Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Дислексія: як подолати труднощі та підвищити успішність в навчанні
»
Взяти участь Всі події

Повідомлення "Цікаво про електрику"

Географія

Для кого: 9 Клас

15.10.2021

40

1

0

Опис документу:

Уявити собі сучасну цивілізацію без електрики неможливо. В наші дні електрика буквально всюди, і її відкриття і приборкання дало людській цивілізації потужний поштовх вперед, забезпечивши її енергією.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаво про електрику

Уявити собі сучасну цивілізацію без електрики неможливо. В наші дні електрика буквально всюди, і її відкриття і приборкання дало людській цивілізації потужний поштовх вперед, забезпечивши її енергією.

Першим згадкам про електрику, як про явище, вже більше 4000 років. Вона описувалася у деяких староєгипетських літописах.

Першим дослідником, який намагався експериментальним шляхом отримати електрику, був давньогрецький філософ і вчений Фалес. Свої досліди він проводив близько 2600 років тому. Сам термін «електрика» був введений вченим Вільямом Гілберт в 1600 році. Самим відомим вченим, який коли-небудь який вивчав електрику, вважається Нікола Тесла, який присвятив своїй роботі все життя.

Навіть у наші дні близько 1 мільярда людей на Землі не мають можливості користуватися електрикою.

У природі зустрічаються потужні природні джерела електрики. Наприклад, електричні вугрі і скати запросто здатні убити навіть людину розрядом струму. Світлячки — дивовижні комахи, генеруючі справжнісіньку електрику. Тварини качкодзьоби відчувають найслабші розряди електрики, що виникають при напрузі мускулатури. Саме на них вони орієнтуються, коли вночі полюють на риб в темних водоймах.

Вода теж відмінно проводить електрику, але не самі молекули H2O, а домішки що містяться у водному середовищі, в основному мінеральні солі. Електрична природа блискавок була достовірно встановлена лише в XVIII столітті. Електрична напруга в блискавки може досягати 1 мільярд Вольт.Колись в Київській Русі існувало повір’я, що блискавки б’ють в ті місця на землі, де можна дістатися до підземних вод, а тому рили колодязі на місцях ударів блискавок. У міфології майже всіх народів зустрічаються божества, здатні керувати електрикою і метати блискавки.

Перша в світі комерційна електростанція запрацювала у 1882 році в Нью-Йорку, забезпечивши енергією кілька кварталів.

Сама екологічно чиста електрика виробляється на ГЕС і, як не дивно, АЕС. А ось навіть сонячні і вітряні електростанції менш екологічні, так як для їх виробництва і праці вимагається застосування матеріалів, що забруднюють навколишнє середовище.

https://tsikavi-fakty.com.ua/tsikavi-fakty-pro-elektryku/

https://www.google.com/search?q=картинки+про+електрику&tbm=isch&ved=2ahUKEwjv2-vlx8zzAhUyiIsKHUSrB08Q2-cCegQIABAA&oq=картинки+про+електрику&gs_lcp=CgNpbWcQDDoGCA

https://www.google.com/search?q=картинки+про+блискавку&tbm=isch&ved=2ahUKEwjF0u_j3MzzAhUCkqQKHQn4DuMQ2-cCegQIABAA&oq=картинки+про+блискавку&gs_lcp=CgNpbWcQDDoHCCMQ7w

2


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили