До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
5
міс.
2
5
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Позакласний захід "Свято зустрічі птахів"

Опис документу:
Кожної весни учні школи на чолі з учителями - організовують позакласний захід до Дня зустрічі птахів. Учні з захопленням беруть участь у цьому заході. А на завершення цього свята ми прилоштовуємо шпаківні, годівнички, поїлояки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«День зустрічі птахів»

Гуртківці

Екологічного гуртка «Екосвіт»

Багринівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Глибоцького району

Чернівецької області

Керівник: Горечка Мар’яна Іванівна

2019 рік

ПТАХИ НАШОЇ МІСЦЕВОСТІ

Білі лелеки мають найбільший ареал розповсюдження серед представників цієї родини. У Європі ці птахи вважаються символом щастя та плодючості. Лелеки більш охоче селяться в заболочених районах і на вологих лугах, де знаходять достатню кількість корму. їх можна зустріти на полях, де вони під час оранки „простують" за плугом. Лелеки часто гніздуються колоніями, тоді їхній клекіт чути дуже далеко від місць гніздів'я. ‬Першими

Граки – перші вісники весни. Ці птахи подекуди зимують у нас, але це не місцеві, а ті, які прилетіли до нас із півночі. Натомість граки, які гніздяться у нас, мігрують на зиму на південь. Повертаються до рідних країв наприкінці лютого – на початку березня  Навесні граки - дуже часті гості на ріллі, де вони шукають комах. Ці птахи гніздуються великими колоніями. їхні гнізда розташовуються на високих деревах. Протягом останнього сторіччя граків звинувачували в тому, що вони розоряють посіви. Це насправді так, проте граки приносять і користь, знищуючи комах-шкідників. 

Шпаки прилітають на початку березня , вони охоче селяться в спеціально влаштованих для них шпаківнях. У неволі шпак скоро звикає до рослинної їжі. Характерну особливість його складає рідкісна здатність наслідувати, без жодного навчання, всіляких звуків. Тому шпак легко завчає окремі слова і прості мотиви. Молоді шпаки по вильоту з гнізд утворюють великі зграї. На зиму шпаки відлітають.

 Польовий жайворонок вважається першим провісником весни. Жайворонок - типовий для сільського пейзажу птах. Його характерні трелі лунають над полями і узліссями. У зв'язку з розвитком сільського господарства, використанням людиною сільгосптехніки, мінеральних добрив та пестицидів чисельність жайворонків почала скорочуватися. Жайворонок віддає перевагу плоским і горбистим рівнинам, відкритим, порослим травою пасовищам, заболоченим місцевостям і навіть вологим лугам. Особливо добрі умови для життя жайворонок знаходить на морському узбережжі, на лугах і пасовищах, які рідко використовуються, де пасуться в основному вівці і де можна знайти належне місце для гнізда. Жайворонок також може пристосуватися до життя біля бідних низовинних боліт. 

 Кожної весни зозулі повертаються зі своїх африканських зимовищ до Європи. Вони живуть у лісах, лісостепах, степах, різних за складом берегових кущах застійних або поточних водоймищ, у парках і садках. Зозуля відома тим, що відкладає свої яйця у гнізда інших птахів. її пташенят вигодовують прийомні батьки. Така поведінка пернатих називається гніздовим паразитизмом. Кожна зозуля підкидає яйця у гнізда того виду птахів, які вигодували її саму.

  Ластівка є перелітним птахом, тому восени вона залишає місця гніздувань і відлітає на південь. У помірному кліматі взимку цей птах не знайшов б достатньої кількості літаючих комах - свого основного корму. Ластівка линяє після повернення з місць зимування. Цим вона відрізняється від більшості інших перелітних птахів, линька в яких вибувається відразу ж після гніздування. Перед осінніми перельотами сільські ластівки об'єднуються у великі зграї, які можуть нараховувати декілька сотень, а іноді й тисяч птахів. Трапляється, шо інколи птахи змушені ночувати прямо в заростях очерету або на проводах ліній електропередач.  Ластівка - один з найсимпатичніших перелітних птахів. Вона має довгий роздвоєний хвіст з глибоким вирізом, тонкі крила. У повітрі ця пташка здійснює запаморочливі акробатичні трюки. Ластівка має яскраве оперення - на спині блискуче пір'я, а черевце - біле.

