і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Повітря. Вітер як рух повітря.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок з природознавства на тему:

Проведено у 2 класі

Кам`янобрідська ЗОШ І – ІІІ ст.

ім. Петра Андрусіва

вчитель: Венгрин І.М.

Мета. Ознайомити учнів з дослідницьким способом пізнання природи; формувати уявлення про повітря, властивості повітря; уточнювати і розширювати уявлення учнів про вітер, пояснити причину його утворення;розкрити значення повітря для всього живого; розвивати пам`ять, увагу, мовлення дітей; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

1.1. Привітання

- Дзвінок пролунав веселий

дружно всіх він кличе в клас

стали дітки всі рівненько

посміхнулися гарненько

настрій на урок взяли,

працювати почали.

Працюватимем старанно

щоб почути у кінці,

що у нашім 2 класі

діти просто молодці!

Ведучий 1.

- Добрий день!

Ведучий 2.

- Ми раді вітати вас на відомому телевізійному каналі « Усмішка».

Ведучий 1.

На нашому каналі ви дізнаєтесь багато нового та цікавого.

Ведучий 2.

-Пропонуємо вашій увазі передачу « Всезнайки».

Ведучий 1.

-Але спочатку надамо слово нашому синоптику. Даринко, чи є зміни у погоді?

1.2.Погода.

1 слайд( одягнена у шубу). Доброго ранку! Я, Дарина Івахів, з погодою на каналі

« Усмішка»

2 слайд. На вулиці зима. Сьогодні п`ятниця 7(сьоме) лютого. Але ні, лютий сьогодні не лютуватиме. Він буде лагідний та ніжний. ( у руках маленька подушечка)

3 слайд. А зараз детальніше про погоду у мальовничому Кам`яноброді.

4 слайд. Температура повітря уночі була -5 °С, а от у день підніметься до 4 градусів тепла. Тому шубки вам не потрібні(знімає шубу). На вулиці сонячно, без опадів.

( парасольки теж залишайте вдома). Час погратися сніжками. (Кидає ватні сніжки)

5 слайд. На вулиці холодно, тож підгодовуйте братів наших менших!

(Сипить пшоно у годівничку)

А я прощаюся з вами, бажаю вам гарного настрою. До зустрічі!

Ведучий 2.

-Щиро дякуємо! Ну що ж, розпочинаємо нашу передачу.

2. Повідомлення теми та мети уроку

-Погляньте, будь ласка, на екран. Сьогодні у нас в гостях Незнайко. Він разом із своїми друзями хоче подоружувати на повітряній кулі. У нього виникло запитання:

- Як ви гадаєте?

- Так насправді для подорожі Незнайкові потрібне повітря та вітер, а також сміливість. Отже, сьогодні на нашій передачі ми із вами поговоримо про повітря та його властивості, а також як виникає вітер.

-Згадайте все, що вам відомо про повітря та вітер.

« Мозковий штурм»

Складання «асоціативного куща»

слабкий

без запаху без смаку

ПОВІТРЯ холодний ВІТЕР

безбарвне помірний

прозоре

-Чи хотіли б ви ще дізнатися про повітря та вітер щось цікаве?

Звернимося до наших науковців:

1 учень. Ми живемо на самому дні Блакитного неба – на дні блакитного океану. У нього немає берегів, він оточує всю земну кулю.

2 учень. Дно цього океану – уся поверхні Землі: суша, моря і океани. Повітря густим, товстим шаром укриває нашу планету.

3 учень. Повітря – газ, яким дихає усе живе на Землі. Ми не бачимо його, бо воно безбарвне і прозоре.

4 учень. Повітря – невидимий одяг планети Земля. Ви спитаєте, чому небо блакитне? Такий колір має густий шар повітря, осяяний сонцем.

5 учень. Повітря міститься скрізь: у воді, у ґрунті, поширюється у всіх напрямках, постійно рухається, заповнює усі порожнини, не має запаху.

Висновок: Повітря є скрізь. Повітря – джерело життя на Землі.

Розповідь вчителя.

Так, над Землею знаходиться безмежний повітряний океан. Кожний день, кожну годину, хвилину,самі цього не помічаючи, ми купаємося в ньому. І перехожі на вулицях,і тварини, рослини, і, навіть, будинки та машини «купаються» в ньому. Повітря є повсюди: на вулиці, у кімнаті, в землі, у воді.Будь яке місце на Землі заповнене повітрям.

-А де ж тут повітря скажите ви? Давайте попробуємо його спіймати.

3. Вивчення нового матеріалу.

Пропоную вам стати дослідниками. Зараз ми з допомогою дослідів будемо визначати, де ж насправдді знаходиться повітря.

Дослідницька лабораторія

Дослід 1.Вкинемо до склянки з водою шматочок крейди. Що відбувається?

У крейді є повітря.

Дослід 2. У склянку із водою кинемо грудочку землі. Що ви помітили?

Тому живі організми, які живуть у грунті дихають повітрям.

Дослід 3.

