Позитивні та негативні емоції. Причини, які впливають на емоції.

Опис документу:
Ознайомити учнів з позитивними й негативними емоціями; учити дітей керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я, вправлятися в умінні шукати вихід із ситуацій, що засмучують; розвивати увагу, пам'ять, зв’язне мовлення; виховувати бажання мати і примножувати позитивні емоції, розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими людьми.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку. Позитивні та негативні емоції. Причини, які впливають на емоції.

Мета уроку. Ознайомити учнів з позитивними й негативними емоціями;

учити дітей керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я, вправлятися в умінні шукати вихід із ситуацій, що засмучують;

розвивати увагу, пам'ять, зв’язне мовлення;

виховувати бажання мати і примножувати позитивні емоції, розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими людьми.

Обладнання:

на дошці: запис теми, імена учнів, малюнки людей з різними емоціями, зображення органів чуття (ніс, очі, вуха, язик)

на партах: аркуші паперу, кольорові олівці, фломастери, клей.

інше: музичні записи, пелюстки квітки успіху.

Методи та форми роботи. Словесні: розповідь, бесіда, загадки, запитання-відповідь; наочні: ілюстрації, демонстрація; практичні: практична робота, вправи; стимулюючо-мотиваційні: ігри, тренінги; творчі: малювання кольорового настрою.

Тип уроку. Заняття - тренінг

Хід заняття

І. Організація класу

1. Привітання

Станьте рівно, посміхніться,

І до гостей поверніться.

З добрим днем всіх привітайте

І за парти посідайте.

2. Вправа «Мій настрій сьогодні»

- Обрати із запропонованих смайлів той, який відповідає настрою саме в цей час.

Дати пояснення.

  • Який настрій у нашій групі? Чому?

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Вправа «Очікування»

  • Запишіть на стікерах власні очікування від сьогоднішнього заняття та прикріпіть їх на плакаті, проговорюючи їх у голос.

  1. Вправа «Прийняття правил роботи»

  • Я пропоную скласти правила роботи на занятті, щоб воно проходило в доброзичливій атмосфері та кожному було комфортно

  • Бути позитивними

  • Бути активними

  • Бути толерантними

  • Говорити за темою

  • Не перебивати

  • Діяти спільно

  1. Бесіда

  • Давайте подумаємо, що таке емоції? (Емоції – це душевні переживання, почуття, хвилювання)

  • Покажіть за допомогою міміки обличчя радість, злість, захоплення, образу.

  1. Вправа «Коло думок»

  • Назвати асоціації до слова «емоції».

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

  1. Бесіда

На сьогоднішньому уроці ми помандруємо до Країни Емоцій.

В якій розглянемо наші відчуття, переживання та їх значення для нашого здоров’я. Будемо вчитись розпізнавати свої почуття та висловлювати їх. Це нам потрібно, щоб не принести шкоди своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих. А також будемо зображувати мімікою і жестами відповідний настрій.

Кожному з вас країна емоцій подарує пелюстки квітки успіху та добра. За активність на уроці, відмінну дисципліну, старанну роботу ви отримуватимете по 1 пелюстку квітки успіху. Кожен пелюсток оцінюватиметься в 2 бали. Таким чином, наприкінці уроку ви порахуєте ці пелюстки і отримаєте відповідні оцінки.

А допомагати подорожувати нам будуть помічники - наші органи чуття.

Пригадаємо їх назви , відгадавши загадки.

  1. Відгадування загадок

Сюди-туди повертає,

Хропе, сопе, часом чхає . (Ніс)

П е л ю с т к а к в і т к и

(На дошці плакат з намальованими органами чуття)

***

Двоє дивляться,

одне говорить,

а двоє слухають.

/Очі, вуха, язик/

П е л ю с т к а к в і т к и

- Що ми відчуваємо цими органами? (Нюхаємо, смакуємо, бачимо, чуємо)

П е л ю с т к а к в і т к и

- Які відчуття можуть викликати у нас ці органи? (задоволення, радості, насолоди, смутку, образи, печалі, сліз…) П е л ю с т к а к в і т к и

- Якщо відчуття приємні – людина почувається якою… ? (веселою, задоволеною).

П е л ю с т к а к в і т к и

- А якщо неприємні? (засмученою, сумною). П е л ю с т к а к в і т к и

3. Гра «Продемонструй емоцію»

Злякайтесь, як:

• зайчик, що побачив вовка,

• дитина, яка загубилась.

Зрадійте, як:

• цуценятко, яке побачило маму,

• як два товариші після розлуки.

Насуптесь, як:

• дощова хмарка,

• учень, якого образили.

Розсердьтеся, як:

• два цапки на містку,

• два розбишаки, що сваряться.

