Повідомлення до уроку "Цікаво про Австрію"

Географія

Для кого: 10 Клас

23.10.2021

31

0

0

Опис документу:

Велика частина Австрії має гористу місцевість і покрита Альпами. Близько чверті населення проживає у столиці - Відні. Австрія по-справжньому є нейтральною, враховуючи, що вона є членом ЄС. Австрія сповнена цікавіх пам’яток.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаво про Австрію

Велика частина Австрії має гористу місцевість і покрита Альпами. Близько чверті населення проживає у столиці - Відні.

Одна з фундаментальних цінностей зовнішньої політики Австрії - їх постійний нейтралітет. Він офіційно був оголошений одразу після 25 жовтня 1955 року, коли країну покинули іноземні війська.

Австрія по-справжньому є нейтральною, враховуючи, що вона є членом ЄС. Нагадаємо, що Австрія все ж не є членом НАТО.

З 1965 року 26 жовтня стало датою державного свята і вже традиційного Національного дня Австрії, коли по всій країні урочисто вивішуються національні прапори. Австрійський прапор є одним з найстаріших у світі. Легенда свідчить, що у 1191 році герцог Леопольд V при голінні пролив свою кров на свою туніку. Коли він зняв її, розв’язавши ремінець, на ній була виявлена біла смуга. Так у Австрії з’явився їхній національний прапор.

Австрія славиться музикою. Моцарт, Гайдн, Шуберт і Штраус були австрійцями, а Бетховен хоч їм і не був, але значну частину життя провів саме в цій країні.

Ви, ймовірно, вже знаєте одного з найбільш позитивно відомих в даний час австрійців - Арнольда Шварценнегера, 38-го губернатора американського штату Каліфорнії.

Австрія сповнена цікавіх пам’яток, наприклад, чого варто тільки один Кугель Мугель. Це справжня домашня держава і "незалежна республіка", проголошена в 1984 році віденським художником Едвіном Ліпбургером. Він захотів побудувати собі будинок кулястої форми, але влада Відня, з муніципальних естетичних міркувань, відмовила йому в дозволі на будівництво. Живописець всупереч рішенню суду все ж побудував його.

Оголосив "незалежність" від Австрії, випустив серію поштових марок і благополучно сів у в’язницю за несплату австрійських податків. Будова була дбайливо обнесена владою колючим дротом і тільки президентське помилування врятувало Едвіна з в’язниці. Державний нейтралітет проявився навіть у цьому. Будівлю не захопили і не знесли. Сьогодні Кугель Мугель виступає як туристична пам’ятка. Легітимність "держави" звичайно ж під питанням, та й дотримання законів у ньому необов’язково, звісно що порядок в цій "країні" не на висоті.

Так само серед пам’яток Австрії не можна не відзначити Водоспади Крімль. Це один з найвищих каскадів водоспадів у Європі. Він розташований на річці Крімлер-Ахе. Його сумарна висота становить близько 380 метрів.

Заснований у 1752 році, Зоопарк Шенбрунн на території палацово-паркового комплексу Шенбрунн на околиці Відня, є найстаріший зоопарком в світі, щорічно приваблює безліч відвідувачів і туристів. Або найстаріший в світі і діючий готель-ресторан за адресою: Sankt-Peter-Bezirk 1/4, 5020 Salzburg, Австрія. Він відкрився для відвідувачів в 803 році нашої ери, а це більше 1210 років тому!

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=896

3


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.