Позакласний захід Екологічний квест «Світ у твоїх руках»

Опис документу:
Під час ігрової пригоди учні вирішують екологічні завдання та проблеми, які можна розмістити у конвертах, у різних куточках класної кімнати. Квест сприяє формуванню у дітей основ екологічної культури, правильному ставленню до навколишнього світу. У ході гри школярі виконають 6 завдань: «Шифрувальник», «Екологічні задачки», «Екологічний ланцюжок», «Сортування сміття», «Екологічні ситуації» та «Прислів’я».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Позакласний захід Екологічний квест «Світ у твоїх руках»

Вчитель: Оксамитна Т. Г.

Дата: 10.10.18

Клас: 3-Б

Мета: Сформувати у дітей основи екологічної культури, правильне ставлення дитини до навколишньої природи, до себе і до людей.

 Завдання:

– освітні (учасники засвоюють нові знання і закріплюють наявні, ознайомити з глобальними проблемами забруднення планети Земля; прищепити екологічне мислення; сформувати основи екологічної культури; навчити вирішувати екологічні завдання і проблеми);

– розвиваючі (в процесі гри відбувається підвищення освітньої мотивації, розвиток творчих здібностей та індивідуальних позитивних психологічних якостей, формування дослідницьких навичок, самореалізація дітей);

– виховні (навчити дітей взаємодіяти в колективі однолітків, підвищити атмосферу згуртованості і дружби, розвивати самостійність, активність та ініціативність; формувати навички толерантності, взаємодопомоги та інші)

Форма організації заходу: квест

Хід заходу

І. Організаційна частина.

1. Привітання

Добрий день, шановні друзі!

Зібратися разом - це початок,

Триматися разом - це прогрес,

Працювати разом - це успіх!

Бажаю успіху!

2. Психологічний момент.

- Привітайтеся один з одним, усміхниться, щоб урок пройшов у теплій дружній атмосфері, адже: «Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулося – спочатку усміхнися сам життю».

Усміхнімось, друзі, квітам,

травам, деревам і людям.

І нехай в усьому світі

краси й добра прибуде.

3. Вступне слово вчителя

Все що є довкола тебе:

Сонечко, хмаринки, небо,

І пісок, каміння, води,

Й люди – часточка природи,

Поле, гори і травичка,

Ліс, повітря і водичка,

Бджілка, пташечка і зорі,

Вільний вітер на просторі,

Квіточки і різне зілля

Це, дитино, є довкілля.

- Діти, як ви вважаєте, що таке природа? (відповіді дітей)

Всі ми зобов’язані своїм життям планеті – прекрасній єдиній Землі-матері. Зеленої від лісів, синьої від океанів, жовтої від пісків.  

4. Повідомлення теми та мети заходу:

Сценка «Земля»

Вчитель: Сьогодні наша матінка-Земля завітала до нас у гості з незвичайним проханням.

(Входить дівчинка – планета Земля із лялькою).

Земля: Я – Земля! Я тримаю тебе в долонях, людино. Без мене ти не можеш існувати! По мені ступають твої ноги. З моїх джерел ти п'єш воду, дихаєш повітрям. Я одягаю і обігріваю твої покоління. А що ж ти зробила зі мною, людино?

Учитель: Справді, сьогодні наша планета «захворіла», природа в небезпеці. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти та зберігати її багатства.

  • Як називається  наука по захисту природи? (екологія)

Наука екологія вивчає наш будинок – планету. Все в нашому будинку взаємопов’язане, все залежать один від одного: якщо згасне сонце – все замерзне і покриється мороком; якщо зникнуть повітря і вода – не буде чим дихати і нічого буде пити; якщо зникнуть рослини – нічого буде їсти тваринам і людині …

Земля: Діти, я хочу перевірити чи любите ви природу, оберігаєте її. Тому я заховала конверти з цікавими завданнями в вашій класній кімнаті. Я сподіваюсь, що ви впораєтесь з цими завданнями і ми з Вами станемо справжніми друзями.

Учитель: Давайте покажемо нашій Землі, доведем, що ми не шкідники, а захисники природи.

  • Сьогодні ми з вами проведемо екологічний квест «Світ у твоїх руках», Квест – це ігрова пригода, під час якої ми пройдем 6 станцій. Рухатись будемо згідно мапи, яка знаходиться на дошці. Конверти з завданнями заховані в різних місцях нашого класу. Що це за місця ви дізнаєтесь з моєї підказки. (фото) Вирішуючи екологічні завдання і проблеми ми зберемо зображення нашої планети та станемо юними екологами.

ІІ. Основна частина:

Вчитель: Отже, починаємо екологічний квест. Давайте переглянемо перше фото-підказку.

1.Станція «Шифрувальники» (підвіконня)

Завдання: за допомогою абетки розшифруйте слово та поясніть його значення.

