План тижня початкової школи

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

З 13 по 17 жовтня в нашій школі відбувся тиждень початкової школи.

         Основні завдання, реалізація, яких була у рамках тижня:

 • Активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів.

 • Пропагування передового педагогічного досвіду;

 • Створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

 • Обмін педагогічним досвідом.

         Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

         Змістовними і захоплюючими були уроки вчителів перших класів Давидяк М.С. та Мойсеєнко О.О. Для першокласників характерне конкретно-образне мислення, тому вчителі перших класів опиралися на наочні образи та уявлення. Спочатку учні виконують завдання з казковими героями та ігровими сюжетами, а тільки потім  у дітей формується здатність роздумувати і абстрагуватись.

         Веселим і жвавим було свято в ГПД у первачків «Мій товариш – світлофор», підготовлене вихователем Харченко О.В.

         Яскраві враження залишив урок російської мови у 2-В класі, вчитель Чорнобок В.В. На ньому велика увага приділялася розвитку етикета, моралі у відносинах між учнями. Гаслом уроку можуть бути слова В.О. Сухомлинського «Щоб дитина була палко зацікавлена у навчанні, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче інтелектуальне життя…»

         Приємною несподіванкою був урок у 2-Б класі з Основ здоров’я темою якого були «Навчання та відпочинок». Мірошникова О.М. зуміла через епізоди мультиків донести важливі знання, які учні відобразили потім у груповій роботі через власні малюнки.

         Неповторний урок у 2-А класі вчителя Кітаєвої М.В. створив атмосферу успіху дітей. А вона, як відомо, посилює акцент на позитивних якостях праці учнів.

         Український фольклор та власні навички образного мислення вміло поєднали виховні та навчальні моменти, спонукали дітей до роздумів про вічні істини на виховному заході в 2-А, 2-Г класах. Вихователь Івах Н.І. зверталася до джерел своєї власної родини, своїх спогадів з дитинства, вдало використала музичну базу сучасних та народних пісень.

         У навчальному процесі наші вчителі не тільки виступають у ролі носія інформації, їм ближче роль консультанта, помічника. Так на кожному уроці була робота в парах, групах, головоломки, ребуси, логічні задачі. Уроки математики у 4-х класах пройшли цікаво. 4-А клас розв’язував задачі, знайомився  з важливим енциклопедичним матеріалом. Ткаченко Г.С. разом з учнями довели, що математика не тільки королева, а й слуга наук.

4-А клас поділився на дві команди та змагався у кмітливості та винахідливості. Весь час тримав у напрузі не тільки команди, а й членів журі. Швидко плине час і вчитель Тишкевич О.С. оголошує позитивний результат. Винагорода чекає кожного учня, батьки подбали про всіх.

         Несподівані гості, таємничі мандрівки, цікаві дослідження відкидають нецікаві і нудні уроки.

Урок у 2-Г класі з предмету «Природознавство» продемонстрував можливості сучасного підходу до навчання. Власна презентація вчителя Радчук К.В. дала змогу не тільки закріпити знання учнів з попередньої теми, а й дуже дотепно продемонструвала проблеми екологічного виховання, оголосила низку проблем філософського характеру.

         Вчителі та вихователі початкової школи привчають дітей до організованого систематичного здобуття знань,яке вимагає розвинених розумових, фізичних і вольових зусиль, виховують допитливість, працелюбність. Всі колеги продемонстрували компетентність щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій, інноваційний підхід до різних етапів уроку, щодо складання текстів-описів, були доцільно використані відеоматеріали. Найбільш «здоровязберігаючим був захід Царенко Т.В. "Здоров’я – найцінніший скарб" з учнями 2Б, та 2-В класів.

         Цікаво і плідно пройшов урок української мови у 3-А класі у вчителя Миронюк С..М. Принципово важливо, щоб урок був невичерпною криницею знань, щоб для кожного учня сенсом його існування, навчання була мета досягти більшого і прагнення нового, непізнаного.

         Не можливо було втриматися від оплесків, коли на високому рівні, натхненно і виразно діти читали вірші, інсценізували епізодичні сюжети на позакласному заході Касьяненко О.І. "У скарбниці казкарів світу".

         Вчителі викладають предмети різних напрямків, тому мають благодатний матеріал для різних видів колективної трудової діяльності. Що успішно реалізується в поза навчальних заходах. Бахмацька Н.М. під час позакласного виховного заходу «Виготовлення декоративного пано з природного матеріалу "Барви осені"» продемонструвала вміння організувати дітей до колективної та продуктивної праці.

Змістовні заходи, захопливі хвилини кожного уроку стали яскравою подією у житті початкової школи. Діти і вчителі повірили у свої сили, у свою здатність самостійно покращити шкільне життя.

        Щоб залучити учнів до навчання необхідні все нові й нові форми організації уроку, де за основу береться пізнавальний інтерес учнів, а вчитель є лише каталізатором, котрий посилює цей інтерес. Виходячи з цього на уроках у 3-Б, 3-В та 3- Г класах були використані наступні форми роботи з учнями:

 • Пунктуаційний практикум (самоперевірка).

 • Творчий диктант

 • Аукціон знань

 • Акваріум

 • Індивідуальна робота, що дозволяє дати посильне завдання слабо встигаючим учням.

Вчителі Бочковська І.В., Китаєва І.В., Книш Н.В. обрали різні форми організації навчальної діяльності на уроці, що суттєво підвищує мотивацію навчання, ефективність та продуктивність учбової діяльності, забезпечує роботу всього класу, дозволяє учням розкрити свої здібності. Обрані форми та методи ведення уроку відповідали завданням уроку, характеру та змісту навчального матеріалу, рівню знань, умінь та навичок учнів.

Вчителі Пацовська Л.П. та Токар О.П. влаштували у своїх класах міні вітальні, продемонстрували щоденну клопітку працю з кожною дитиною, довели, що немає дітей і проблем чужих. НА свято «Посвята в першокласники» присутні були колеги, батьки адміністрація школи. Всі учні 1-А та 1-Б класів навчаються у єдиній сім’ї загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 294, і будуть слідують її традиціям.

         Підсумки тижня: під час заходів, що пройшли у рамках тижня, вчителі:

 • презентували власний досвід роботи;

 • обговорювали переваги впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес;

 • шукали власні зернини розвитку професійної компетентності;

 • обговорювали і зробили «роботу над помилками» та намітили шляхи вдосконалення до кожного окремого уроку.

Тиждень початкових класів закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Учителі початкових класів ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а учні нашої школи – найрозумніші, найталановитіші.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!