Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок з української мови у 2 класі
Тема: Поняття про слова – назви предметів ( іменники ).
Мета: Навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?;
поглиблювати знання учнів про слова – назви предметів.
Розвивати вміння ставити запитання до слів, уяву,увагу,збагачувати словниковий запас учнів.
Виховувати бажання берегти і зміцнювати своє здоров’я.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця «Назва предмета»
Хід уроку
I Організаційний момент
-Посміхніться один одному,щоб нам було приємно спілкуватися.
Девіз уроку.
Хто здоровий,той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини
Це ж чудово для людини.
II Актуалізація опорних знань.
1.Вступна бесіда.
-Діти,з чого складається наше мовлення? (З речень)
-Які бувають речення за метою висловлювання та інтонацією?
П1. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, до нас на урок завітав Незнайко.
Давайте з ним привітаємось:
- Здрастуй, Незнайку!
- Давайте вимовимо звуки у слові Незнайко.
- Назвіть букви, якими записано слово Незнайко.
Позначте каліграфічно звуки буквами Н е з н а й к о
Запишіть слово, підберіть слово з протилежним значенням
Незнайко – Знайко.
-Пригадаймо для Незнайки, про що ми говорили на минулому уроці. ( Вчилися ставити запитання до назв предметів, та назв істот )
- Сьогодні ми будем продовжувати працювати над словами назвами предметів, будемо вчитися і вчити Незнайка ставити питання до слів, дізнаємось, як одним словом називаються слова, що називають предмети, працюватимемо зі словниковими словами, будем вчити Незнайка бути працьовитим і працелюбним.
III Вивчення нового матеріалу.
Незнайко йшов до нас довгою дорогою і на своєму шляху зустрічав багато цікавого. Йому хотілося дізнатися, що це?
Але все у нього було невпопад. Допоможемо йому?
(На дошці предметні малюнки).
Діти ставлять питання і називають предмети.
Завдання для дівчаток. Випишіть слова, що відповідають на запитання що?
Завдання для хлопчиків. Випишіть слова що відповідають на запитання хто?
Перевірка завдання.
Висновок: Слова, які відповідають на питання що? –назви неістот.
Слова, які відповідають на питання хто?- назви істот .
- Слова, до яких ми ставимо питання хто? що? Називають предмети, дають їм ім’я.
- Як ви думаєте, як слова можна назвати по-іншому – одним словом (іменнники).
2. Робота з підручником. Читання правил.
Ходив Незнайко довго, заблукав до лісу і зустрів там …
Коли відгадаєте загадку, то дізнаєтесь кого.
3. Робота над загадкою.
Буркотливий, вайлуватий
По лісу блукає, меду шукає
Так це ведмідь. Ведмідь – великий, хижий звір, укритий густою бурою або білою шерстю.(Виставляю малюнки).
Цікаво знати: Ведмеді люблять солодке, у них навіть можуть боліти зуби, якщо вони занадто зловживають солодощами.
Незнайко все мандрував і по дорозі знайшов такі карточки. Допоможемо Незнайкові прочитати слова.
Ведмедь. Видмідь. Ведмідь.
-Як ви думаєте, яке слово написане правильно?
Поділимо на склади. Який склад наголошений. Е без наголосу вимовляється близько до и. Можна допустити помилку, бо наголосом це слово не перевіряється, а перевіряється словником.
Фізкультхвилинка
Хмаринка сонечко закрила
Слізки срібні зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травичці позбираєм.
Пострибаєм,як зайчата.
Політаєм,як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки,ніжки.
Всі веселі?От чудово!
А тепер до праці знову.
4.Гра « Впізнай іменник »
Я прочитаю вам вірш Ганни Червінь « Вітаміни »,а ви постараєтесь впізнати і назвати іменники.
ВІТАМІНИ
-Му-му!
-Му-му!
-Що їсти,щоб бути здоровою?
-А це як кому.
Ми маємо звичку
Їсти травичку:
Смачну конюшину,
Гірку лопушину,
Терпку будячину.
Як пастух не бачить-
З грядок капустину.
І листя,й стеблини-
Це все- вітаміни.
Тим користь така
Від молока.
Юрко зрозумів
Розмову корів:
З усіх «видозмінів» ,
З усіх вітамінів
Найкращі оці,
Що в молоці!
З тих пір без прохань,
Без нарікань
Юрко повну склянку
Його п’є щоранку.
Ганна Черінь
5. Робота в парах
На партах лежать карточки.
Завдання: Складіть речення зі слів, підкресліть іменники, поставте питання.
IV Підсумок уроку
- Діти, як ви вважаєте, Незнайко зрозумів, що таке іменник?
- На які питання відповідає?
Пограємо гру «Хто?, що?»
Школа, тигр, книжка, зима, хлопчик, корова, кошеня,
Літак, тракторист, трактор.
V Домашнє завдання
Вивчити правило про іменник.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»