"Позначення приголосних звуків буквами. Правильна вимова звуків [г], [ґ], позначення їх буквами «ге», «ґе»".

Опис документу:
Тема: "Позначення приголосних звуків буквами. Правильна вимова звуків [г], [ґ], позначення їх буквами «ге», «ґе»". за авторами Надії Кравцової, Валентини Романової, Алли Савчук.2 клас НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 18

Тема: Позначення приголосних звуків буквами. Правильна вимова звуків [г], [ґ], позначення їх буквами «ге», «ґе».

Мета: уточнити і закріпити знання учнів про приголосні звуки [г], [ґ]; розвивати вміння розрізняти на слух звуки [г] і [ґ]; виховувати любов до природи.

Перебіг уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (впр.81)

— Прочитайте слова, правильно вимовляйте перший звук.

— Назвіть букви, якими вони позначаються.

— У виділених словах назвіть кількість звуків і букв.

2. Вправи «Чудовий настрій»

Словниковий диктант

Ґава, аґрус, ґудзик, ґедзь, дзиґа, ягода, герой, ґрунт, погода.

— Поясніть, чому в слові ґедзь букв більше, ніж звуків, а в слові ягода — звуків більше, ніж букв.

3.Хвилинка каліграфії

4.Гра «Найрозумніший»

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 24)

Вправа 83(робота в парах).

— Спишіть . Слова з буквами гі ґ поділіть на склади.

Вправа «Біном фантазії»

2.Асоціативний кущ.

3. Вчимося складати сенкан

4. Робота з підручником

Вправа 85.

Учні читають загадки та відгадують їх.

— Правильно вимовляйте звук [ґ] у словах-відгадках!

— Виконайте звуковий аналіз слова ґудзик. Поясніть, як це слово можна поділити для переносу.

Слово про слово

Без угаву — безперестанку, безперервно.

Вправа 86.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Віконечка»

— Прочитайте слова. Запишіть їх, вставляючи букви ґ або г.

Обортка, арус, поода, дзиа, удзик, уси, ава, рім, рунт, поляд.

2.Вчимося дискутувати.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які звуки ви сьогодні вчилися розрізняти на уроці?

— Якими літерами вони позначаються на письмі? ( [ ґ ] — «ґе» — ґ, [ г ] — «ге» — г)

— Наведіть приклади слів, які починаються цими буквами.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 87

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»