Повідомлення до теми США «Білий дім»

Географія

Для кого: 10 Клас

10.10.2021

44

0

0

Опис документу:

13 жовтня 1792 був закладений перший камінь в основу резиденції президента США, яка з 1902 року стала офіційно називатися «Білим домом». Він розташований у самому серці Вашингтона, на Пенсільванія-авеню. Ділянку для будівництва «Білого дому» вибрав перший президент США Джордж Вашингтон

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Білий дім» 

13 жовтня 1792 був закладений перший камінь в основу резиденції президента США, яка з 1902 року стала офіційно називатися «Білим домом». Він розташований у самому серці Вашингтона, на Пенсільванія-авеню. Ділянку для будівництва «Білого дому» вибрав перший президент США Джордж Вашингтон, який підписав акт Конгресу, згідно із яким резиденція американського уряду перебувати «на відстані не більш ніж 10 миль від річки Потомак». У 1791 році був оголошений конкурс на найкращий проект, його переможцем став американський архітектор ірландського походження Джеймс Хобен. Через вісім років після початку будівництва президент США Джон Адамс і його дружина Абігайль Адамс стали першими жителями «Білого дому». До 1800 року будівлю повсюдно називали «Білим домом», причиною чого стало його облицювання білим вірджинським пісковиком. 

У 1902 році Теодор Рузвельт офіційно закріпив назву «Білий дім» за президентською резиденцією у Вашингтоні. «Білий дім» ще й незвичайний музей: кожна президентська сім'я залишила в ньому частину свого побуту. «Білий дім» займає площу близько 7,2 гектара. У ньому 6 поверхів (два з них підвальні), 132 кімнати, 32 ванні кімнати, 147 вікон, 412 дверей, 3 ліфти, 7 сходів. Основна будівля досі залишається житловим приміщенням, де розташовані апартаменти президентської сім'ї, інтер'єр яких витриманий у стилі 18 і 19 століть. Усі президентські адміністративні приміщення зібрані в західному крилі. Саме там розташований Овальний кабінет, де американськими президентами було прийнято чимало рішень, що визначають долю Америки, а часом і всього світу, кабінети радників президента, зал для преси. «Я молюся за те, щоб небеса послали всі кращі дари цьому дому і всім, хто згодом буде тут жити. Нехай під цим дахом правлять тільки чесні мудрі люди». Ці слова з листа президента Адамса його дружині Абігайль називаються «молитвою Білого дому», вони вигравірувані на камінній дошці у Державному обідньому залі.

https://www.unian.ua/lite/holidays/13-zhovtnya-2020-yake-sogodni-svyato-prikmeti-ta-imeninniki-shcho-sogodni-ne-mozhna-robiti-11178254.html

2


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.