Соловей повертається із місць зимування в Екваторіальній Африці в середині квітня. Самці прилітають на декілька днів раніше, ніж самки. Вони відшукують зарості чагарників в змішаних і листяних лісах, в парках, фруктових садках і на кладовищах.

Поводяться солов'ї дуже тихо, тому їх важко помітити. У солов'я непримітний наряд, а коричневе пір'я чудово його маскує. Ці птахи селяться і в живоплотах. Обов'язкова умова для проживання солов'їв -це наявність води, наприклад озера, ставка або річки, що забезпечує їм достатню кількість корму.

 Співочі дрозди мешкають в лісах або на узліссях. їх приваблюють як хвойні і листяні, так і змішані ліси з густим підліском. Птахи непогано себе почувають на сільськогосподарських угіддях, звикають до присутності людини, живуть в міських парках і садах. Іноді співочі дрозди, якщо знаходять придатні для цього зарості, гніздуються в центрі міста.. Самці співочих дроздів своїм співом позначають межу території і привертають самок. При зустрічі з суперником самець наїжачує пір'я, розкриває хвіст та витягає шию. Перед самкою співочий дрізд бігає з розкритим дзьобом, то розкладаючи, то складаючи віялоподібний хвіст. 
   Гніздо співочий дрізд розташовується в заростях, зазвичай в чагарнику або на дереві приблизно на висоті декількох метрів від землі. В окремих випадках птахи гніздуються в тріщинах будівель або на землі. 

Годівнички та шпаківні

Для того щоб допомогти птахам взимку, учні за допомогою дорослих  змайстрували годівнички та шпаківні. Ми повісили її в парку поряд з нашою школою. Учні намагаються кожного ранку насипати корм в годівники і наші пташки завжди знаходять ласощі. Менші учні з цікавістю спостерігали як Богдан прикріплював шпаківню. Він змайстрував її на уроці трудового навчання . В годівничці ми залишаємо сире соняшникове насіння, оскільки воно є універсальною їжею для пташок взимку. Слід сказати, що тісна співпраця вчителів і учнів дає позитивний результат, адже саме уроки трудового навчання та робота нашого екологічного гуртка «Екосвіт» спонукало дітей на створення цих чудових шпаківень.

Учні поділилися фотографіями годівничок, які вони змайстрували разом зі своїми батьками.

Ми пишаємося нашими учнями, адже любов до природи та турбота про братів наших менших закладена у них з дому. А вчителі, лишень підсилюють в них це почуття. Я впевнені, що це відчуття відповідальності незгасне в наших учнів ніколи.

Свято зустрічі птахів

Ось і дочекались ми ніжних обіймів ласкавого сонечка, п’янких пахощів оживаючої природи, радісного щебетання птахів. Саме їх, дзвінких провісників весни, вітали 22 березня учні Багринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на Святі зустрічі птахів. Розпочалося воно усним журналом, на якому діти розповідали про птахів, читали вірші, загадки, називали весняні прикмети, впізнавали пернатих за співом та малюнками. Багато цікавинок  про птахів підготували учні 7 класу  разом з учителем біології Горечка Мар’яною Іванівною.

А щоб висловити справжнє піклування про головних героїв нашого свята – птахів, на пришкільних галявинах розвішали шпаківні, виготовлені учнями на уроках трудового навчання. Розвішуючи штучні гніздівлі, дітей залучали до практичної діяльності по приваблюванню птахів, а завдяки вдало проведеній акції «День зустрічі птахів» учні отримали дуже багато позитивних емоцій та цінної інформації. На згадку про свято – спільне фото.

Давайте будемо зустрічати птахів новими будиночками, годувати їх і оберігати. І почуємо від них чарівний спів. Так вони щороку приносять нам навесні вістку про зародження ще одного витка життя!

  • 13.11.2019
  • Виховна робота
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
  • Інтерактивні матеріали
  • 23
  • 0
  • 0
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Впровадження веб-квестів в освітній процес»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.