План конспект уроку на тему: Множення раціональних чисел

Опис документу:
Метою даного уроку є: удосконалення вмінь множення раціональних чисел з різними та однаковими знаками; відпрацювання навичок множення; повторення таблиці множення;розвиток пам’яті, логічного мислення; виховання вмінь працювати в групі, самостійності, свідомого ставлення до навчання; виховання любові до математики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку: Множення раціональних чисел

Мета уроку:

навчальна: удосконалити вміння множення раціональних чисел з різними та однаковими знаками; відпрацювати навички множення; потворити таблицю множення;

розвивальна: розвивати пам’ять, логічне мислення;

виховна: виховувати вміння працювати в групі, самостійність, свідоме ставлення до навчання; виховувати любов до математики.

Обладнання: картки із завданнями, комп'ютерна презентація, сигнальні картки, кубик.

Тип уроку: удосконалення вмінь та навичок

Форми роботи на уроці:

  • Колективна

  • Групова

  • Індивідуальна

Епіграф до уроку:

«Освіта є те, що залишається, коли все вивчене вже забуте».

М. Лауе

Хід уроку

I Організація класу

Привітання, оголошення теми уроку, перевірка присутності всіх учнів.

II Перевірка домашнього завдання

Даний етап уроку проводиться у вигляді декількох типів завдань.

1 етап:

2 етап : Вправа «Світлофор»

  1. Щоб додати два числа з різними знаками потрібно …? З однаковими знаками потрібно …?

  2. Чому дорівнює добуток чисел, якщо хоча б один із множників дорівнює нулю?

  3. Сформулюй правило множення двох чисел з різними знаками.

  4. Сформулюй правило множення двох чисел з однаковими знаками.

  5. Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак « мінус » , потрібно…

  6. Якщо відкриваються дужки, перед якими стоїть знак «плюс», то знаки доданків, що стоять у дужках…?

IIІ Мотивація навчальної діяльності

  1. Аутотренінг

(під спокійну музику звучать мотивуючі слова)

  1. Математичний кросворд

  1. Основна частина

  1. Історична довідка

Сьогодні ми з вами повинні навчитися застосовувати правила множення раціональних чисел до розв’язування задач, рівнянь, обчислення числових виразів.

Історична довідка

Німецькі релігійні фанатики називали їх «числами від сатани, породженням диявола». А виникли вони в Китаї в I ст. до н.е. Додатними числами позначали майно, готівку, прибуток, їм раділи і зображали їх червоним кольором. Від’ємні числа позначали борг, збиток, зображали їх чорним кольором.

Сучасне позначення додатних і від’ємних чисел знаками «+» і «-» ввів наприкінці XV сторіччя німецького математика Ян Відман (1460 – I половина XVI ст.)

А ось правила знаків, якими користувалися арабські математики під час множення цілих чисел.

Друг мого друга – мій друг

Друг мого ворога – мій ворог

Ворог мого друга – мій ворог

Ворог мого ворога – мій друг.

  1. Групова робота

Учням необхідно виконати множення .

Після цього учні обмінюються картками і перевіряють один одного .

1 варіант

2 варіант

1)

1)

2)

2)

3)

3)

4)

4)

5)

5)

  1. Вправа «Фіалка»

На слайді розташовані множники у вигляді пелюсток, учням потрібно обчислити вирази.

Перевірка виконується разом (на проектній дошці).

  1. Фізкультхвилинка «Австралійський дощ»

Ведучий запитує в учасників: «Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Як тільки вони повернуться до мене, я передам наступні. Слідкуйте уважно».

- В Австралії піднявся вітер. (Ведучий тре долоні)

• Падають перші краплини дощу (клацаємо пальцями).

•Почалася злива (плескаємо долонями по стегнам).

•Ось буря стихає (плескаємо долонями по грудині).

•Стихає злива (плескаємо долонями по стегнам).

•Закінчується дощ, падають останні краплі (клацаємо пальцями).

• Шумить тільки вітер (потираємо долоні).

•Австралійський дощ скінчився. Сонце! (Діти піднімають руки вгору)

  1. Робота з підручником

1259

Порівняйте значення виразів.

  1. -8·2 = 2·(-8)

  2. 3· (-16) = -16 · 3

№ 1261

Обчисліть зручним способом

А) -0,5 · (-31) · (-2) = -31

Б) 1/5·(-0,12) · (-10) = 0,24

В) 2,5 · (-32) · (-0,4) = 32

Г) -2/7· (-3) · 14 = 12

Д) 11,8 · (- 3,324) · 0 = 0

Е) -5/13 · (-27) · 13/15 = 9

Ж) -25· 0,3 ·4 = -30

З) 11· (-3) · (-6/55)=3,6

6. Робота з індивідуальними картками

V. Підведення підсумків

Кожній парі даєтеся комплект карток. На одній початок, а на інших – продовження, або закінчення означення чи твердження. Учні складають із них правильну відповідь і читають правило і наводять приклад.

Щоб перемножити два відємні числа, треба…

... перемножити їх модулі.

Щоб перемножити відємне число і додатнє, треба...

...перемножити їх модулі і перед результатом поставити знак мінус.

Щоб додати два відємні числа, треба...

...знайти суму іх модулів і перед результатом поставити знак мінус.

Щоб додати відємнє і додатнє числа, треба...

...знайти різницю їх модулів і поставити знак числа з більшим модулем.

Розкрити у виразі дужки-це означає...

...замінити його виразом без дужок.

Щоб відкрити дужки перед якими знак плюс, треба...

...опустити дужки і знак перед ними і записати доданки зі своїми знаками.

Щоб відкрити дужки перед якими знак мінус, треба...

...опустити дужки і знак перед ними і записати доданки з протилежними знаками.

Щоб звести подібні доданки, потрібно додати їх коефіцієнти і...

...отриманий результат помножити на спільний буквинний множник.

  1. Метод «Дошка вражень»

  2. Домашнє завдання

Повторити правила і означення з теми множення раціональних чисел.

№ 1260; № 1262

Метод «Кубик»

  1. Скласти кросворд до теми уроку.

  2. Знайти цікаві факти про раціональні числа

  3. Скласти 6 запитань відповідно до теми уроку.

  4. Додатково виконати № 1265

  5. Скласти казку про раціональні числа

  6. Знайти 5 прислів`їв з використанням чисел.

7

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.