Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Повідомлення на тему "Чого нас можуть навчити коти?"

Біологія

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

17.02.2021

181

0

0

Опис документу:
17 лютого в Європі святкують день кота. От і ми згадаємо про тих тварин, яких любимо. Як би ми не намагалися, не можемо збагнути до кінця поведінку цих дивовижних тварин, які поруч з нами з давніх часів. Але дечого навчитись в пухнастих улюбленців нам все ж таки слід.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Як би ми не намагалися, не можемо збагнути до кінця поведінку цих дивовижних тварин, які поруч з нами з давніх часів. Але дечого навчитись в пухнастих улюбленців нам все ж таки слід.

1. Суворе дотримання режиму дня

Біологічний годинник котів ніколи не збивається. Ще до того, як кішки почали взаємодіяти з людьми, вони жили в пустельній місцевості, а пік їхньої активності припадав на сутінки: вечір та години перед світанком. Удень і вночі виходили полювати великі хижаки, а кішки, вибираючись на полювання в сутінках, уникали неприємних зустрічей і спеки.

2. Дбайливе ставлення до власних природних ресурсів

Кішки завжди знають, що їм потрібно, і навіть воду в своєму організмі не витрачають просто так: родина котячих практично не пітніє, бо не має відповідних залоз. 

3. Обережність

Є помилкова думка, що домашні кішки дуже рідко п'ють воду зі спеціальних мисок поруч з їжею через "поганий характер". Насправді ж це стародавні інстинкти. Дикі кішки, харчуючись своєю здобиччю, ніколи не пили з найближчих до неї водойм, щоб не заразитися небезпечними бактеріями, які могли потрапити через мертву тушу в воду. 

4. Чесне виявлення бажань

Ми постійно боїмося сказати неприємну правду своїм друзям або відмовити комусь у проханні. Нам потрібно брати приклад з кішок: коли їм що-небудь потрібно, вони спробують усі засоби впливу на людину — від ніжних потирань об ногу до агресивної окупації ліжка.

5. Стресостійкість

Сучасна людина практично не вміє розслаблятись. Наша нервова система або постійно перебуває в стані напруженості, або дуже близька до нього: буквально одна-дві неприємні випадковості здатні нас роздратувати. У кішок антистрес буквально "вмонтований" у ДНК. Коли кішка вмивається, вона не просто "наводить чистоту". Таким чином вона злизує з шерсті необхідну для психічної рівноваги кількість вітаміну B. Саме тому кішки майже весь час спокійні та впевнені в собі. 

6. Вміння насолоджуватись простими речами

Подивитися фільм на ноутбуці може кожен, але і з цим симпатичним шматочком паперу теж можна придумати багато чого цікавого. Або, в крайньому разі, завжди є можливість зробити собі манікюр за допомогою лакованої поверхні чи крісла. 

7. Зберігання гідності за будь-яких обставин

Собаки мчать до дверей, щойно почують кроки хазяїна: пускають слину, демонструють готовність "служити". Японські вчені довели, що коти впізнають хазяїв за голосом, але не реагують на це — їм усе одно. Що зайвий раз доводить: вся ця історія про те, що ми "приручили" кішок — дуже умовна. 

8. Життя у своє задоволення

Кішки проводять уві сні 70% свого життя, а в той час, що залишився, займаються виключно тим, що їм до душі. Чи треба вкотре проводити паралель з людьми (не на користь останніх)?

9. Чудова фізична форма

Більшість котів — стрункі, з сильними лапами, гострими кігтями, гнучкими спинами: можуть запросто залізти на дах вашого будинку і не захекатись. Чи треба нагадувати про бажання піти до спортзалу, яке ми не можемо реалізувати по три роки поспіль?

10. Спокійне існування

Людина — галаслива драматична істота, якій весь час потрібна увага до своєї персони, відчуття самореалізації та задоволення різноманітних потреб. Кішка — істота в цьому плані самостійна. Вона, звісно, може голосно співати, відчуваючи сексуальний потяг, але здебільшого котів не видно й не чутно. Вони самі по собі. 

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.