План-конспект уроку трудового навчання Тема. Моделювання виробу. Виготовлення викрійки (лекала) виробу

Опис документу:
Мета: розширити знання учнів про прийоми моделювання; формувати технологічну компетентність шляхом оволодіння навчити прийоми моделювання; навчити готувати викрійку до розкроювання, розраховувати необхідну кількість тканини; розвивати просторову уяву, художній смак; виховувати самостійність під час виконання творчих завдань.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

План-конспект уроку трудового навчання

Тема. Моделювання виробу. Виготовлення викрійки (лекала) виробу.

Мета: розширити знання учнів про прийоми моделювання; формувати технологічну компетентність шляхом оволодіння навчити прийоми моделювання; навчити готувати викрійку до розкроювання, розраховувати необхідну кількість тканини; розвивати просторову уяву, художній смак; виховувати самостійність під час виконання творчих завдань.

Обладнання, матеріали та інструменти: зразки моделей (ілюстрації), інструкційні картки, лекала викрійок, кольоровий папір, клей, ножиці, лінійка, креслення виробу.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організація учнів

  • Перевірка наявності та готовності учнів до уроку;

  • Створення позитивного емоційного настрою.

  1. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

Бесіда. Запитання до учнів:

  • Які мірки необхідні для побудови креслення спідниці? (Ст, Сс, Дв)

  • Що таке моделювання? (процес розробки нових виробів)

  • Які існують види моделювання? (творче – створення нового зразка виробу; технічне – зміна деталей виробу за малюнком)

  • Хто займається художнім моделюванням? (художники-модельєри)

  • Хто виконує технічне моделювання? (художники-конструктори)

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Проблемне питання

  • Чи можна пошити виріб, маючи опис фасону, ескіз або фотографію виробу? Відповідь обґрунтуйте.

  1. Вивчення нового матеріалу

Пояснення

Етапи технічного моделювання:

    1. вивчення зовнішнього виду моделі;

    2. вивчення властивостей матеріалу моделі;

    3. вибір базових лекал;

    4. нанесення на креслення фасонних ліній.

Розрахунок кількості тканини: Д тканини = Дв + 10 + 20см (на підгин, обробку, припуски на

шви), при ширині тканини 150-140см.

Підготовка лекал: на кожній деталі вказати її назву, напрямок нитки основи, кількість деталей,

згин тканини (на симетричних), величину припусків на шви та обробку.

  1. Закріплення нових знань

Практична робота

Моделювання виробу, підготовка лекал

Послідовність виконання роботи:

    1. виконати ескіз моделі (вид спереду, ззаду);

    2. описати фасон (вид тканини, призначення виробу, особливості фасону, оздоблення);

    3. нанести на викрійку основи лінії фасону;

    4. розрізати по фасонних лініях;

    5. підготувати деталі викрійки до розкроювання (на кожній деталі вказати її назву, напрямок нитки основи, кількість деталей, згин тканини (на симетричних), величину припусків на шви та обробку);

    6. розрахувати кількість тканини.

Робота в парах

Учні обмінюються викрійками, перевіряють результати роботи та коментують

  1. Підведення підсумків уроку

  • загальна оцінка виконаної роботи;

  • аналіз типових помилок;

  • коментоване виставлення оцінок.

  1. Повідомлення домашнього завдання

Підготувати матеріали та інструменти для розкроювання (тканина, ножиці, кравецькі шпильки, кравецька крейда.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!