Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Логіко-матиматичний розвиток
Тема. Порівняння предметів. Орієнтування в просторі. Число два. Цифра 2. Склад числа два. Знаки «+», «–» та «=»
Мета: формувати вміння порівнювати групи предметів за допомогою складання пар, розрізняти предмети за місцем розташування; учити правильно використовувати слова «дорівнює», «не дорівнює», «стільки ж»; вправляти в умінні орієнтуватися у просторі; формувати уявлення про число два і цифру 2; дати уявлення про склад числа два з двох менших (1 та 1); закріплювати уявлення про знаки «+» та «–»; ознайомити зі знаком «=»; учити розв’язувати приклади.
Попередня робота: розглядання різних видів м’ячів; бесіда про різні види ігор, у яких використовують м’яч.
Матеріал: площинні фігури м’ячиків; великі ілюстрації «Діти грають у футбол»; картки (знак «=», цифра 2); площинні фігури м’ячиків (для кожної дитини); маленькі предметні картки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Пропоную дітям відгадати загадку.
Хто проскаче без упину
День і ночі половину,
І при цьому ані трішки
Не натомить власні ніжки?
Хто ж це так, малята, скаче?
Відгадали?.. (М’ячик)
— Сьогодні нам хтось приніс у групу кошик з м’ячиками. Якого вони кольору? Якого розміру? Якої форми? Якого кольору великі м’ячики? маленькі?
1 Гра «М’ячики»
Прикріплюю до дошки площинні м’ячики з картону різного кольору. У дітей на столах такі самі, але меншого розміру (у кожної дитини по одному м’ячику).
— Якого кольору м’ячики на дошці? Скільки їх? (Багато) Скільки м’ячиків у кожного з вас? (По одному) Знайдіть на дошці великий м’яч такого самого кольору, як і ваш.
Діти знаходять пару та прикріплюють маленькі м’ячики поруч з великими.
2 Дидактична права «Порівняй»
Демонструю малюнок гри дітей у футбол.
— Нудьга спричиняє відчай. Але цим дітям нудьга не загрожує, вони зайняті веселою грою.
На столах у дітей — картки із зображенням футбольних м’ячів (по чотири м’яча на кожній картці, зі знаком п’ять).
— Розгляньте м’ячі. Як ви вважаєте, м’ячів однакова кількість? Перевірте це самостійно.
Діти умовно з’єднують м’ячі в пари.
— Що ви помітили? Усі м’ячі об’єднуються в пари. А це означає, що м’ячів однакова кількість. Коли кількість предметів однакова, в математиці використовують поняття «рівність» та знак «=».
Демонструю дітям карту із зображенням знака «=».
— Поставте між м’ячами знак «=». Для того щоб позначити, що кількість предметів неоднакова, ми закреслюємо знак «= /».
3 Дидактична гра «Постав знак між м’ячиками»
Виставляю на дошці картки з різною кількістю м’ячиків і залишаю між ними місце, діти мають поставити знак рівності або нерівності.
4 Фізкультхвилинка
М’ячик кругленький бочок —
Гарно потягнувся,
Покотився на лужок,
Потім повернувся.
В усі боки нахилявся,
Своїх друзів видивлявся.
Ось який, ось який
М’яч веселий, чарівний!
5 Число два і цифра 2. Склад числа два
На двох столах під серветками розташовую: на першому столі 1 м’яч, на другому — 2 м’ячі.
— Я пропоную визначити зорово кількість предметів під серветкою.
Діти обстежують очима, що знаходиться під серветками.
— Торкніться предметів під серветками. Під якою з них один предмет? Два предмети? Що за предмети під серветками?
Знімаю серветки і разом з дітьми з’ясовую, чиї відповіді були найточнішими.
— Позначте кількість м’ячів на першому столі цифрою 1. Кількість іграшок на другому столі я зможу позначити цифрою 2. Знайдіть у себе на столі цифру 2 і позначте кількість іграшок на другому столі цифрою.
6 Дидактична гра «Не помились!»
Показую дітям картку з однією чи двома іграшками. Вони мають показати цифру, що позначає кількість іграшок. Наприклад: дві машинки — 2, одна лялька — 1.
ІІІ. Підсумок
— За допомогою яких іграшок нам сьогодні ніколи було нудьгувати? Про яку цифру ви сьогодні дізналися? Чого у людини по два? Виконання яких вправ спричинило труднощі? Що було легко виконувати?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»