Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Повідомлення "Теплові процеси в тілі людини"

Фізика

Для кого: 8 Клас

29.08.2021

535

14

0

Опис документу:
Людина постійно перебуває в процесі теплової взаємодії з навколишнім середовищем. У її організмі постійно відбувається процес теплоутворення. Порушення теплового балансу може призвести до перегрівання або до переохолодження організму людини.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Людина і теплові процеси


Людина постійно перебуває в процесі теплової взаємодії з навколишнім середовищем. У її організмі постійно відбувається процес теплоутворення. Для того, щоб фізіологічні процеси в організмі людини відбувалися нормально, тепло, що виділяється організмом людини, повинне повністю відводитися у навколишнє середовище. Порушення теплового балансу може призвести до перегрівання або до переохолодження організму людини і, зрештою, до втрати працездатності, втрати свідомості та до теплової смерті., Величина тепловиділення організмом людини залежить від ступеня фізичного напруження за певних кліматичних умов і складає від 85 (у стані спокою) до 500 Дж/с (важка робота).

Рівняння теплового балансу «людина – навколишнє середовище» уперше було проаналізовано в 1884 р. професором Флавицьким. На відміну від хімічної терморегуляції, яка забезпечує виділення теплоти організмом людини, теплообмін між людиною і навколишнім середовищем здійснюється за рахунок фізичної терморегуляції.

Процес фізичної терморегуляції протікає наступними шляхами:

· конвекцією в результаті омивання тіла повітрям;

· теплопровідністю через одяг;

· випромінюванням на навколишні поверхні;

· у процесі тепломаосообміну при випарі вологи, виведеної наповерхню шкіри потовими залозами;

· при диханні в результаті підігріву видихуваного повітря.

Організм людини здатний підтримувати квазістійку температуру тіла при достатньо широких коливаннях параметрів навколишнього середовища. Так, тіло людини зберігає температуру близько 36,6"С при коливаннях навколишньої температури від - 40°С до +40°С. При ньому температура окремих ділянок шкіри та внутрішніх органів може бути від 24"С до 37,1°С.

Найінтенсивніші обмінні процеси відбуваються в печінці — її температура — 38,0—38,5"С.

Існує добовий біоритм температури шкіри: максимальна (37,0-37,1°С) о 16.00-19.00, мінімальна (36,0 — 36,2°С) о 2.00-4.00 годин за місцевим часом.

Нормальна температура для більшості людей – від 36,3 до 37 °С.

Критична температура, що супроводжується втратою свідомості вище від 42°С і нижче від 30°С.

. Смертельна температура – вище 43°С та нижче від 27°С.


У світі відомі випадки:

  • охолодження дворічної дитини в Канаді через недбалість батьків до 14 °C внаслідок перебування протягом 2 годин на морозі, що призвело до тривалої реанімації та ампутації ноги.

  • перегрівання внаслідок сонячного удару до 46,5 °C у американця, якого потім лікували 24 дні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.