і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Порядкова лічба предметів. Порядкові відношення. Відношення між предметами, пов’язані з їх розміром, довжиною, висотою, товщиною.

Порядкова лічба предметів. Порядкові відношення. Відношення між предметами, пов’язані з їх розміром, довжиною, висотою, товщиною.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 6

Тема: Порядкова лічба предметів. Порядкові відношення. Відношення між предметами, пов’язані з їх розміром, довжиною, висотою, товщиною.

Мета: вчити учнів лічби у прямому та зворотному порядку, використовуючи порядкові числівники; навчати встановлювати відповідні відношення між предметами; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

У папуги Гоші

Було трохи грошей.

Він на них собі купив:

Чобітки, пальто і бриль,

Й парасольку на додачу.

Скільки всіх нових речей

Він повіз собі на дачу?

2. Гра «Стук-стук»

Учитель вистукує певну кількість разів, а діти викладають цю кількість на парті із паличок.

3. Гра «Не позіхай — число називай»

Лічба від 1 до 10; від 3 до 7; від 5 до 10.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Порядкова лічба

На дошці — малюнок ріпки і героїв казки.

— Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. І вирішив дід викопати ріпку.

— Хто першим прийшов витягувати ріпку?

— Хто — другим?

— Хто — третім? І так далі.

Учитель виставляє героїв казки. Діти рахують за вчителем: «Перший дід, друга бабця...».

2. Робота за підручником

Завдання 1

— Кого ви бачите на малюнку? Хто ввійде в клас першим? другим? третім? останнім?

— Скільки елементів у множині учнів? дівчаток? хлопчиків? вчителів? вікон? дверей?

Завдання 2

1)Хто  намальований? Куди вони йдуть? Хто прийде першим? Хто другим? Хто йде за Мальвіною? Поставте свої запитання до малюнка.

2)  Напиши стільки елементів, скільки казкових героїв на малюнку.

Завдання 3

— Скільки звірят на малюнку? Назви порядковий номер кожної тварини, починаючи з козенятка. Полічи в іншому напрямку. Скільки елементів у множині чашок? ложок? тарілок? блюдець? склянок? тістечок? м’ячів? стільців? столів? Яких предметів посуду не вистачає? Скільки?

Завдання 4

Робота в зошиті. Малювання трикутників за зразком.

Завдання 5

— Яких тварин зображено? Хто високий? Хто низький? Наведіть свої приклади.

Завдання б

— Хто вищий — Василько чи Гліб? Хто найнижчий?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Порядкова лічба «Дні тижня»

Перший — понеділок, другий, - вівторок і т. д.

2. Геометричний матеріал

На дошці — малюнок.

— Скільки трикутників?

— Скільки квадратів?

— Чого більше?

— Скільки кружечків?

— Що можна сказати про квадрати і кружечки? (Порівну)

3. Робота в зошиті

- намалюйте 3 квадратики

- намалюйте 4 кружечки

— Що необхідно зробити, щоб квадратиків і кружечків стало порівну?

4. Бесіда про птахів

На дошці — малюнки пташок: лелека, горобець, сорока, синичка.

— Порахуйте птахів зліва направо, а потім — справа наліво (перший — лелека, другий — горобець...)

Висновок. Кількість предметів не залежить від напрямку лічби. Якщо напрямок лічби не вказаний, то рахують зліва направо.

— Діти, а які з цих птахів відлітають в теплі краї? (Лелека)

— Скільки лелек на малюнку? (Один)

— А на якому місці він стоїть, якщо рахувати зліва направо? (На першому)

— Які птахи залишаються зимувати? Назвіть їх.

5. Гра «На гостину до ведмедика»

Учитель виставляє на дошці малюнки тварин, різних за зростом.

— Хто прийшов у гості першим?

— Хто — другим?

— Хто — третім?

— Скільки всього тварин?

— Хто з них найвищий?

— Хто з них найнижчий?

— Назвіть тварин від найвищої до найнижчої.

— Між якими тваринами стоїть білочка?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми рахували? (Так!)

— Ми писали? (Так!)

— Ми грали? (Так!)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    207
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    54
  • Номер матеріала
    BS142779
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь