Конспект заняття з казкотерапії
Тема:«Подорож Сніговичка до країни Дружби»
Мета:розвивати емоційний інтелект дітей, уміння розпізнавати та висловлювати почуття;
формувати навички доброзичливого спілкування, співпереживання, взаємодопомоги;
стимулювати уяву, мовлення, творче мислення через казку;
знижувати емоційну напругу, створювати позитивний настрій.
Завдання:навчати дітей аналізувати вчинки казкових героїв;
заохочувати до активної участі в іграх та обговоренні;
виховувати чуйність, дружелюбність, упевненість у собі.
Обладнання:
іграшка або ілюстрація Сніговичка;
картки з емоціями (радість, сум, страх, здивування, злість);
сніжинки з паперу;
музичний супровід для фізкультхвилинки;
білий аркуш, олівці або фломастери.
Хід заняття
1. Привітання
«Сонце в віконце постукало тихо:
Доброго ранку! Не знайте ви лиха!
Нехай день почнеться з усмішки й гри,
Бажаю здоров’я всій дітворі!»
Вихователь:
— Діти, давайте станемо в коло, усміхнемося одне одному та передамо «сніжинку настрою». Нехай вона подарує всім тепло і радість.
(Діти передають паперову сніжинку та говорять добре слово.)
2. Вступна бесіда
— Сьогодні до нас у гості завітав незвичайний герой. Як ви думаєте, хто це?
(Показ Сніговичка.)
— Так, це Сніговичок. Але він прийшов не просто так, а зі своєю історією.
3. Авторська казка
«Сніговичок і тепле серце»
Жив-був у зимовому парку Сніговичок. Він був гарний: з морквяним носиком і відерцем на голові. Але дуже самотній. Діти приходили, гралися і йшли, а він залишався один.
Одного разу Сніговичок побачив, як посварилися двоє друзів. Він засумував і подумав:
— Якби я міг допомогти їм помиритися…
Сніговичок зібрав усю свою сміливість і тихенько прошепотів:
— Друзі, послухайте одне одного, адже дружба тепліша за будь-який мороз.
Діти зупинилися, подивилися один на одного і помирилися. У ту ж мить Сніговичок відчув, як у нього з’явилося тепле серце. Він зрозумів: навіть якщо ти зроблений зі снігу, доброта робить тебе сильним і потрібним.
З того часу Сніговичок ніколи не був самотнім, бо поряд завжди були друзі.
4. Обговорення казки
Як почувався Сніговичок на початку?
Що допомогло йому стати щасливим?
Як ви допомагаєте друзям, коли їм сумно?
5. Дидактичні ігри
Гра «Впізнай емоцію»
Діти обирають картку з емоцією та показують її мімікою. Інші відгадують.
Гра «Добре слово для Сніговичка»
Кожна дитина говорить одне добре слово або побажання Сніговичку.
6.Фізкультхвилинка «Сніговик»
Ми ліпили сніговика, (руками роблять велике коло перед собою)
Ось така голова в нього була! (малюють маленьке коло в повітрі)
Ніс — морквина, (торкаються носа)
Очі — вуглинки, (показують на очі)
Замість шапки — старе відерце. (руки над головою «будиночком»)
Сонце вийшло — він і зник, (повільно присідають, «тануть»)
Розтанув наш сніговик. (лягають на килимок або зовсім низько сідають)
7. Творче завдання
Тема заняття:Малювання «Сніговичок з добрим серцем» (старший дошкільний вік)
Мета заняття:
Навчальна: формувати вміння передавати образ сніговика за допомогою простих геометричних форм, удосконалювати навички малювання фарбами/олівцями.
Розвивальна: розвивати творчу уяву, образне мислення, дрібну моторику рук, відчуття кольору та композиції.
Виховна: виховувати доброзичливість, чуйність, уміння передавати емоції через малюнок; формувати позитивне ставлення до зими та бажання робити добро.
Обладнання:
аркуші білого або блакитного паперу;
гуаш або акварель (білий, синій, чорний, червоний, помаранчевий кольори);
пензлики різної товщини / кольорові олівці (за вибором);
стаканчики з водою;
серветки або ганчірки;
зразок малюнка сніговичка;
ілюстрації або бесіда про добрі вчинки (для мотивації).
8. Висновок (рефлексія)
— Чого нас навчила ця казка?
— Який настрій у вас зараз?
Вихователь підсумовує:
— Доброта, дружба і щирі слова роблять світ теплішим, навіть узимку.