Позакласний захід до Дня української мови та писемності. Інсценізована казка про мову.

Опис документу:
Дану інсценізацію можна використовувати під час проведення тижня Української мови та літератури або ж до Дня української мови та писемності для учнів 4 - 6 класів. Інсценізація - матеріал для аматорського шкільного театру.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Сценарій до Дня писемності

Казка про мову

Ведучий: За горами високими, за морями глибокими, за лісами дрімучими, за тридев’ять земель існувало славне королівство. Єдине на всій землі, де люди жили щасливо, не знаючи війн, утисків, зла. А правила там мудра королева Питалія.

Паж: Вельмишановна королево, ваша високосте! Чому вже кілька тижнів усмішка зникла з вашого обличчя? Чому не чути сміху й жартів у цій залі? Скажіть, чого бажає ваша душа, все виконаю, аби повернути усмішку на ваше чарівне личко.

Королева: А чого ж радіти, коли все, що створено нами, що було придумане до нас кане в забуття? Як донести нащадкам усі наші здобутки, не загубивши жодного? Адже пам'ять людська швидкоплинна… Скільки безцінних скарбів минулого вже втрачено….

Паж: Люба моя королево! Не завантажуйте свою голівку такими серйозними речами. Дайте завдання науковцям, нехай вони про це думають. А я краще покажу вам подарунки, які вам привезли заморські купці від принців разом з пропозицією руки та серця.

Королева: О! Дякую! Ти дав мені чудову пораду. Запам’ятовуй наказ: Королева Питалія вийде за того заміж, хто винайде засіб зберігання інформації.

Ведучий: І полетів наказ по всьому світові. Багато охочих прибуло до столиці. І от двері палацу відчинилися і запросили принца Терпсихора.

Принц Терпсихор: Люба королево! Я винайшов пречудовий засіб зберігання інформації за допомогою рухів. Демонструю! (тричі плескає в долоні.

(Танок «Як козаки кашу їли»)

Королева: А тепер розкажіть про що ваш танок?

Принц Терпсихор: про козаків і про те, як вони кашу їли.

Королева: А чи кожне слово можна передати за допомогою рухів?

Принц Терпсихор: Хоч і не кожне, але більшість, я впевнений, можна!

Королева: Більшість…. Танок пречудовий, але такий засіб зберігання інформації мене не влаштовує.

(Розгніваний принц іде)

Паж: Наступний!

Принц Орфей: Мила королево! Я винайшов універсальний засіб зберігання інформації – це пісня! Вона легко запам’ятовується. В одній пісні можна розмістити багато інформації. Демонструю!

(Інсценування пісні)

Королева: Чудова пісня! Але чи зможете ви скласти пісню, в якій передасте точний рецепт виготовлення ліків, зазначивши точну вагу інгредієнтів?

Принц Орфей: Перелічити інгредієнти – це можна, а от точість не гарантую.

Королева: На жаль, такий засіб нам не підходить.

(принц демонстративно кланяється і йде)

Паж: Наступний!

Принц Рафаель: Люба королево! Мій винахід найкращий. Всю інформацію можна зберегти в малюнках. Демонструю!

(Презентація наскельних рисунків)

Королева: А скільки потрібно матеріалу, щоб усе передати через малюнок?якщо сцена полювання у вас зайняла 10 сторінок? То звід рецептів куховарки складатиме кілька томів. Цей засіб цікавий, але не ефективний!

(принц демонстративно кланяється і йде)

Паж: Наступний!

Принц Графік: Вельмишановна королево! Я прошу дозволу продемонструвати свій винахід.

Королева: Будь ласка!

Принц Графік: Наша мова – це сукупність звуків. От кожен з них я позначив значком, який назвав літерою. Як звуки складаються в слова й фрази, так і букви створюють те саме, але на письмі.

Найдорожче слово «мама» складається з 2 звуків, що повторюються м і а. Як це можна записати.

А ось слово любов, а ось батьківщина.

(королева встає з трону)

Королева: Любий принц. Ваш винахід найцінніший. Завдяки йому безліч інформації збережеться для нащадків. І цей день я оголошую державним святом. Запам’ятайте його!

Всі: 9 листопада день української писемності!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.