Посібник «Природа – дивовижна майстерня» -38

Опис документу:
Природні матеріали

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЛЯЛЬКИ З БЕРЕСТИ

Роблять всі ляльки приблизно однаково. Тільки у ляльок – дівчаток голівки виготовлені з білих кульок від пінг-понга, а волосся – з тонкої закрученої берести. (Мал. 71). А у півника та лисички – всі деталі (голова, тулуб – сарафан, ноги, руки і взуття) роблять з берести різної товщини: голова з товстого шматочка, руки і ноги зі скручених в трубочку смужок, взуття – з товстого зрізу.

Перед тим, як збирати вироби, елементи фігурок розфарбовують чи різьблять. (Під різьбу підклеюють кольоровий папір). Потім фігурки розпарюють, щоб береста набула необхідної форми. Берестяний тулуб краще зшивати, а не склеювати. Всі інші деталі кріплять клеєм ПВА. Щоб прикріпити пласку голову фігурки до тулуба, в місця, де будуть очі іграшки, вставляють по тонкому цвяшку (завдовжки 2 мм) з невеличким капелюшком. На капелюшок кожного цвяха наклеюють чорну зіницю з паперу. Цвяхи втикають в пластилін, яким заповнений верхній відділ ляльки. Так само кріплять ніжки і ручки фігурок. (Мал. 72).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»