Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна
Місце проведення 2клас
Тема
Повтори і пригадай.
Підсумок за темою
« Мандрівка до Країни казок»
Мета : узагальнити і систематизувати знання учнів за розділом « Народні казки » ; підтримувати інтереси до читання казки ; розвивати пам'ять , спостережливість , діалогічне мовлення ; збагачувати словниковий запас учнів ; розвивати творчі здібності учнів.
Обладнання : букви на дошці «Країна казок» ;казкові персонажі з різних народних казок ;кошик очікувань;аудіозапис « Голубий вагон» ;конверти із завданням (станція «Упізнай казку за уривком» ) ;скручені папери із завданням ( станція « Будь уважним ! » ) ;Чебурашка ;картки з буквами ( станція « Калейдоскопна») ;скринька;аудіозапис « Веселі ведмедики» ;мікрофон .
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав і стих дзвінок, Починається урок ! Щоб урок пройшов цікаво, Всі беремося до справи ! II.Передбачення «Кошик очікувань»:
- Ви бачите , що у класі у нас все сьогодні незвичайне : незвичайно
стоять парти, незвичайно прикрашена дошка, незвичайно багато на
ній казкових персонажів.
- А що ви очікуєте сьогодні від уроку?
(Я очікую дізнатись щось цікаве.
Я очікую повторити вивчене. Я очікую чогось навчитися Я очікую отримати задоволення. - Я записала ваші очікування, склала їх у кошик, а в кінці уроку перевіримо їх, добре ?
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми
уроку.
Слово вчителя :
1. - Сьогодні я пропоную вам помандрувати у Країні казок .
Казка - це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
Казок країна чарівна,-У гості вас чека вона. Ото ж часу не гайте, У подорож рушайте !
- Ви зараз сидите за партами - вагончиками . Зараз в класі три «вагончики», в кожному - команда гравців, а у команди повинен бути... капітан! Виберіть собі капітана (Вибір капітанів, представлення капітанів.)
-Увага! Наш шкільний експрес у складі трьох команд «вагончиками» вирушає у Країну казок. Щоб цікавіше було мандрувати нею,вам потрібно пригадати все, що ви знаєте з розділу « Народні казки», бути уважним і спостережливими. Ото ж, вирушаємо?
(звучить аудіозапис пісні « Голубий вагон» В. Шаінського).
IV. Подорож Країною казок.
Станція 1 « Упізнай казку за уривком»
а) Капітани кожної команди отримує конверт з двома картками із завданням - уривком казки .
* - А що ти , хвостище - помелище , думало - гадало , як від того проклятого собачища втікало ?( «Лисичка - сестричка»)
Він лежав на вікні, а тоді з вікна - на призьбу , а з призьби -на землю в двір , а з двору - за ворота і побіг покотився дорогою . ( « Колобок» )
Уранці вишли вони з хати й полягали на сонці. Вовк незабаром розімлів од спеки й захропів на весь двір .( «Жбан меду»)
Дівчина подумала трохи , вийшла на кухню і попросила в кухаря два сита. («Як дівчина короля перехитрила»)
Проходить неподалік дід старий, мужичок - сірячок , почув крик , метнувся до річки й витяг крамаря з води . ( «Міньба»)
Шуліка, до курей , а кури до червів , а черви до довбні, а довбня до волів , а воли до води , а вода до вогню , а вогонь до людей ,а люди до вовка, а вовк до кози , а коза до билини , а билина тоді: «Ко-о-о-лих , ко-о-о-лих!» (« Горобець і билина»)
б) За кожну правильну відповідь 1 бал ;
в) - Молодці, швидко й правильно справились із завданням.
Вирушаймо на наступну стацію? Поїхали !
(Звучить аудіозапис пісні « Голубій вагон вагон» В. Шаінського)
Станція 2 «Знайди героя казки»
а) - Я називаю головного героя , а ви - казку, з якої він прийшов.
Горобець ( «Горобець і билина»)
Король ( « Як дівчина короля перехитрила»)
Мужичок - сірячок ( «Міньба» )
Зайчик - побігайчик ( « Колобок»)
Довбня ( « Горобець і билина»)
Лисичка ( «Лисичка - сестричка» або « Жбан меду»)
б) За кожну правильну відповідь 1 бал;
в) - Розумнички, були дуже уважними ! Вирушаймо на наступну станцію? Поїхали !
Станція 3 «Народна»
а) Наш експрес прибув до станції, на якій казочка знайде свого
автора - народ, який її склав. Увага!
« Колобок» (Українська народна казка)
«Жбан меду» ( Сербська народна казка)
«Міньба» (Російська народна казка)
«Як дівчина короля перехитрила» (Угорська народна казка)
«Горобець та билина» (Українська народна казка)
«Лисичка - сестричка» (Українська народна казка)
б) За кожну правильну відповідь 1 бал;
в) - Добре знаєте казки, усе відгадали! Отож вирушаємо далі?
