Позакласне читання. Борис Вовк «Червоний кавун».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 24.

Тема: Борис Вовк «Червоний кавун».

Мета: вчити дітей свідомо, виразно читати прозові твори; розвивати уміння аналізувати тексти, порівнювати образи, виділяти головну думку; виховувати працелюбність.

Обладнання: підручник, картки ілюстрацій для групової роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

В школі справу хоч яку

Починаю по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаєм,

Все нове запам’ятаєм.

Давайте сядемо всі зручно і скажемо

Люблю я свій розум,

Увагу та пам'ять.

Працює мій мозок,

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно,

Вчителя слово

Здійсню я практично.

II. Мовна розминка.

1. Робота з чистомовкою.

- Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з чистомовкою.

Чи то лис, чи то ліс,

Чи то кинь, чи то кінь,

Чи то кит, чи то кіт –

Звуки плутати не слід.2. Робота зі складовою таблицею.

3. Робота зі скоромовкою.

У зливу жахливу під кущем

Дуже змокли жук з джмелем.

III. Мотивація навчальної діяльності

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

  1. Слово вчителя з елементами бесіди.

Чи допомагаєте ви вдома?

Які обов'язки в сім'ї виконуєте ви?

Чи допомагаєте ви мамі?

2. Опрацювання оповідання Бориса Вовка «Червоний кавун».

1) Гра «Передбачення».

Прочитайте заголовок тексту. Поміркуйте, про що в ньому ітиметься.

2) Читання вчителем.

Фізхвилинка

Сильний вітер до землі

гне дерева молоді, (присідають)

А вони ростуть, міцніють (піднімаються)

Вгору тягнуться, радіють. (встають навшпиньки, руки тягнуть вгору)

3) Самостійне напівголосне читання казки учнями.

Чи правильними виявилися наші припущення про зміст оповідання?

4) Словникова робота.

Баштан – ділянка поля на якій вирощують кавуни, дині.

Сачок – сітка для ловлі риби, комах.

Обіруч – двома руками.

5) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.

Червоний – пречервоний

лінькуватий

6) Аналіз змісту оповідання.

- Чи допомагав Петрик дідусеві садити і поливати кавуна?

- Чим займався хлопчик?

- Який виріс кавун?

- Хто котив кавуна додому?

- Чому кавунові було соромно за Петрика?

IV. Підсумок уроку

Чи сподобалося вам оповідання?

Який висновок ви зробили з сьогоднішнього уроку?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!