювальника перехрестя є нерегульованим. Переходити його слід біля знаку "Пішохідний перехід" або по дорожній розмітці "зебра".

Розглянемо правила переходу вулиці після висадки з міського транспорту.

Після висадки з транспорту автобус і тролейбус обходять позаду, а трамвай попереду.

- Які ви знаєте дорожні знаки?

Існує кілька груп дорожніх знаків: попереджуючі, пріоритетні, забороняючі, наказові, інформаційно - вказівні та знаки сервісу . за допомогою дорожніх знаків дорожнього руху розуміють одне одного.

- Для чого потрібна дорожня розмітка?

Для зменшення можливості дорожньо - транспортних пригод на дороги наносять дорожню розмітку, яка уточнює або підкреслює вимоги дорожніх знаків.

Дорожня розмітка може бути горизонтальною або вертикальною. Вона допомагає водію вибрати правильне положення транспорту на проїзній частині дороги.

Регулювання транспортного руху і пішоходів у необхідних випадках здійснюється регулювальниками. Всі учасники дорожнього руху зобовязані керуватися сигналами регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофора, дорожнім знакам і розмітці на дорозі.

- Назвіть правила поведінки пасажира в автомобілі.

Пасажир в автомобілі має поводитися так:

- посадку та висадку з легкового автомобіля слід здійснювати не на проїзній частині, а в спеціально відведених місцях або біля бордюру і лише після повної зупинки транспорту; і найголовніше - не зі сторони руху транспорту;

- під час руху автомобіля не можна відволікати водія; чіпати ручки дверей; гратися гострими предметами; висовувати руки і голову у вікна автомобіля;

- під час руху триматися за інший транспортний засіб;

- буксирувати велосипед;

- їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;

- керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

Підсумок бесіди.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
виховання бережливого ставлення до свого життя та здоров я
 • Додано
  01.03.2018
 • Розділ
  Виховна робота
 • Клас
  5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  240
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  BE946095
 • Вподобань
  0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь