План проведення тижня математики

Опис документу:
Для проведення позакласних заходів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Тим, хто вивчає математику,

тим, хто навчає математики,

тим, хто любить математику,

тим, хто ще не знає,

що може любити математику,

тиждень математики присвячується».

«Математика потрібна дуже, у тижні математики візьми участь, друже!»

ХОЧЕТЕ, ЩОБ МАТЕМАТИКА

СТАЛА СПРАВЖНІМ СВЯТОМ?

Тоді запрошуємо вас на тиждень

МАТЕМАТИКИ!

Математика не дарма вважається

«ЦАРИЦЕЮ УСІХ НАУК»

Математика, що є найдавнішою з усіх наук, разом з тим залишається завжди молодою наукою, яка бурхливо розвивається, яка весь час розширює галузі свого застосування.

Будучи учасником математичного свята, ви переконаєтесь в її несподіваності, красі, чарівності.

Вашу увагу заполонять вікторини, конкурси, фокуси, казкові персонажі, влучні жарти, веселі частівки, дотепні розіграші в найнесподіваніших математичних ситуаціях.

Пропонуємо взяти активну участь в цих заходах. Не безкоштовно! Плата – спеціальна грошова одиниця «ейлерик». Зароблені десять «ейлериків» - це додатковий бал за одну з тем математики.

Оцінюватиме роботи Рада наймудріших. У її складі учні – переможці районних олімпіад з математики та вчителі.

Отже, дерзайте, творіть! Успіхів вам!

СВЯТКОВОГО ВАМ НАСТРОЮ

НА ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ!

План проведення тижня

математики

Понеділок

1. Урочисте відкриття тижня.

2. Математичні десятихвилинки в 5-11-х класах на уроках математики «До ювілею Леонарда Ейлера».

3. Математичний десант старшокласників у 2-4 класах «Видатний математик Леонард Ейлер».

4. Математичні змагання імені Леонарда Ейлера (очний тур).

Вівторок

1. «Маленькі відкриття XXI ст.» - захист учнівських науково-дослідницьких робіт учнів 9-11-х класів - членів шкільного Клубу Любителів Математики.

2. Зустріч з переможцями районних математичних олімпіад та випускниками школи - переможцями та учасниками обласних олімпіад.

Середа

1. Веселі математичні перерви (конкурс віршів, пісень, гуморесок про математику).

2. Заняття гуртка «Квантик» (6 клас) на тему «Рятівні круги великого Ейлера».

3. Заняття гуртка «Ерудит» (8-і класи) на тему «Славнозвісний петербурзький академік Леонард Ейлер».

4. Розв’язування задач від Ейлера (9 – 11 класи).

Четвер

1. Конкурс ерудитів «Що ви знаєте про Ейлера».

2. Заняття гуртка «Пізнайко» (5 клас) на тему «Задача про мости і безперервне малювання».

3. Математичне інтелект-шоу «Еврика» для учнів 11-х класів.

4. Конкурс математичних кросвордів, ребусів, загадок.

5. Заняття гуртка «Ерудит» (7-і класи) на тему «Шахові задачі Ейлера».

П'ятниця

1. Читацька конференція на тему «Математик всіх часів і народів Леонард Ейлер» для учнів 9-11-х класів.

2. Підсумки очного туру математичних змагань імені Л. Ейлера (нагородження переможців).

Математичний десант

«Видатний математик Леонард Ейлер»

Учениця. Любі друзі! Усі ви знаєте про найцікавішу з наук – математику. Це – цариця наук. На уроках математики ви не тільки вивчаєте формули, теореми, не тільки вчитесь розв’язувати вправи та задачі, а й ознайомлюєтеся з історією розвитку математики, біографіями людей, які своє життя присвятили цій чудовій науці.

Учень. У математичній науці є зірки різної величини. Вам добре відомі імена Архімеда, Піфагора, Евкліда, Фалеса, Декарта, Ньютона, Лейбніца, наших видатних українців Михайла Остроградського та Михайла Кравчука. Сьогодні наша розповідь про зірку світової величини – Леонарда Ейлера, одного з найбільших математиків усіх часів і народів, наукові праці якого належать до математики і механіки, фізики і астрономії.

Учениця. Батько Леонарда Ейлера, Пауль Ейлер був пастором (священиком) і готував сина до духовного звання, але коли помітив у сина математичні здібності, дозволив також займатись улюбленою наукою.

Учень. В 13-тирічному віці Ейлер поступив у Базельський університет на факультет мистецтв.

Учениця. В 16-тирічному віці Ейлер отримав вчений ступінь магістра.

Учень. В 19-тирічному віці Ейлер опублікував першу наукову роботу і взяв участь в оголошеному Паризькою академією наук конкурсі на тему про найкраще розміщення щогл на кораблі. У Швейцарії Ейлер бачив морські кораблі хіба що на малюнках. Математика допомогла молодому вченому так глибоку цю важливу для навігації тему, що його працю було схвалено і надруковано в збірнику конкурсних праць.

Учениця. В 20-тирічному віці Ейлера призначають на посаду ад’юнкта математики (помічника професора) в Петербурзі за рекомендацією Данила Бернуллі.

Учень. В 28-тирічному віці Ейлер виконував одне невідкладне доручення картографів. Від надмірної праці він захворів на нервову гарячку, внаслідок чого на правому оці утворився нарив і воно витекло. Молодий учений став напівсліпим. Та це не зламало його.

Учениця. За все своє життя Ейлер написав 886 робіт з різних галузей науки. Причому кожна з них мала вагоме значення у розділі науки і зробила б честь будь-якому математику найвищого рівня.

Учень. Ейлер був дуже скромним і доброзичливим. Він ніколи не намагався виставити себе поверх інших, охоче давав поради друзям та тішився їхніми успіхами.

Учениця. Леонард Ейлер – швейцарець, та ми вважаємо його російським вченим. Він подарував Росії найвизначніші свої праці, прожив 30 років і помер у Петербурзі.

Учень. Диктуючи свою останню роботу, Ейлер не знав, що вона заходить в галузь аеродинаміки – тоді не було навіть такого слова. Просто надто багато було балачок про ці аеростати. Сліпий з ХVIII століття, він прозирав у століття ХХ.

Учениця. Немає вченого, ім’я якого згадувалося б так часто, як ім’я Ейлера. В енциклопедії є відомості про 16 формул, рівнянь, теорем, що носять ім’я Ейлера.

Учень. Ейлер застосовував математику в найрізноманітніших галузях знань: в теорії звуку, світла, магнетизму, механіки, астрономії, географії. Йому належать основоположні праці по кораблебудуванню і кораблеводінню, теорії стрільби та пружності, механіці рідких тіл ( він засновник науки гідродинаміки), по руху небесних тіл, теорії музики і в багатьох інших областях.

Учениця. «Ейлер обчислював без всякого видимого зусилля, як людина дихає або як орел ширяє над землею» ,- так писав видатний французький фізик, астроном Домінік Араго. Про його феноменальну працездатність складали легенди.

Учень. Якось Л.Ейлер висловив припущення, що 1 000 009 — просте число. Щоб перевірити, чи це справді так, вчений виконав обчислення і виявив, що воно є добутком двох чисел: 293 і 3413. Вказані обчислення Л. Ейлер виконав у 70 років, коли він був уже сліпий. Розрахунки він робив усно.

Учениця. Леонард Ейлер мав надзвичайну пам'ять до чисел. Він пам'ятав, наприклад, шість степенів перших ста натуральних чисел

Учень. Ейлер був багатогранним ученим. Йому належать найважливіші відкриття в усіх областях сучасної йому математики, математичної фізики, механіки, астрономії, оптики, артилерії, теорії музики, тощо.

Учениця. Ейлер був надзвичайно ерудованим. Він добре знав кращих письменників давнини, стародавню літературу з математики, історію всіх часів і народів, володів багатьма мовами стародавнього світу і сучасної Європи.

Учень. Для нас, українців, приємно знати, що Ейлер знав напам’ять «Енеїду» Івана Котляревського від початку і до кінця. Крім того, його син, Христофор Ейлер, згодом генерал російської армії, був почесним воїном Січі Запорізької. Атестат про це підписав 1770 р. Петро Калнишевський.

Учениця. Українські математики Михайло Остроградський і Віктор Буняковський доклали багато зусиль, щоб зробити праці Ейлера доступними математичній громадськості.

Учень. .Ейлер добре розумівся на проблемах фізики, хімії, ботаніки знав астрономію і медицину. І всіма цими знаннями він володів на такому рівні, що дівував навіть фахівців.

Учениця. Ейлер мав велику сім’ю. він одружився у 25 років і мав 13 дітей, з яких 8 померло в ранньому віці. А перед смертю в нього було 26 онуків. І в наш час в Росії ще живуть його нащадки, які мають таке саме прізвище.

Учень. Ейлер виклав курс вищої математики так докладно і чітко, що його видавали ще 150 років після смерті вченого без будь-яких змін.

Учениця. У працях Ейлера тригонометрія набрала сучасного вигляду, він розробив її як науку про тригонометричні функції. Посібники з арифметики і алгебри, які склав Ейлер, були зразком для пізніших шкільних видань з цих предметів.

Учень. Відомо, що грецьке число π – це відношення довжини кола до його діаметра. Символ π став загальновизнаним з 40-х років ХVІІІ століття завдяки Ейлеру.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!