Практична робота: «Текстові гіперпосилання»

Опис документу:
Гіперпосилання – це вказівка для браузера, до якого об’єкта у межах або поза межами HTML-документа він має звернутися. За допомогою гіперпосилань користувачі можуть переходити з однієї веб-сторінки на іншу, завантажувати файли тощо. Як гіперпосилання може бути оформлений фрагмент тексту або графічний об’єкт. Коли веб-сторінка відображається у вікні браузера, текстове посилання зазвичай виділено синім кольором і підкресленням. Для переходу в місце, на яке вказує посилання, користувачу достатньо к

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Практична робота №

Тема. «Текстові гіперпосилання»

Теоретичні відомості

Гіперпосилання – це вказівка для браузера, до якого об’єкта у межах або поза межами HTML-документа він має звернутися. За допомогою гіперпосилань користувачі можуть переходити з однієї веб-сторінки на іншу, завантажувати файли тощо. Як гіперпосилання може бути оформлений фрагмент тексту або графічний об’єкт. Коли веб-сторінка відображається у вікні браузера, текстове посилання зазвичай виділено синім кольором і підкресленням. Для переходу в місце, на яке вказує посилання, користувачу достатньо клацнути його текст.

Для створення гіперпосилання необхідно використовувати теги <A> та </A>, визначивши для тегу <A> атрибут HREF. Його значенням має бути адреса URL, на яку вказує посилання. Текст посилання розташовують між тегами <A> та </A>.

Якщо веб-сторінка, на яку вказує посилання, розміщена на іншому веб-сайті, то значенням атрибута HREF має бути повна URL-адреса з назвою протоколу включно; такі посилання називають зовнішніми. Якщо ж гіперпосилання вказує на іншу сторінку того сайту, то для пошуку документа достатньо задати лише відносний шлях; таке посилання називають внутрішнім.

Гіперпосилання може вказувати не певне місце всередині сторінки, якщо туди попередньо вбудувати якір-мітку. Для визначення якоря також використовують теги <A> і </A>, але замість атрибута HREF задають атрибут NAME, значенням якого має бути ім’я якоря. Воно може складатися з літер та цифр, але не повинно містити символів пробілу. Якщо на сторінці є кілька міток, то всі вони повинні мати різні назви.

Для створення посилання на встановлений якір потрібно у тегу <A> зазначити його ім’я в кінці адреси URL після імені документа, відокремивши його символом #. Символ # вказує на те, що після нього записано назву мітки, а не ім’я файлу.

Посилання на мітку всередині поточного документа задають так:

<A HREF=”#назва_мітки”>Текст посилання</A>

Якщо в атрибуті HREF задати адресу електронної пошти зі словом mailto: перед нею, то після вибору такого посилання можна надіслати електронний лист, де в полі КОМУ буде записано цю адресу.

У Вправі 1, який наводиться нижче, розглянуто застосування гіперпосилань на якорі

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Посилання та якорі</TITLE>

</HEAD>

<BODY>

Нові версії стандартних програм операційної системи та найважливіші драйвери можна знайти на веб-сайті компанії <A HREF=http://www.microsoft.com/”>Microsoft</A>.

<P> А тепер можна перейти на <A HREF=main.html”>мою особисту сторінку</A>.

<P>Про те, як зв’язатися з автором, розповідається в <A HREF=”#olenap”>кінці цієї сторінки</A>

<BR><BR>

<A NAME=”olenap” HREF=mailto:olena@zirka.lviv.ua>Olena@zirka.lviv.ua</A>

</BODY>

</HTML>

Такий вигляд матиме HTML-документ після його відтворення браузером.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.