Повідомлення про "Панамський канал, його історія"

Географія

Для кого: 7 Клас, 10 Клас

14.08.2021

99

0

0

Опис документу:
15 серпня 1914 року канал, довжиною 40 миль (або 51 милю, якщо враховувати роботи по поглибленню дна на обох кінцях каналу) був офіційно відкритий для судноплавства. Будівництво котрого тривало близько чверті століття.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Панамський канал, його історія

15 серпня 1914 року офіційно відкрилось судноплавство через Панамський канал, будівництво котрого тривало близько чверті століття.

Уряд Колумбії, котрій в той час належав Панамський перешийок, надав право проведення робіт французькій компанії Фердинанда де Лессепса, котрий в 1869 році успішно завершив будівництво Суецького каналу, і роботи розпочались в 1881 році. Але погана конструкторська розробка проекту, фінансові проблеми і жалюгідні умови праці привели в 1889 році до банкрутства компанії Лессепса. Будівництво каналу було відновлене лише через три роки вже під керівництвом Філіппа-Жана Буно-Валілли, колишнього головного інженера Лессепса, і до кінця століття велось несистематично і досить повільними темпами.

На початку 20-го століття, коли протистояння між США та Іспанією вилилось у військові дії на величезних просторах Західної півкулі, у США виникла потреба в створенні короткого шляху для переміщеня військових і торгових суден між Атлантичним і Тихим океанами. В 1902 році Конгрес США прийняв рішення про прибання французької компанії, що будувала Панамський канал, і виділення відповідного фінансування для завершення робіт. В 1903 році між США і Колумбією був підписаний договір на право контролю над панамським перешийком в обмін на солідну фінансову компенсацію.

Колумбійський парламент, побоюючись втрати суверенітету, не ратифікував цей договір, і президент США Теодор Рузвельт віддав розпорядження підтримати панамський рух опору, котрий, по великому рахунку, був інспірований і фінансувався Філіппом Буно і його компанією. 3 листопада 1903 року маріонетковий панамський уряд проголосив незалежність від Колумбії, а перекинуті в район будівництва каналу американські військові кораблі стримали спроби колумбійського уряду придушити рух сепаратистів.

6 листопада 1903 року США визнали незалежність Панами, а 18 листопада був підписаний договір, що гарантував США виключне і постійне право на присутність в зоні каналу і ведення його будівництва. В обмін на це Панама отримала 10 мільйонів доларів і по 250 тисяч щорічних дотацій на наступні 9 років.

В 1906 році американцями будівництво каналу було призупинене для проведення додаткової інженерно-конструкторської підготовки і подолання тропічних епідемій, що лютували в зоні робіт, і було відновлене в 1909 році. За наступні шість років США інвестували в будівництво близько 400 мільйонів доларів, і 15 серпня 1914 року канал, довжиною 40 миль (або 51 милю, якщо враховувати роботи по поглибленню дна на обох кінцях каналу) був офіційно відкритий для судноплавства.

https://www.google.com/search?q=картинки+панамський+канал&tbm=isch&ved=2ahUKEwiDxvT7zbDyAhUJ0hQKHVvRBzQQ2-cCegQIABAA&oq=картинки+панамський+канал&gs_lcp=CgNpbWcQDDoECAAQQzoFCAAQgAQ6BAgAEhttps://www.jnsm.com.ua/h/0815M/

3


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.