Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Платна розробка

Події російської революції 1905 - 1907 рр. в Україні. "Українське питання" в Державній Думі.

pptx

Історія України

Для кого: 9 Клас

22.04.2022

357

0

0

Вміст матеріалу: показано 6 з 28 сторінок

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

У 1905-1907 рр. Російська імперія стала ареною демократичної революції. Не погоджуючись на проведення вкрай необхідних соціально-економічних і політичних реформ, царський режим зробив цю революцію неминучою. При цьому майже все, що піднімало на революцію населення Росії, підштовхувало на виступ проти влади й українців.

Російська революція розпочалась у столиці імперії Петербурзі 9 січня 1905 р. Події негайно перекинулися в українські губернії. Піднімали повстання селяни, страйкували робітники, бунтувалися військові.

Не маючи іншого виходу, царизм пішов на поступки. 17 жовтня 1905 р. було опубліковано царський Маніфест, який «дарував» народу політичні права й свободи і обіцяв скликання законодавчого органу - Державної думи. Туди також обрали представників від Наддніпрянської України, які утворили Українську трудову громаду. Українці намагальися піднімати гостріф питання із трибун Думи : аграрне, соціальне, національне. однак третьочервневий переворот 1907 року (розпуск ІІ Державної Думи) перекреслив сподівання українців і всього революційного руху.

Після покупки цей матеріал відразу стане доступним для використання повною мірою. Запитів на доступ не потрібно відправляти. Всі придбані матеріали зберігаються в кабінеті покупок.