План-конспект з інформатики "Списки. Послідовні списки у текстах."

Опис документу:
Тема: Списки. Послідовні списки у текстах. Мета:  навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити створювати нумеровані, марковані та багаторівневі списки;  розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;  виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

План-конспект з інформатики уроку № 12 у 4 класі

Тема: Списки. Послідовні списки у текстах.

Мета:

  • навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити створювати нумеровані, марковані та багаторівневі списки;

  • розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;

  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2007

Хронометраж уроку:

  1. Організаційний момент (1хв)

  2. Актуалізація опорних знань (5хв)

  1. Повторення раніше вивченого матеріалу(3хв)

  2. Повторення правил поведінки в комп′ютерному класі (2хв)

  1. Мотивація навчальної діяльності (1хв)

  2. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу(12хв)

  1. Розповідь учителя (10хв)

  2. Фізкультхвилинка (2хв)

  1. Формування вмінь та навичок (17хв)

  1. Практичне завдання. Робота за комп′ютером(15хв)

  2. Релаксація (2хв)

  1. Підсумок уроку. Рефлексія (3хв)

  2. Домашнє завдання (1хв)

Хід уроку

  1. Організаційний етап (1хв)

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Наші вушка на маківці.

Очі ширше відкриваємо,

Слухаємо і запам'ятовуємо.

Ні хвилини не втрачаємо.

(слайд 1)

  1. Актуалізація опорних знань (5хв)

  1. Повторення раніше вивченого матеріалу (3хв)

  • Що таке шрифт?

  • З якими шрифтами ви працювали на минулому уроці?

  • Як змінити розмір тексту?

  • Як змінити забарвлення окремої літери?

(слайд 2)

  1. Повторення правил поведінки в комп′ютерному класі (2хв)

  • Спокійно заходь в компютерний клас, не штовхайся.

  • Сідай за постійно закріплений за тобою компютер.

  • Забороняється:   

  • торкатися задніх стінок комп'ютера і кабелів;

  • торкатися до проводів живлення і заземлення;

  •   торкатися екрана монітора і його задньої стінки;

  •   вмикати і вимикати комп'ютер без дозволу вчителя;

  •   класти книги, зошити на клавіатуру, „мишу" або    монітор;

  •  працювати з мокрими руками або в мокрому одязі.

  • Перед роботою переконайся у відсутності видимих пошкоджень.

  • Під час роботи:  

  • не допускай різких і грубих ударів по клавішах;

  •   у жодному разі не намагайся самостійно ремонтувати ПК;

  •  не вставай, коли в клас заходять відвідувачі або керівництво школи;

  •  не натискай клавіші на сусідньому комп'ютері;

  •   не залишай комп'ютер без нагляду;

  •   якщо зникла напруга негайно вимкни комп'ютер.

  • Після закінчення роботи:

  •   коректно заверши роботу з активними програмами;

  •  прибери робоче місце.

(слайд 3)

  1. Мотивація навчальної діяльності (1хв)

  • На сьогоднішньому уроці ми навчимось створювати багаторівневі списки.

  • (слайд 4)

  1. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу (12хв)

  1. Розповідь учителя (10хв)

  • Зараз подивіться на слайд і розгадайте ребуси.

(слайд 5)

-Список - це реєстрація предметів, осіб, документів, що складається у певному порядку.

(слайд 6)

(слайд 7)

(слайд 8)

  • Для того, щоб створити нумерований список потрібно поставити курсор в потрібному місці, в діалоговому вікні «Абзац» обрати значок «Нумерація». Після того, як на місці курсора з′явиться порядковий номер – вводимо потрібний текст, натискаємо клавішу «Еnter». Таким чином продовжуємо далі.

(слайди 9,10,11,12,13 відповідно)

  • Для того, щоб створити маркований список потрібно поставити курсор в потрібне місце, у діалоговому вікні «Абзац» натиснути кнопку «Маркери», після того як з′явиться, обраний вами
    , маркер вводите текст. Натискаєте клавішу «
    Enter». І таким чином продовжуєте далі створювати список.

(слайди 14,15,16,17,18 відповідно)

  • Для того, щоб створити багаторівневий список, потрібно спочатку набрати текст, виділити його правою кнопкою миші, натиснути значок « Нумерація»; виділити той текс, що має бути підпунктом, натиснути значок « Збільшити відступ» і так далі.

(слайди 19,20,21,22,23,24,25 відповідно)

  1. Фізкультхвилинка (2хв)

  • А зараз, шановні діти, давайте поглянемо на екран та спробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

  1. Формування вмінь та навичок (17хв)

  1. Практичне завдання. Робота за комп′ютером(15хв)

(слайд 26)

  • Створити багаторівневий список за зразком

  1. Релаксація (2хв)

  • Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.

  • Дивитися прямо перед собою 2-3 сек.

Поставити вказівний палець на відстані 25-30 см від очей, перевести погляд на кінчик пальця, дивитися на нього 2-3 сек, опустити руку (4-5 раз)

Опустити голову, подивитись на носок лівої ноги; підняти голову, подивитись у правий верхній кут кімнати; опустити голову, подивитись на носок правої ноги; підняти голову, подивитись у верхній лівий куток кімнати (ноги на ширині плечей) (3-4 рази).

  1. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія ( 3хв)

  • Навіщо людям списки?

  • В чому різниця між нумерованим і маркованим списком?

  • Що це за такий багаторівневий список?

  • Як створити багаторівневий список?

(слайд 28)

  1. Домашнє завдання (1хв)

(слайд 29)

12

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!