Повторення вивченого про іменник як частину мову. Роль іменника в реченні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Підготувала:

вчитель ІІ категорії

д/б «Малятко»

м. Києва

Константінова А.М.

МЕТА. УЗАГАЛЬНИТИ ЗНАННЯ УЧНІВ ПРО ГРАМАТИЧНІ ОЗНАКИ ІМЕННИКА; РОЗВИВАТИ ВМІННЯ РОБИТИ ВИСНОВКИ ТА УЗАГАЛЬНЮВАТИ ВМІННЯ АНАЛІЗУВАТИ; РОЗВИВАТИ ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ, УСНЕ І ПИСЕМНЕ МОВЛЕННЯ; ВИХОВУВАТИ СТАРАННІСТЬ, ЛЮБОВ ДО МОВИ.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

ІІ. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

Уу Уу Уу У кув уз ра їна

- Яке слово ми можемо зібрати з даних букв? Запишіть його.

- Давайте згадаємо словникові слова, пов’язані з цим словом. (Революція – переворот в житті суспільства; держава - країна з апаратом політичної влади в суспільстві; мільйон – назва числа з його числовим значанням)

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.

1. Фронтальне опитування

- Діти, над якою темою ми з вами працюємо?

- Що таке іменник?

- На які запитання відповідає іменник?

- Які роди має?

2. Гра «Рід іменника»

- Назвіть іменники чоловічого, жіночого, середнього роду.

3. Продовження опитування

- Як змінюється іменник?

- Чим виступає в реченні?

- З чим пов'язаний?

4. Бесіда

- Сьогодні ми з вами, діти, вирушаємо в подорож. А якою країною будемо мандрувати ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

5. Читання вірша вчителем

На землі великій є одна країна

Гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті

І скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші складають,

Про ліси і гори, і про синє море

Про людей і квіти…

То скажіть же, діти, що це за країна?

То наша рідна…. (Україна)

6. Робота зі словом Україна

- До якої частини мови належить слово?

- Чому записано з великої букви?

- На яке питання відповідає?

- Це істота чи неістота?

- Якого роду, числа?

- Поділіть на склади, поставте наголос.

Виконати звуко – буквенний аналіз слова Україна.

Україна [ у к р а й і н а] – 7 б., 8 зв., 4 склади.

- Доберіть синонім до слова Україна. (Батьківщина, держава, ненька, вітчизна)

- Які прислів’я ви знаєте про рідну землю?

(Діти розповідають прислів’я)

- А чи знаєте ви, як називається місто, в якому ми живемо?

- А що ви знаєте про Київ (Відповіді учнів)

Київ – столиця нашої Батьківщини. За старовинною легендою його заснували три брати – Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь. Названий на честь старшого брата – Кия. Найвідомішими місцями Києва є центральна вулиця міста Хрещатик і Андріївський Узвіз. Київ має велику кількість садів та парків для відпочинку, ботанічні сади, зоопарк, численні монастирі та храми

(Вивішуються зображення зимового Києва)

- Яка пора року зображена на малюнках ?

7. Робота над словниковим словом

- Зараз у нас зима. Запишемо це слово.

- Чому пишемо у слові букву и?

- Доберіть до нього прикметники. Дієслова.

- Назвіть і запишіть спільнокореневі слова, виділіть будову слова.

Зима, зимовий, зимонька, зимували.

( В кожному слові діти виділяють будову слова)

- Якої частини слова немає в жодному слові?

- Назвіть до якої частини мови відноситься кожне слово.

- Доберіть антоніми.

- Давайте провідміняємо слово зима.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота над текстом.

- Уважно прослухайте текст.

Де ви народились? Де виросли і почали ходити до школи? Як називається ваше місто? Це і є ваша маленька батьківщина. А якщо зібрати маленькі батьківщини докупи, то вийде велика Батьківщина – Україна. Ми живемо в Україні і пишаємося нею.

- Що ви можете сказати про ці речення? (Перші три речення – питальні. Четверте – розповідне. Пяте – складне , бо має дві граматичні основи. В шостому є однорідні присудки.)

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Будемо закінчувати наш урок, давайте спробуємо узагальнити все вивчене на уроках української мови про іменник.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!