Практичне засвоєння і вдосконалення нормативної вимови дзвінких приголосних у кінці слова і складу

Опис документу:
Формувати мовленнєві вміння учнів (навички літературної вимови дзвінких приголосних у кінці слова і складу); розвивати орфоепічну чіткість, зв'язне мовлення учнів; збагачувати їх словниковий запас; виховувати уважність, старанність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українська мова, урок №22 Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна

Дата……………………….

Місце проведення...,...

Тема

Практичне засвоєння і вдосконалення нормативної вимови дзвінких приголосних у кінці слова і складу

Мета:

Формувати мовленнєві вміння учнів (навички літературної вимови дзвінких приголосних у кінці слова і складу); розвивати орфоепічну чіткість, зв'язне мовлення учнів; збагачувати їх словниковий запас; виховувати уважність, старанність.

Тип уроку: урок застосування (закріплення) нових знань, умінь і навичок

Обладнання: таблиця парних дзвінких і глухих приголосних звуків; таблиця "Пиши красиво і правильно"; пісочний годинник; « крісло автора»; мікрофон; смайлики до скоромовки; мікрофон; малюнок Капітошки, комп'ютера, берізки; зошит із друкованою основою.

ХІД УРОКУ

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Настрій на роботу

Ось і все - продзвенів дзвоник -в гості до нас йде урок!

2. « Активне читання» - 3 хв за пісочним годинником.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

І.Хвилинка каліграфії

У друкованому зошиті, урок №22.

Загадка « Упізнай предмет за описом»

Сучасний прилад, на якому можна друкувати тексти,робити фотографії, грати в ігри, малювати, спілкуватися...

Аналіз приголосних уЗ слові,яке ви прописали каліграфічно - усно,

«ланцюжком»

Словникова робота - хвоя, хвалько

2. Вправи на повторення - їх приніс нам Капітошка від своєї сварливої

тітки Шаруватихи. У неї сьогодні поганий настрій, то вона розмірковує:поливати їй Землю холодним дощиком чи ні Хочете поганої погоди?

Тоді будьте уважні - виконайте завдання без помилок!

Спишіть слова. Поставте наголос. Підкресліть букви, що позначають
приголосні звуки.

Хвалько, хвалиться, хвала, хвіст, хвіртка, хвилина.

  • Прочитайте речення. Підкресліть слова, в яких є буква ф. Фарбувала Фрося вікна. Федір їй допомагав.

  • « Проскормовити» це речення.

  • Який звук повторюється? Який він? Чому?

А чи є у цьому реченні дзвінкі звуки? Які? Чому ви так вважаєте?

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ і МЕТИ УРОКУ

Сьогодні ми будемо вправлятися чітко вимовляти дзвінкі приголосні у кінці слова і складу

РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

І.Творча вправа.

- Запишіть слова і доберіть до них слова за зразком:

Дубок дуб, садом — ,грибон — , еозин — , ножик — , дідок

2.3агадка « Впізнай предмет з описом»

Струнка, мов дівчина,

На своєму білому вбранні має чорні цяточки, смужки.

З.Робота в парах «Ти - мені, я - тобі»

Зробити звуко-буквений аналіз слова берізки.

Вправа « Мікрофон»

^ Які дзвінкі приголосні є у цьому слові?

^ Де вони стоять ? Як треба вимовляти той звук з ,який стоїть усередині слова? Чому?

4.Повторення правила про вимову дзвінких приголосних звуків у кінці слова і складу: хором, індивідуально - вправа « Сказав і передай мікрофон іншому»

  1. Наведення прикладів учнями.

  2. Робота з прислів'ями.

  • Хліб-сіль їж, а правду ріж.

  • Краще гірка правда, ніж солодка брехня.

  • Одна бджола мед не носить.

V Пояснити у « кріслі автора» друге прислів’я. Вправлятися у вимові дзвінких приголосних. Записати

7.Самодиктант (вправляння у літературній вимові дзвінких приголосних у кінці слова).

Трипудовий гарбуз

на городі загруз.

А на цей гарбуз

сів з дітьми чорногуз.

8. Робота в парах

Прочитайте вірш. Знайдіть пари слів, що розрізняються приголосними.

В дощ шукав у лісі гриб,

Й захворів тепер на грип.

Лікував я довго зуб,

На обід поїв лиш суп.

Д. Чередниченко

(Гриб — грип, зуб — суп)

9.Гра « Скажи слово і передай м'ячик»

У словах повинні бути дзвінкі приголосні у кінці слова і складу.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

і група: Городиська, Руссу, Мамєдов - Придумати і записати речення зі

словом-ліжко.

ІІ група: Кулик, Ширінов - Ніжка, діжка. Чи знають значення слова діжка?

Усім - повторити правило на с. 32

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  • Чого навчалися на уроці?

  • Наведіть приклади вимови дзвінких приголосних у кінці слова і складу.

Чи сподобалися тобі вправи до уроку? Кому і за що ти хотів би сказати після уроку « дякую»?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!