  1. 15 19 16 19 4 12 33 (екологія)

  • Що вивчає наука екологія?

Вчитель: Молодці! Ми отримали першу частинку нашої Землі. Рухаємось далі. Наступна підказка. (фото)

2. Станція «Екологічні задачі» ( дзеркало)

Екологічна задача №1

Рано–вранці дівчинка Оля разом з матусею поспішали до дитячого садка.

Біля дороги вона побачила ромашку і їй захотілось порадувати свою маму, подарувати цю гарну квітку. Оля вже простягла руку, щоб зірвати ромашку, та раптом побачила на пелюсточці краплинку роси. А в краплинці відбивалося сонечко, і блакитне небо, й висока тополя. Задивилася дівчинка на краплинку роси й не зірвала квітку.

Запитання: А як би вчинили ви на місці Олі? Чому не потрібно рвати квіти?

Екологічна задача №2 

Одного разу Миколка і Сашко пішли гуляти до лісу. Посеред галявини вони побачили озеро з блакитною, прозорою водою у якій плавали білосніжні лебеді. Але що це, навколо озера розкидано багато сміття, яке залишили люди після відпочинку. Хлопчикам стало неприємно, але вони не знали що робити далі.

Запитання: Як би ви почувалися, побачивши таку картину? Що би ви вчинили на місці хлопчиків?

Вчитель: А зараз давайте трішки відпочинемо та проведемо фізкультхвилинку.

3. Фізкультхвилинка-тренінг

1. Якщо ви не смітите на вулиці – почухайте собі носик.

2. Якщо ви не спалюєте сміття у дворі – підстрибніть 3 рази.

3. Якщо ти сортуєш сміття – присядь 2 рази.

4. Якщо ти вчасно вимикаєш світло - зроби 2 оплески.

3. Якщо ви не розбиваєте скляні пляшки – погладьте себе по голові.

4. Чи ви розмовляєте з батьками про екологічні проблеми нашого міста? Якщо так – підніміть дві руки.

5. Чи болить у вас душа, коли ви бачите зламану гілку або молоде деревце? Якщо так – покладіть руку на серце.

6. Якщо хочете дружити та бути у злагоді з природою, то потисніть один одному руки.

Вчитель: Давайте переглянемо наступну підказку. (фото)

4. Станція «Екологічний ланцюжок» (дошка)

Команда отримує картки, розкладає їх у певній послідовності, обґрунтовує отриманий результат щодо життя рослини (метелика).

(Земля – насіння – паросток – стебло – квітка – плід).

 (Яйце – личинка – гусінь – кокон – метелик із закритими крильцями – дорослий метелик).

Вчитель: Добре попрацювали! Дивимось наступну підказку. (фото)

5. Станція «Сортування сміття» (підручник на полиці)

Ваше завдання правильно посортувати сміття у відповідні контейнери.

Вчитель:

 6.Станція «Похідна» (куточок природи)

Порахуйте, скільки помилок зробили хлопці, які прийшли відпочити на річку. Назвіть помилки.

Ми приїхали річку неділю провести,

А вільного містечка біля річки не найти.

Ми по бережку пройшли і галявину знайшли,

Ей, хлопці, – крикнув Діма, –

Ось містечко хоч куди!

Джерельна вода, чудовий вид, прекрасний пляж.

Розпаковувати багаж!

Ми купалися, засмагали, палили багаття, в футбол грали,

Веселилися, як могли: хороводом пісні співали …

Відпочили і пішли.

І залишилися на галявині біля погаслого багаття:

Дві розбитих нами склянки, дві розмоклих бублика,

Словом, сміття гора …

Ми приїхали на річку понеділок провести,

Тільки чистого містечка біля річки не найти.

7. Станція «Прислівя» ( шафа)

Складіть прислівя:

  • Чиста природа - міцне здоров'я.

  • Хочеш відпочивати в чистому місці - прибирай за собою!

  • За день природу не врятувати!

  • Зроби планету чистішою - почни з себе.

ІІІ. Заключна частина:

Вчитель: Ми з вами знайшли останній шматочок нашої Землі та виконали всі її завдання. Для того, щоб завершити наш квест у нас залишилася остання гра «Чим я допоможу природі?». Давайте підсумуємо всю нашу роботу на уроці.

(На дошці — намальоване дерево. Діти на «листочках» записують свої пропозиції щодо збереження природи та прикрашають ними його.)

Земля:Діти, які ви молодці! Тепер я бачу, що ви дійсно мої друзі і ніколи не будете шкодити мені. Тому прийміть від мене такі чудові подарунки. ( закладини)

Вчитель: Я сподіваюсь, що не тільки ми, але і всі люди на планеті Земля будуть жити, дотримуючись законів природи!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
1
міс.
2
6
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!