Поїхали !
(Звучить аудіозапис пісні « Голубий вагон» В. Шаінського)
Станція 4 «Будь уважним!»
а) - Наш експрес прибув на станцію «Будь уважним!» і вас зустрічає Чебурашка. У нього в лапках скручені аркуші паперу. Капітани команд, отримайте по 2 свитки. За командою розгорніть їх, прочитайте, знайдіть слово - помилку і виправте її. Починаймо!
«Це було тоді, коли вовк і лисиця жили разом у мирі й злагоді». («У дружбі й злагоді»)
« Побачивши, що дівчина й справді дуже мудра, король вирішив одружитися з нею».
( «дуже розумна ...»)
* «Ну добре, голубчику , що хоч сам вернувся! Ходімо в хату
снідати!» (« Ходімо в хату вечеряти!»)
«Іди , коза, билину рвати бо не хоче билина поколихати горобця - доброго молодця» («билину гризти...»)
«Дівчина подумала трохи , вийшла на кухню і попросила в кухарки два сита.» («.. .попросила в кухаря...»)
«Купався багатий крамар у річці, потрапив на глибінь, почав пірнати». («... почав тонути».)
б) За кожну правильну відповідь 1 бал;
в) - Уважні які! Знайшли і виправили усі помилки! Можемо
вирушати далі? Поїхали !
Станція 5 «Калейдоскопна»
а) - Із розсипаних букв складіть слово:
ДОВБНЯ - велика дерев'яна палиця з потовщенням на кінці,; КРАМАР - торгівець ; ХИТРА - лисиця .
б) за кожну правильну відповідь 1 бал;
в) - Чудово! Склали усі слова ! їдемо далі ? Поїхали !
Станція 6 « Загадкова»
а) Наш експрес прибув на станцію « Загадкова». Капітан кожної команди підходить до скриньки й вибирає з неї 2 загадки. Якщо не зможе відповісти сам капітан, то допомагає команда. Готові? Розпочинаймо!
* Вміє вишивати, шить ,
Може ґудзики пришити,
Та без одягу днині
Рукодільниця - кравчиня . ( Голка )
З якої казки цей предмет? («Міньба»)
* Гострі зуби, сильні лапи,
Дуже схожий на собаку,
І полює дуже ловко,
Що, впізнали , друзі... ( Вовка
З якої казки цей предмет ? (« Жбан меду» чи «Колобок»)
* Купили новеньке,
Думали - новеньке,
А воно все в дірках . ( Сито)
З якої казки цей предмет ? («Як дівчина короля перехитрила»)
* У кущах вона почує
І на зайчика полює.
Вся руденька ця сестричка, А зовуть її,.. ( Лисичка)
З якої казки цей предмет ? ( «Колобок» «Жбан меду»)
* 3 глини народився,
На кружалі вертівся,
На вогні пікся,
На базарі побував, Людей погодував. (Жбак)
З якої казки цей предмет ? ( «Жбан меду»)
* Ой,набридло нам віконці
Все на сонечку сидіть.
От візьму і покочуся,
Щоб побачить увесь світ! ( Колобок )
З якої казки цей предмет ? (« Колобок»)
б) За кожну правильну відповідь 1 бал;
в) - Стомилися вже? Тоді поїхали відпочивати !
Станція 7 «Фізкультхвилинка»
-Ми мандрували довго, трохи стомилися, тому давайте відпочинемо з «Веселими ведмедиками». Виходьте з вагончиків і веселімося!
V. Підсумок уроку.
Слова вчитеся.
1. Наша подорож завершується. Вам сподобалась наша мандрівка?
А як самим потрапити до Країни казок ? Читати! Під шелест сторінок
ви потрапите у казковий світ. Вивчайте казки! Казка вчить , як на світі жить! Казка маленька. А розуму в ній багато!
Підрахунок болів кожної команди.
Оголошення команди переможця .
Перевірка «кошика очікувань»:
- Давайте заглянемо до нашого « кошику очікувань».
Ви очікували... дізнатися щось цікаве . Що цікавого дізналися на уроці? (Версії учнів)
... повторити вивчене. Що саме повторювали ? (Версії учнів)
... чогось навчилися. А чого ж ви навчилися ? (Версії учнів)
... активної роботи . Чи була у нас активна робота ? (Версії учнів)
... отримати задоволення . Чи отримали ви задоволення ? (Версії учнів).
5. Гра «Мікрофон»:
Мені на уроці сподобалось...
З якими труднощами ви зустрілися сьогодні?
Я зрозуміла , ...
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»