• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Трудове навчання
  • Послідовність виготовлення об’ємної форми з пластиліну за власним задумом. Виготовлення з пластиліну фігур казкових героїв із творчим доповненням.

Послідовність виготовлення об’ємної форми з пластиліну за власним задумом. Виготовлення з пластиліну фігур казкових героїв із творчим доповненням.

Опис документу:
Закріплювати вміння дітей «витягувати» з цілого шматка пластиліну, ускладнити їх «конструктивним» способом ліплення; розвивати естетичний смак, увагу, мислення, інтерес до іграшки; виховувати любов до рідної землі, повагу до традицій, праці людей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Послідовність виготовлення об’ємної форми з пластиліну за власним задумом. Виготовлення з пластиліну фігур казкових героїв із творчим доповненням.

Мета: закріплювати вміння дітей «витягувати» з цілого шматка пластиліну, ускладнити їх «конструктивним» способом ліплення; розвивати естетичний смак, увагу, мислення, інтерес до іграшки; виховувати любов до рідної землі, повагу до традицій, праці людей.

Обладнання: кольоровий пластилін, прислів’я.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка готовності дітей до уроку

2. Бесіда з учнями

Шматок пластиліну на парті дрімає,

І чим він стане, ніхто не знає,

Чи квіткою, що радує всіх нині,

Чи пташкою у гіллі на калині.

Ви потрудіться добре всі, будь ласка,—

Наступить диво, оживе прекрасна казка.

— Люди якої професії роблять казку зі шматка пластиліну чи глини?

— Так,скульптори.

— Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власноруч оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Пластилін (іт. plastilina, від давньогр. ліпний) — матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з додаванням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають усиханню. Буває різнобарвним. Потрібен для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм. Питання про те, кого слід уважати винахідником пластиліну, є суперечливим. У Німеччині ним уважають Франца Колба (патент 1880 року), у Великобританії — Вільяма Харбута (патент 1899 року).

Сьогодні є популярним один із жанрів анімації — пластилінова анімація, в основі якої — створення фігур, виліплених із пластиліну.

Вранці тато з магазину

Приніс дітям пластиліну...

Пластилін пом’яв Павлусь,

До сестрички посміхнувсь,—

І в руках у нього виник,

Мов живий, червоний півник.

— Здогадались, яку іграшку ліпитимемо?

IV. Робота над темою уроку

Прийоми та послідовність роботи з пластиліном

1. Розминання.

2. Розкачування (коловими рухами).

3. Зліплювання.

— Ліпити півника потрібно у такій послідовності:

1) відокремте шматок пластиліну;

2) розімніть і скатайте кульку;

3) витягніть і виліпіть пальцями основу півника; сформуйте його передню і хвостову частину;

4) замість лапок виліпіть круглу підставку, яку потім міцно прикріпіть до тулуба пташки;

5) виліпіть з тоненьких джгутиків гребінь, сережки, дзьоб, очі, крила;

6) приліпіть усі деталі до тулуба.

— Вироби з пластиліну можна виготовляти способами «витягування» та «примазування» деталей до основи. Ось, наприклад, грушу виготовляють так (демонстрація і пояснення вчителя. В основі ліплення — куля, яку ми отримуємо, розкачуючи пластилін між долонями коловими рухами рук.

— Пригадайте, чим різняться між собою конструктивний спосіб ліплення і пластичний.

— Разом ці способи утворюють новий спосіб, що називається комбінованим.

V. Фізкультхвилинка

VI. Повторення правил роботи з пластиліном

1. Пригадування правил роботи з пластиліном

1) Перед початком роботи накрийте робоче місце клейонкою.

2) Для розкачування використовуйте картон.

3) Під час роботи руки витирайте серветкою, після завершення роботи — помийте із милом.

4) Ріжте пластилін пластмасовим ножиком.

VII. Індивідуальна робота учнів

Звучить музика.

VIII. Демонстрація дитячих робіт. Оцінка власних вражень від роботи на уроці за допомогою «шкали настрою». Зображення торта із свічками, поставити на своєму шматочку певний смайлик

IX. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Хто в майбутньому захоче стати скульптором?

— Чому?

— Народне прислів’я каже: «Праця людину величає».

Додаток (загадки)

1. Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачить весь світ. (Колобок)

2. Допоможе завжди вам,

І птахам і дітлахам.

Він під деревом сидить,

Добрий лікар....(Айболить)

3. Сидить дівчина в корзині

На ведмежій дужій спині.

А чому ж вона сховалась,

До ведмедя не призналась? (Маша)

4. Мурка за Жучку,

Жучка за внучку,

Внучка за бабу,

Баба за діда…

Сховалася чіпко велика...(Ріпка)

5. Маленьке, сіреньке,

Біди наробило,

Щось біле кругленьке

Хвостиком розбило.

Сумує бабуся і плаче,

Дідусь витирає сльозу,

А курочка кудкудаче:

«Я вам золоте принесу!»(«Курочка Ряба»)

6. Підробив він голосок,

Став малим співати.

догадалися вони:

Вовк — не наша мати. (вовк і семеро козенят)

7. Сидить півник на печі

Їсть смачненькі калачі.

Ось лисичка прибігає,

Півника мерщій хапає.

Біжить котик рятувати,

В лиса півника забрати.(Казка «Котик і півник)

8. З їжачка хто насміхався,

Перегнати намагався?

Вихвалятися мастак,

Звуть вуханя цього як?(Заєць)

9. Він дружок звірятам, дітям,

Він живий, як я і ти,

Та таких на білім світі

Нам ніде більш не знайти.

Це тому, що він не пташка,

Не лисиця, не комашка,

Не котисько, не щеня,

Не бабак, не вовченя.

Він знімається в кіно

І відомий всім давно.

Упізнать його неважко,

Адже зветься…(Чебурашка)

10. Я — бичок-третячок,

Соломяний у мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив.(Солом’яний бичок)

11. Вовка зовсім не боявся,

І ведмедю не дістався,

Та лисиці на зубок Все ж потрапив…(Колобок)

12. Він приходить до малят

У кожусі аж до п'ят,

Із ціпком, у рукавицях

І у шапці, що іскриться

Від сріблястого сніжку,

З подарунками в мішку.

Всім гостинці роздає,

Відгадайте, хто це є? (Дід Мороз)

13. Вигнав дід козу із хати —

Та й пішла вона блукати:

В зайця хатку відібрала.

Всі козу ту виганяли,

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув. (Коза-Дереза)

14. До школи прямує хлопчак дерев’яний,

Чомусь потрапляє у цирк полотняний.

Як називається ця книжка?

А як зветься сам хлопчисько?

От підказка, друзі, вам:

Його дівчинка Мальвіна

Називала…(Буратіно)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
2
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!