-Ви побачили, що емоції супроводжуються ще і рухами рук, ніг, тіла. Наші рухи звуться «жестами» (на дошці прикріплюється картка із словом «жести»)

ІV. Робота над темою заняття

1. Розповідь учителя про різновиди емоцій

- Людина завжди певним чином реагує на все, що її оточує, і що вона здійснює сама, а виражає свої почуття емоцією, яка з’являється на її обличчі.

Емоції супроводжують нас усе життя.

В новонародженої дитини емоції охоплюють хвилювання через почуття голоду і мокрої пелюшки до спокою від близькості мами та її серцебиття, теплої, сухої пелюшки, почуття ситості.

Дітям вже знайомі радість відкриттів, захоплення від подарунка, любов до рідних і близьких людей, насолода від перегляду мультфільмів. Відомі також сум від розлуки з дорогими людьми, зневага до нечесних вчинків, навіть, на жаль, злість і страх.

Тому емоції розділились на позитивні, які допомагають зберегти здоров’я (радість, упевненість, сором’язливість, веселість, захоплення, спокійність) та …

… негативні, які викликають поганий настрій (страх, злість, смуток, незадоволення, недовірливість), спричиняють різні захворювання. Ці емоції небезпечні для здоров'я.

2. Бесіда про важливість позитивних емоцій для здоров'я людини

- Як ви думаєте, які емоції потрібні людині, її здоров’ю? ( позитивні)

П е л ю с т к а к в і т к и

- Дуже важливо, щоб кожній ранок починався з позитивних емоцій, гарного настрою.

3. Гра «Дружба починається з посмішки»

- У кожного з вас є рідні та друзі.

- Хто твій друг?

- Як ви думаєте, з чого починається дружба? Пісня «Улыбка» (з посмішки)

- Посмішку можна дарувати. Я до вас посміхнулася - подарувала посмішку, і вам стало приємно.

- Діти, сядьте в коло на килимку, поверніться один до одного, лагідно візьміться за руки та подаруйте один одному посмішку. (Тренінг під музичний супровід «Улыбка»)

- Але щоб кожному стало ще приємніше, треба говорити компліменти, щоб у класі владарювали позитивні емоції, а ви набралися здоров’я.

4. Гра «Компліменти»

- Зробити комплімент - це значить назвати людину приємним словом, похвалити за щось добре.

(Роблю приклад компліменту: ти така весела, радісна, красива, з гарною з)

- Діти, хто бажає зробити комплімент?

- Тобі приємно? Тоді скажи «Мені дуже приємно».

- Не забувайте, що компліменти робляться з посмішкою.

(Слідкую, щоб у грі брали участь усі діти.) УСІМ по п е л ю с т ц і к в і т к и

Отже, ви посміхнулися, сказали компліменти, значить, ви друзі. Не забувайте робити компліменти мамі, татусеві, братикам, сестричкам і всім друзям.

- Сідайте за парти.

- Всі веселі? От чудово.

А тепер до праці знову.

А зараз ми потрапимо на музичну сторінку Країни Емоцій, де будемо вчитися помічати емоційне забарвлення музики та передавати його в рухах.

5. Фізкультхвилинка «Танок чотирьох рухів»

«Танец маленьких утят» - весела, швидка, жвава музика - відповідні рухи.

«Гей там на горі» - марш. Під бравурний марш діти виконують вільні рухи - притопи і прихлопи, навприсідки, кружаться.

«Песня Чебурашки» - сумна музика.

- Що ви відчували під час музики?

- Який у вас настрій?

- Які відчуття ви переживали? (веселий, бадьорий, святковий, сумний; задоволення, радості, бадьорості)

УСІМ по п е л ю с т ц і к в і т к и

6. Вправа на розпізнавання емоцій.

- А тепер ми потрапимо на сторінку настрою, де ви побачите різні емоції та як вони зображуються.

- Подивіться на дівчинку, та скажіть який настрій на її обличчі? (Дівчинка весела).

- А ось як можна зобразити її настрій.

- Коли вона може бути в такому настрої? П е л ю с т к а к в і т к и

- Який настрій на обличчі цієї дівчинки? (Дівчинка похмура, сердита )

- Що вона нахмурила? (брови).

- Чому дівчинка може бути похмурою? П е л ю с т к а к в і т к и

- Який настрій зображено? (Сумний)

- Коли дівчинка може бути сумною? П е л ю с т к а к в і т к и

- Який настрій зображено? (Спокійний )

- Що допомогло вам здогадатись?

- Перевіримо.

- А в яких випадках дівчинка може бути в такому настрої? (Коли її нічого не турбує)

П е л ю с т к а к в і т к и

7. Гра «Настрій».

-Давайте за допомогою жестів, міміки його зобразимо, слухаючи віршик.

Наш Сашко бува веселий, коли друзі всі в оселі.

Наш Сашко бува сердитий, коли лоб його набитий.

Наш Сашко сумний буває, коли іграшки немає.

Наш Сашко, буває, плаче, коли хтось відніме м’ячик.

