Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Практична робота № 5, Розрахунок відносного залишкового поперечного звуження.

Інформатика

06.06.2020

276

1

0

Опис документу:
Практична робота за темою: Розрахунок відносного залишкового поперечного звуження призначена для студентів другого курсу спеціальності підземна розробка корисних копалин з метою навчити виконувати завдання з теоретичної механіки, проводити обчислення і будувати графіки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Практична робота № 5

Тема роботи: Розрахунок відносного залишкового поперечного звуження.

Мета роботи: навчитися виконувати завдання з теоретичної механіки, проводити обчислення і будувати графіки.

Обладнання: ПК

Методичне забезпечення: інструкція до виконання практичної роботи.

Теоретична частина.

За допомогою команд Ехсеl можна змінювати спосіб розташування і представлення даних в осередок, форматувати їх (вибирати шрифт, колір, розмір і спосіб зображення), задавати вид (формат) висновку дати і часу, регулювати розмір осередку, захищати дані від несанкціонованого доступу, щоб запобігти їх випадковій або призначеній зміні. Значенням осередку з формулою є результат відповідного арифметичного і логічного виразу (тобто результат обчислень по цій формулі).

Копіювання осередків і формул.

Якщо придивитися до рамочки, якій виділяється активний осередок, то ми побачимо, що в її правому нижньому кутку є маленький чорний квадратик. Звичайний ехсеl’овский курсор має форму товстенького білого хрестика, та варто йому виявитися над цим квадратиком, як він міняє свій зовнішній вигляд: стає тоненьким і чорненьким...........

Варто взятися за нього мишкою і потягнути, наприклад вниз, як число або текст копіюються у вільний осередок (або у всі осередки стовпця, на які ви протягніть рамочку). Якщо ж в початковому осередку була формула, то копіюється і вона. Якщо, наприклад в осередку D1 була сума по першому рядку: =СУММ(А1:С1), то після простягання формули вниз в осередку D опиниться сума по другому рядку: =СУММ(А2:С2), Тобто всі аргументи змістилися на рядок вниз, в ту ж сторону, куди ми протягували нашу формулу.

Аналогічно поведеться і Ехсе1, якщо ми узявши за квадратик, перетягнемо формулу управо, в осередок E6 - всі аргументи змістяться на стовпець: =СУММ(В1:D1). Якщо вам потрібно, щоб знов вставлений рядок виконував ті ж операції, що і решта рядків, вибирайте мишкою ті осередки попереднього рядка, де знаходяться формули, і, узявши за кут, перетягуйте вниз в новий рядок. Якщо вони розташовані так, що за кут перетягнути не вдається, тоді встаньте мишкою в потрібний осередок, поставте курсор на її вертикальну або горизонтальну межу і, натискуючи Ctrl (біля стрілки з'явиться маленький плюс, що означає, що ми робитимемо копіювання, а не переміщення), перетягніть формулу туди, куди вам потрібно. Якщо не натискувати Ctrl, то формула переміститься на нове місце, а на старому зникне.

В копіюванні формул є і складнощі. Головна з них - той факт, що при копіюванні міняються адреси всіх аргументів. Для знаходження суми по стовпцю, виділяємо необхідні значення і натискуємо кнопку автосуми на панелі інструментів.

Хід роботи.

1. З нового листа книги наберіть тему і мету даної практичної роботи.

2. Наберіть таблицю за зразком:

Діаметр, D

Розрахункова довжина,

L

Площа перерізу,

А0

Діаметр шийки, D0

Площа поперечного перерізу зразка,

А1

Відносне залишкове поперечне звуження,

Ψ

2,5

0,35

6,2

0,25

3,2

0,36

4,2

0,25

5,4

0,21

5,3

0,25

3,2

0,13

4,5

0,65

3,9

0,64

6,8

0,68

9,5

0,79

2,7

0,58

3. Виконати розрахунки згідно формул:

4. Побудуйте гістограму для стовпців D , D0.

5. Знайти середне значення для всіх стовпців.

6. Для всіх рядків таблиці побудуйте лінійчату діаграму.

7. Побудуйте діаграму для стовпців A0, A1.

8. Побудованні діаграми та графіки підписати. Ознайомте викладача з отриманими результатами.

Звіт по роботі повинен містити.

1. Тему і мету роботи.

2. Коротко теоретичну частину.

3. Висновок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.