Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Практичне заняття з природознавства " Визначення назв найбільш поширених в Україні рослин, грибів, тварин за допомогою атласів-визначників, електронних колекцій"

Природознавство

Для кого: 5 Клас

27.04.2020

5091

214

0

Опис документу:
Завдання з визначення назв найбільш поширених в Україні рослин, грибів, тварин за допомогою атласів-визначників, електронних колекцій.Розвивати навички роботи з атласами-визначниками; навчитися визначати назви найбільш поширених в Україні рослин.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Практичне заняття №12

Тема. Визначення назв найбільш поширених в Україні рослин, грибів, тварин за допомогою атласів-визначників, електронних колекцій.

Мета: розвивати навички роботи з атласами-визначниками; навчитися визначати назви найбільш поширених в Україні рослин.

Обладнання: Інтернет – ресурси

Хід роботи: за допомого атласу-визначника, мережі Інтернет з’ясуй назву рослин, грибів, тварин

1 завдання

За допомого атласу-визначника, мережі Інтернет з’ясуй назву гриба

Один із найбільших грибів, ніжка якого може сягати 45 см заввишки,а шапинка перевищувати 35 см у діаметрі. Шапинка з віком стає схожа на парасольку,пізніше майже плоска. Зверху гриб білуватого, русого,вохряного, світло-коричневого кольору. У центрі шапинки добре помітний тупий темно-коричневий горбик, а на її поверхні – концентрично розташовані коричнюваті луски. Край шапинки волохатий.

Гіменофор пластинчастий,білий,густий.

Ніжка до 2 см товщиною, біля основи має бульбо подібне потовщення. Спочатку коричнева, в середині – біла. Ніжка порожниста з вохряним подвійним кільцем, яке вільно рухається по ніжці і з віком відпадає.

Зростають на землі як невеликими групами, так і поодиноко. В сонячних світлих лісах, пасовищах, луках, трав’янистих ділянках у садах та парках.

Гарний їстівний гриб, але для приготування вживають тільки шапинки. Ніжки та старі екземпляри непридатні.

Гриб-парасолька

Мухомор пантерний

Опеньок осінній

2 завдання

За допомого атласу-визначника ,мережі Інтернет з’ясуй назву метелика

Розмах крил — 28-34 мм. Крила коричнево-жовтого забарвлення з численними коричневими і білуватими плямами квадратної форми. Кінцеві зони антен потовщені і мають чорний колір. оширений у Західній, Південній, Східній Європі, Північній Африці та Туреччині. Ареал виду простягається від Південно-Східної Франції до Південного Уралу.

В Україні локальний, вкрай рідкісний вид. Трапляється нечисленно або поодиноко в південноукраїнських степах (Одеська й Миколаївська області). Постійно відзначається у Харківській, Донецькій, Луганській областях та Гірському Криму. Метелики літають з травня по липень. Яйця відкладаються по одному на листя і стебла кормових рослин — лаватери і чистця. Досягнувши другого-третього віку, гусениці зимують.

Махаон

Головчак чистецевий

Павичеве око

3 завдання

За допомого атласу-визначника,мережі Інтернет з’ясуй назву ссавців

Має широкі вилиці. Лапи довгі. Як і у інших 42 невеликих зуба. Важить в середньому 2.5-5 кг. Довжина тіла — 50-60 см, хвоста — 25-35 см; висота в холці — 28-30 см. Точна тривалість життя невідома, але приблизно 12-14 років при житті в неволі. В Україні цей вид відмічений у кількох східних областях, проте достовірні знахідки останніх 20 років стосуються переважно східних і північно-східних районів Луганщини . Зокрема після 2000 р. цей вид виявлено у заповіднику «Стрільцівський степ» Влітку хутро коротке, взимку — дуже пухнасте, густе та шовковисте. Влітку забарвлення має жовто-сірий, червонувато-жовто-сірий відтінок чи відтінок піску. Боки та живіт трохи світліші за інші частини тіла. Зимою хутро набуває більш тьмяного жовто-сірого кольору, а біля хребта з'являється світло сіра лінія вздовж всієї спини. Хвіст завжди доволі пухнастий, зазвичай сіро-бурий. Зверху набагато темніший, ніж знизу. Кінчик темний, майже чорний.

Лисиця корсак

Єнот усурійський

Шакал золотистий

4 завдання

За допомого атласу-визначника,мережі Інтернет з’ясуй назву рослини

Трав'яниста рослина заввишки 10-25 см, геофітефемероїдБульбоцибулина сидить досить глибоко в ґрунті, щороку змінюється. Відновлення відбувається за рахунок дочірньої цибулинки, яка розвивається при основі материнської влітку, а восени наступного року сягає великих розмірів і цвіте; материнська цибулина влітку перед цвітінням дочірньої виснажується, віддаючи поживні речовини на утворення плодів, і всихає. Листків 3-8, вони широко- або довгастоланцетні, тупі, плоскі, завдовжки 12-30 см, завширшки 1,5-4 см. Кожна рослина утворює від 1 до 5 двостатевих лійкоподібних квіток. Листочки оцвітини 4-7 см завдовжки, еліптичні, рожеві або рожево-пурпурові, зрідка — білі. Тичинок 6, з них 3 внутрішні довгі, а 3 зовнішні короткі, вони прикріплені до зіва оцвітини. Пиляки великі, помаранчево-жовті, вдвічі коротші за листочки оцвітини. Плід — коробочка завдовжки 3-4 см. Насіння сферичне, зморшкувате, коричневе.

Квітне у вересні-жовтні (як виняток — навесні), плоди дозрівають у травні-липні наступного року.

Аконіт клубочковий

Сон-трава

Пізньоцві́т осі́нній

Дайте відповіді на питання:

Доберіть цікаву інформацію (прислів’я , приказки, загадки) про одну з наведених рослин, тварин чи грибів .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.