Наш Сашко, бува, хитрує, коли фокуси майструє.

А як його насварить – він ображений стоїть.

Як незвичне щось побачить, то дивується одначе.

А як чогось злякається – у кущі ховається.

V. Тренувальні вправи

1. Етюди «Тренуємо емоції»

А зараз ми потрапимо на Спортивну сторінку Країни Емоцій, де будемо тренувати свої емоції, а допомагати будуть нам всі органи відчуття.

Підведіться і станьте в півколо.

Пропоную дітям:

Уявіть себе та насуптесь, як

  • осіння хмара,

  • сердита людина,

Уявіть себе та посміхніться, як

  • саме сонце,

  • як хитра лисиця,

Уявіть себе та позлітьсь, як

  • два барани на мосту,

  • як людина, яку вдарили;

Уявіть себе та злякайтеся, як

  • дитина, яка загубилася в лісі,

  • заєць, що побачив вовка;

Заморіться, як

  • людина, яка піднімає щось важке,

Уявіть себе та відпочиньте, як

  • як воїн, який заморився після перемоги.

2. Гра-тренінг «Різний настрій»

- А тепер ваше завдання зобразити руками, мімікою відповідний настрій.

Наш Сашко бува веселий,
коли друзі всі в оселі.
Наш Сашко бува сердитий,
коли лоб його набитий,
Наш Сашко сумний буває,
коли іграшки не має,
Наш Сашко, буває, плаче,
коли хтось відніме м'ячик.
Наш Сашко, бува, хитрує,
коли фокуси майструє,
А як його насварять -
він ображений стоїть.
Як незвичне щось побачить,
то дивується одначе.
А як чогось злякається -
у кущі ховається.

- Від чого буває весело?

- Від чого сумно? Страшно?

- Коли люди дивуються, сердяться?

- Коли почувають себе винними?

- Коли стомлюються?

- Коли у людини буває хитре обличчя?

П е л ю с т к а к в і т к и

3. Складання порад для покращення настрою

- Чи можна покращити свій настрій?

- Ми відправимось на сторінку порад Країни Емоцій, які допоможуть нам зберегти своє здоров’я.

  • Намагатися пригадати щось приємне.

  • Перед дзеркалом зробити веселу гримасу.

  • Послухати музику.

  • Заспівати, станцювати.

  • Намалювати карикатуру.

  • Умитися - змити поганий настрій.

  • Проспівати своє ім'я в пестливій формі - Наталочка, Натуся.

Головне - переконати себе, що як візьмешся до якоїсь справи, на душі полегшає.

4. Вправа на саморегуляцію «Візьми себе в руки»

- Як тільки відчуєш, що неспокійний, хочеться кого-небудь стукнути, є досить простий спосіб довести собі свою силу: обхвати долонями лікті й сильно притисни руки до грудей - це поза стриманої людини.

УСІМ по п е л ю с т ц і к в і т к и

5. Гра «Кольорове диво»

- Мандруємо далі і наступна сторінка – «Кольорова»,а допоможуть нам мандрувати чарівні олівці та фломастери.

За допомогою кольору можна передати свій настрій.

- Якого кольору може бути гарний настрій, поганий?

Гарний настрій переливається різними кольорами.

- На що може бути схожим гарний настрій?

(На салют, веселку, квітку, кольорові кульки, сонечко… )

Пофантазуйте, поміркуйте.

Отже, головним помічником у роботі має стати колір.

(Вільне малювання під музику на аркуші паперу свого настрою)

- Виконали завдання? Молодці. УСІМ по п е л ю с т ц і к в і т к и

(Підходжу до кожного, піднімаю його малюнок і пропоную учням здогадатись, який настрій і чому намальований на аркуші)

VІ. Підсумок заняття

1. Бесіда за змістом заняття

- Чим запам'яталося вам заняття?

-Які емоції вам відомі? Які можемо назвати позитивними, а які – негативними?

-Що впливає на настрій? Якими способами можна покращити настрій?

-Що потрібно робити, щоб створювати гарний настрій у рідних і знайомих? Яке значення для здоров’я має гарний настрій?

2. Аналіз роботи всього класу загалом та окремих дітей зокрема.

- Порахуйте пелюсточки на ваших квітках.

- На дошці написані ваші імена. Повісьте вашу квітку успіху та малюнок із зображенням настрою під ім'ям.

- Ось яка у нас сьогодні чудова успішність! Молодці!

- А завершимо наш урок гарними словами

Радість, горе, здивування,

Смуток, спокій, хвилювання –

Це емоції, мій друже

І вони важливі дуже.

Як корисні позитивні:

Сміх і радість, спокій теж!

Злість і смуток – негативні.

За емоціями стеж!

Швидко негативний настрій

Зіпсує здоров’я, знай.

Не сумуй, жартуй, всміхайся,

Завжди добрий настрій май!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн