ПЛАН проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» в ЗДО №6 "Ромашка" під гаслом- «Будь обережним малюк!»

Опис документу:
План проведення тижня безпеки «Будь обережним малюк»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПЛАН

проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» в  ЗДО №6 "Ромашка" під гаслом-

«Будь обережним малюк!»

З 15 по19 січня в закладі дошкільної освіти №6 «Ромашка» пройде тематичний Тиждень безпеки.

Завдання проекту:

- Життя дається людині тільки раз. Щоб його прожити гідно і щасливо, треба його зберегти. Наше завдання – підготувати дитину до майбутнього життя. До зустрічі з різними ситуаціями. Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе – означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше – безпечне. А найважливішою умовою безпеки маляти є прищеплення йому з самого раннього віку необхідних знань про безпечну поведінку.

- Під час проведення "Тижня знань з безпеки життєдіяльності" навчальні заняття збагачуються сюжетно-ігровим змістом (групові ігри, виконання вправ загального характеру, ігри драматизації з музичним супроводом тощо).

 - Безпека – це не просто сума засвоєних дітьми знань, а вміння правильно поводитися в різних ситуаціях.

-  Для малят, які тільки починають жити, ці перші знання про безпеку можуть стати надійним фундаментом, на якому повинен будуватися світогляд особистості, готової дожиття в безпечному світі. Хотілося б сподіватися, що набуті дітьми навички в реальному житті ніколи не стануть їм у нагоді!

Головна мета: формувати у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки; безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті. Поліпшити якість освітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, вдосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогів, пропагувати здоровий спосіб життя серед педагогів, дітей та їх батьків. 

  План проведення тижня безпеки 

«Будь обережним малюк»

ПОНЕДІЛОК – Зимонька прийшла хуртовину принесла

Програмовий зміст: систематизувати знання дітей про зимові явища: хуртовину, метелицю, завірюху і ожеледицю, про дитячі розваги взимку, про правила поведінки на вулиці взимку; збагачувати словник дітей словами, які позначають різні зимові явища, розвивати зв'язне мовлення, вживаючи різні типи речень; вчити дітей елементарним правилам надання першої допомоги собі та своїм товаришам при трамвах; виховувати у дітей бажання допомагати тим, хто потрапив у біду, співпереживання.

ВІВТОРОК – Будь обережним взимку!

Програмовий зміст: Вчити розуміти та пам'ятати основні правила обережності взимку - що надіти шапку, рукавички і застібатися потрібно, не виходячи з дому, щоб холодне повітря не проникало під одяг. Не можна їсти сніг і гризти бурульки, торкатися до металу. Кататися на ковзанах, лижах можна тільки в спеціально відведених для цього місцях. Кататися на санках стоячи не можна! І не можна кататися з гірок, які розташовані поряд з дорогою! Поводитися на гірці потрібно акуратно і дисципліновано, не штовхатися. Небезпечно прив'язувати санки один до одного. При грі в сніжки потрібно пам'ятати, що кидати в обличчя не можна, і взагалі кидати треба не з силою! І не дозволяйте дітям будувати глибокі сніжні тунелі, які можуть обвалитися!

СЕРЕДА – Подорож у місто небезпек

Програмовий зміст: ознайомити дітей з правилами безпечної поведінки під час новорічних та різдвяних свят, на вулицях міста, у транспорті, під час зустрічі із незнайомими людьми; привернути увагу до небезпечних ситуацій, що можуть, виникнути; нагадати про необхідність дбайливого ставлення до свого здоров'я і життя.

П'ЯТНИЦЯ – Ліки - друзі чи вороги

Програмовий зміст: дати дітям елементарні уявлення про ліки, користь, яку вони приносять, як допомагають боротися зі шкідливими мікробами, що проникли в організм; застерегти від небезпеки, що пов’язана з неправильним вживанням ліків; формувати навички особистої гігієни з метою запобігання різним хворобам.

ЧЕТВЕР – Телефонний довідник безпеки

Програмовий зміст: Ознайомити дітей з телефонним апаратом, його будовою, правилами користування та історією його виникнення; Навчити дітей практично користуватися телефонним апаратом (телефонувати друзям, своїм рідним, сусідам тощо). Розвивати у дітей пам'ять та мислення; Виховувати культуру спілкування.

П'ЯТНИЦЯ – Узагальнення

Робота з батьками

Тематичні ширми:

«Небезпека взимку»

«Відчуй небезпеку»

«Будьмо обережні!»

ПОНЕДІЛОК

Бесіда: «Оздоровлюючий ефект прогулянок та залежність рухової активності дітей від одягу дітей».

ВІВТОРОК

Бесіда з батьками: “Формування у дітей навичок безпечної поведінки у навколишньому середовищі”.

Підготувати пам’ятку для батьків: «Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку».

СЕРЕДА

Підготувати пам’ятку для батьків «Бесіда «Жуйка – солодкий делікатес чи запеклий ворог?».

ЧЕТВЕР

Бесіда: “Стихійні лиха взимку (ожеледиця, заметіль, голо лід)  ”, “ Перша допомога при відмороженні”

П'ЯТНИЦЯ

Консультація “ Культура спілкування”

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Особливі діти в закладі освіти: характеристика нозологій, педагогічні підходи»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн
590 грн