Поради батькам " Як уникнути тривожних станів у дітей в період самоізоляції "

Опис документу:
Як батькам допомогти дитині впоратися з можливим стресом при тимчасовому перебуванні вдома: Зберігайте, підтримуйте, культивуйте сприятливу, спокійну, доброзичливу атмосферу в сім'ї. У складних ситуаціях слід пам'ятати, що «чорну смугу завжди змінює біла». Доброзичливий спокій членів сім'ї допоможе надати дитині впевненість, стабілізує ситуацію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Як уникнути тривожних станів у дітей в період самоізоляції

Як батькам допомогти дитині впоратися з можливим стресом при тимчасовому перебуванні вдома:

Зберігайте, підтримуйте, культивуйте сприятливу, спокійну, доброзичливу атмосферу в сім'ї. У складних ситуаціях слід пам'ятати, що «чорну смугу завжди змінює біла». Доброзичливий спокій членів сім'ї допоможе надати дитині впевненість, стабілізує ситуацію.

Намагайтеся регулярно спілкуватися, розмовляти з дитиною на теми, пов'язані з його переживаннями, почуттями, емоціями. Обговорюйте найближче і далеке майбутнє. Намагайтеся будувати (але не нав'язувати) перспективи майбутнього спільно з дитиною.

Діліться своїми переживаннями, думками, розповідайте чесні історії з життя, в тому числі про подолання вами і вашими знайомими важких життєвих ситуацій. Звичайна розмова по душам здатний змусити дитину повірити в свої сили. Поспівчувайте, скажіть, що ви розумієте, як їй зараз важко (якщо віна переживає, що не може відвідувати садок, гуртки). Діти, які відчувають підтримку і щире співчуття батьків, справляються зі стресом швидше.

Учіть дитину виражати свої емоції в соціально прийнятних формах (агресію - через активні види спорту, фізичні навантаження, які можна виконувати вдома або на вулиці; душевні переживання - через довірливу розмова з близькими, що приносить полегшення). Часто дитині складно розповідати про свої переживання батькам або одноліткам. З цією метою запропонуйте дитині завести альбом, в якій віна буде малювати про свої переживання. Виклавши емоції на папір, віна відчує полегшення, звільнившись від можливих негативних думок.

Заохочуйте фізичну активність дитини. Стрес - це, перш за все, фізична реакція організму, тому ефективно боротися з ним дитині допоможе будь-яка діяльність, що вимагає фізичних зусиль: прибирання в будинку, фізичні вправи, спів, танці ... Намагайтеся не змушувати дитину витрачати сили на те, що їй не цікаво, але постарайтеся визначити спільно з дитиною, яким активним заняттям віна хотіла би займатися, перебуваючи вдома.

Заохочуйте дитину до турботи про ближніх (представників старшого покоління, молодших дітей, домашніх вихованців). Приємні обов'язки, відчуття, що «хтось від мене залежить», «без мене не впорається», «я потрібна комусь», є додатковим ресурсом для подолання з можливим стресом.

Намагайтеся підтримувати режим дня дитини (сон, режим харчування).

Частіше давайте дитині можливість отримувати радість, задоволення від повсякденних задоволень (смачна їжа, прийняття розслаблюючої ванни, спілкування з друзями по телефону і т. д.).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»