Платон Воронько «Кошеня».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 13.

Тема: Платон Воронько «Кошеня».

Мета: вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного аналізу твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 Стали, діти, всі рівненько.

Посміхніться веселенько.

Настій на урок взяли,

Працювати почали.

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Смужечка на смужечці -

Наша Мура мружиться.

Мружиться - не журиться,

А муркоче й жмуриться.

2. Робота над чистомовкою

Чі-чі-чі — сидить кіт на печі.

Ла-ла-ла — миша від нього втекла.

Енько-енько-енько — в нірку вскочила швиденько.

Та-та-та — сміється з нашого кота.

3. Складовий аукціон

Ча — (час, часник, чай, чайка, чари...)

Чо — (чоботи, чоловік, чорний, чоло...)

Че — (черевик, червень, чернетка, чесність...)

III. Мотивація навчальної діяльності

IV. Повідомлення теми і мети уроку

Як називається перший розділ нашого підручника?

Про що йтиметься у творах цього розділу?

V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

1)Виразне читання вірша вчителем.

Засмутилось кошеня –

Треба в школу йти щодня.

І прикинулось умить,

Що у нього хвіст болить.

Довго думав баранець

І промовив, як мудрець: –

Це хвороба не проста,

Треба різати хвоста.

Кошеня кричить: «Ніколи!

Краще я піду до школи!

- Про що йдеться в вірші?

- Які емоції він в тебе викликав?

Фізхвилинка

Встали, діти, тільки — раз.

Фізкультпауза у нас.

Віє вітер: «Шу-шу-шу,

Я берези колишу.

Хмари розганяю в небі,

Дощ несу вам по потребі.

Як стомлюся, то спинюсь.

Я нікого не боюсь».

Сіли й ми за парти, діти,

Будем далі тему вчити.

2) Скандоване читання вірша за вчителем.

3) Напівголосне читання вірша дітьми.

4)Гра « Вовк і зайці» - робота в парах.

(строчку читає заєць, потім читає вовк).

VI. Підсумок уроку.

- Що вам сподобалося на уроці?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!