Зануримо порожню склянку у посудину з водою. Що ви спостерігаєте? ( склянку важко занурити у воду) Чому? Склянка заповнена повітрям. Отже, повітря займає місце.

Дослід 4.

Стиснемо гумову іграшку з «пискавкою». Що ви почули? Чому? ( повітря виходить з іграшки через маленький отвір). Отже, іграшка заповнена повітрям. Предмети, наповнені повітрям, не тонуть у воді.

Вчитель проводить дослід.

1.На вікні стоїть склянка із водою. Погляньте, що є на стінках склянки?

Отже, у воді є повітря. Тому вода- це помешкання для багатьох живих організмів.

2.Надінемо кульку на пляшку й опустимо її в гарячу воду. Кулька надувається. Чому? Повітрю стало жарко і тісно, воно розширюється і виходить з пляшки прямо в кульку, тому кулька надувається.

А тепер поставимо пляшку у холодну воду. Кулька здувається. Повітря при охоодженні стискається.

Висновок. Повітря при нагріванні розширюється, при охолодженні – стискається.

Дослід 5. Звертається увага на те як рухається тюль.

Тепле повітря, воно легке піднімається вгору, а холодне опускається до підлоги. Отже, повітря увесь час рухається. Цей рух називається вітром. Звернимося до науковця .

Розповідь учня - науковця

Земля в різних місцях по-різному нагрівається Сонцем. Від землі нагрівається і повітря.Тепле повітря піднімається вгору. Воно легке.А холодне повітря опускається на його місце. Ось так виникає вітер.

Фізкультхвилинка.

Дує вітер нам в лице

Захиталось деревце

Вітерець все тихше,тихше,

Деревце все вище вище.

Візьмемо повітряні кульки. Надуємо їх, а тепер полегенько послаблюйте кульку і спрямовуйте потік повітря собі в обличчя. Що ви відчуваєте?

Казка ( дійові особи учні)

Про Сонце, Мороз і Вітер

Українська народна казка

шли якось Сонце, Мороз і Вітер широкою дорогою, аж зустріли селянина.

– Здрастуй! – привіталися мандрівники.

– Добрий день! – уклонився й собі чоловік.

Щойно друзі розминулися із селянином, як замислилися:

– Із ким же чоловік привітався: з усіма чи з одним?

Наздогнали подорожнього, аж Сонце й Мороз схвильовано цікавляться:

– Ти з усіма нами привітався чи з кимось одним?

Селянин на мить замислився, всміхнувся у вуса й відповів:

– З одним.

– Із ким же?

– Із найдужчим, – заявив кмітливець і пішов додому.

Мандрівники перезирнулися й теж подалися своєю дорогою. Коли це Мороз зупиняється й розгнівано вигукує:

– Заморожу нахабу!

Сонце теж обурилося:

– Спершу попечу неввічливого селянина!

Вітер усміхнувся на недобрі слова приятелів:

– Коли ти, Сонцю, припечеш, я охолоджу подихом розжарене проміння, а коли Мороз розгнівається, просто стихну, і чоловік не змерзне.

-Тож. як ви гадаєте:

Люди здавна навчились використовувати рух повітря , тобто вітер.

Млин – з його допомогою можна змолоти зерно.

Вітрильник з допомогою вітру швидше пливе.

Вітрова електростанція- виробляє електроенергію.

Дуже часто влітку діти мріють про сильні вітри,адже так кортить запустити повітряного змія.

Повітряна куля- подорожуючи, ми можемо милуватися красою матінки природи.

Вітер переносить насіння рослин, розносить хмари і поливає землю рясним дощем.

Але вітер може завдавати шкоди: ламати дерева, зривати дахи будинків, піднімати хвилі у морі.

Вітер завжди впливав на життя людини.У давнину люди вірили, якщо сильно свистати, можна викликати сильний вітер. Тому , коли віяли зерно тихесенько насвистували, щоб вітерець був тихий, лагідний.

Про вітер було складено багато прислів`їв та приказок. Давайте ми познайомимось із ними, склавши їх.

Вітер надворі - радість і горе.

Натягай вітрила, поки вітер віє.

Не всякі сліди вітер піском заносить.

Кожен вітер по своєму дме.

Підсумок уроку.

Дорогі мої школярики!

Нехай лиш вітер вам попутній віє.

І збуваються всі заповітні мрії.

Дихайте завжди на повні груди.

Хай виростуть з вас лиш добрі люди.

Щодень добру і розуму навчайтесь

І з радістю до школи поспішайте.

Урок з природознавства на тему:

Проведено у 2 класі

Кам`янобрідська ЗОШ І – ІІІ ст.

ім. Петра Андрусіва

вчитель: Венгрин І.М.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета. Ознайомити учнів з дослідницьким способом пізнання природи; формувати уявлення про повітря, властивості повітря; уточнювати і розширювати уявлення учнів про вітер, пояснити причину його утворення;розкрити значення повітря для всього живого; розвивати пам`ять, увагу, мовлення дітей; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
790 грн
395 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти