План-конспект інтегрованого уроку в початкових класах

НУШ

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

08.01.2021

917

73

0

Опис документу:
Що таке інтегрований урок? Щоб його уявити ознайомтесь, будь ласка, з моїм планом- конспектом, в якому детально описано хід такого заняття. Сподіваюсь, що комусь він допоможе усвідомити, що таке "інтеграція", як має поєднуватись і зливатись освітній матеріал різних предметів для розкриття споріднених тем, доповнюючи один одного з метою досягнення мети і очікуваних результатів навчання.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вчителька 1 класу

Білокриницької ЗОШ

Радомишльського району

Житомирської області

Оксьоненко Тетяна Василівна

22.05.19р.

Інтегрований урок в 1 класі

НАВЧАННЯ ГРАМОТИ + ТЕХНОЛОГІЇ І ДИЗАЙН

(за програмою О. Я. Савченко)

(3 уроки по 35 хв.)

Читання. Читаю і розповідаю. Вправи для розвитку навички читання. Н. Кир’ян «Дощик чисто…». За М.Солтис-Смирновою «Кольоровий дощик».

Письмо. Резервний урок. Виконання мовних вправ.

Дизайн і технології . Робота з природним матеріалом. Виготовлення аплікації з використанням природного матеріалу « Мій дощик ».

Мета. Удосконалювати навички виразного і свідомого читання текстів; формувати вміння пов’язувати інформацію з тексту з відповідними життєвими ситуаціями, висловлювати власні думки щодо змісту; розпізнавати слова – назви-предметів, ознак, дій. Удосконалювати навички каліграфічного, грамотного, творчого списування речень з друкованого тексту, вміння робити звуковий аналіз слів, ставити запитання до прочитаного, здобувати знання з різних джерел. Вчити дітей творчо застосовувати природній матеріал, щоб доповнити і оживити картинки тексту; знаходити власні підходи до розв’язання проблемних ситуацій.

Розвивати навички групової та парної роботи, критичне мислення, вміння виступати перед аудиторією, логічно захищати свою позицію, сміливо проявляти ініціативу, відтворювати зміст прочитаного, творчий потенціал учнів, уяву і фантазію, творче мислення і креативність.

Виховувати почуття прекрасного, бажання взаємодіяти, співпрацювати в команді, толерантність і емпатію; прищеплювати любов до життя, природи, інтерес до пізнавальної діяльності.

Обладнання: мікрофон, таблиці «Веселі пірамідки» Т.І.Яцук, підручник «Буквар» К. Понамарьової, зошити, ноутбук, проектор, папір А-4, «Книга Добра», К.С. Прищепа «Тлумачний словник школяра», цеглинки «Леґо», папір А-4, таблиця «Жестова мова», аудіозапис «Шум дощу», наочний матеріал (картинки з інтернету), « Книга Добра», шаблони хмаринок, гарбузове насіння, картон, клей.

Тип уроку: формування та вдосконалення умінь і навичок.

Вид уроку: інтегрований

Інтегровано. Навчання грамоти (читання, письмо) + «Технології і дизайн»

Міжпредметні зв’язки: навчання грамоти + технології і дизайн + природознавство + математика + музичне мистецтво.

Очікувані результати:

- вміє пpaцювaти в пapі, гpупaх;

-читає правильно та виразно різні тексти (вірші, оповідання);

- вільнo вислoвлює свoю думку;

- пояснює вчинки персонажів, пов’язує зі своїм

життєвим досвідом;

- користуватись тлумачним словником

(самостійно, з допомогою вчителя);

-ставить запитання до прочитаного;

-записує окремі слова та речення, правильно

оформляє речення на письмі;

- вміє викoнувaти звукoвий aнaліз слів;

-створює аплікації до художнього тексту;

-знає правила і вміє користуватись ножицями, шаблоном;

-бере до уваги необхідність економного використання

матеріалів; -створює аплікації до художнього тексту

-знає правила і вміє користуватись ножицями і шаблоном.

Методи і прийоми: метод «Прес», « Асоціативний кущ», «Мозковий штурм», « Мікрофон», «Передбачення», «Сенкан», «Добре-погано», «Рефлексія», «Щоденні – 5», «Незакінчене речення», «Навчаючи вчусь».

Форми роботи: групова р-а, робота в парах, фронтальна робота, індивідуальна робота.

Хід уроку.

1.Організаційна частина. Рефлексія (3хв.)

Пролунав і стих дзвінок,

Починається урок.

Станьте рівно за стільці!

Бачу, всі ви молодці

Готові наш девіз сказати?

«Старанно будем працювати!»

-Чудово! Я сьогодні на урок прийшла з цією яскравою парасолькою. Як ви думаєте, навіщо вона мені? (Тримаю парасольку над головою).

Діти відповідають.

-Це для того, щоб ніяка мряка, чи похмура погода не зіпсувала нашого сонячного настрою, який, я сподіваюсь, буде домінувати сьогодні на уроці.

-Якби ви теж принесли на урок парасольки, якого б кольору вони були?

-Візьміть, будь ласка, свої цеглинки і покажіть ту, колір якої відповідав би забарвленню вашої парасольки (діти показують).

2. Мотивація навчальної діяльності(5хв.)

-Діти, як ви думаєте, про що ми сьогодні говоритимемо на уроці?

-А щоб вам було легше здогадатись – проведемо гру «Дешифрувальник». Розв’яжіть ці приклади і назвіть букви з відповіддю «35»

На дошці:

40-2= ? –Б 30+5=? –Д

32+3=? –Щ 65-10=? -Ж

82-2=? –Я 25+10=? –О

(Діти знаходять букви «Д», «Щ», «О»)

  • А тепер складіть з ними слово.

  • Молодці!

  • Вийшло слово «ДОЩ»

3. Оголошення теми і мети уроку. Очікувані результати(5хв.)

- Отже, сьогодні ми будемо працювати над текстом «Кольоровий дощ», виконувати вправи, гратись, виразно читати, грамотно писати, міркувати, висловлювати свої думки і, навіть- клеїти і вирізати. Будемо згадувати те, що вчили раніше і зробимо цікаву аплікацію «Мій дощ»

- Згодні?

- А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку, яким ви хочете, щоб він був?

-Може в когось є свої пропозиції, як зробити наш урок цікавим?

Відповіді дітей.

-Я сподіваюсь, що з таким активним і легким початком ми досягнемо гарних успіхів наприкінці цього уроку, бо, як говорить, одне смішне прислів’я: «Старанна миша і дошку перегризе».

Тож, попрацюємо старанно,

Щоб почути прикінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці!

4. Актуалізація знань та їх коригування (15-20хв).

- Послухайте уважно і скажіть, що це за шум? (Вмикаю аудіозапис «Шум

дощу»

Метод «Прес»

-Звісно, так шумить дощ?

-Пригадайте, будь ласка: чому цей звук дощу називають немовним?

(Цей звук немовний, тому що він не вимовляється людиною. Звуки поїзда, грому і т д – теж немовні.)

-А скільки букв у слові «дощ»? А звуків? Хто їх покаже?

(Діти руками показують звуки. Розробка «Звуки без схем»).

-Молодці!

- Погляньте у вікно. На небі хмаринки! Може хтось знає, як вони з’явились і чому так високо піднялись? Пригадайте «Подорож краплинки»

(Діти відповідають)

- Краще все пригадати допоможе казка – дивіться будь ласка! «Казка про хмаринку» (відео).

Гра «Мікрофон».

-А чи любите ви дощову погоду? Пригадайте, що ви робите, коли на вулиці йде дощ?

-А що ви відчуваєте, коли дивитесь з вікна або стоїте під дощем? З яким настроєм зустрічаєте таку погоду?

Вчителька сама бере мікрофон і висловлює свою думку.

-А, щоб нам не було сумно, давайте розімнемось.

Фізкультхвилинка «Райдуга»

Мовна розминка і каліграфічна хвилинка.

-А тепер, щоб провести мовну розминку і хвилинку каліграфії, пограємо в гру «Подорож».

Спочатку поїдемо потягом (стають один за одним, тримаючи один одного за пояс).

Вчитель:

-Увага! Увага! З першої платформи відходить швидкий потяг «Артикуляція» -

« Каліграфія». («Їдемо» по класу зі звуком : «ту-ту-ту». Зупиняємось («цс-цс-цс»).

Перша зупинка: «Артикуляція».

Стаємо в коло.

Вправи: «Коник», «Слоник», «Неслухняний язичок», «Годинник», «Смачне варення», «Пилка», «Хом’ячок», «Індик».

-Обережно, двері зачиняються! Наступна зупинка: « Дихальна»

«Подзижчати, наче жук, муха»

«Задути свічку, здути пилинку»

«Звук пароплава»

«Улюблена голосна» - хто довше протягне.

Третя зупинка: «Веселі пірамідки» (в кожного учня на парті- таблиці Т.І. Яцук)

Четверта зупинка: «Скоромовка»

(мовчки, повільно тихо, швидко, швидко голосно)

Остання зупинка «Творча каліграфія».

Пропоную попрацювати в парах. Ви згодні?

Робота в парах

Я жестовою мовою пишу вам слово, ви прочитавши його і порадившись, запишете на листок, який лежить на парті. Потім кожна пара зачитає свої слова. Домовились? Будьте уважні, будь ласка!

(Жестовою мовою пишу слова: клей, дощ, папір, хмара.)

-Тепер зачитаємо, які слова записала кожна пара.

-Молодці! А тепер каліграфічно і старанно запишемо їх в зошити.

-Проведемо взаємоперевірку і намалюємо смайлик з відповідним виразом обличчя за роботу, яку перевіряли.

-Будьте справедливі! Нам потрібно оцінити смайликом старанність, а не когось із учнів.

Налаштування до письма.

Зошит свій я розгортаю,

Навскоси його кладу.

Олівця ось так тримаю (показують).

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду вправно я писати!

До роботи я берусь!

-Назвіть звуки в слові «дощ», «клей».

-Із словом «дощ» складемо речення з п’яти слів. Перевіримо кроками, скільки слів у реченні (використала «Звуки й речення без схем»).

-Ну, от і прибули, може відпочинемо з дороги? Я знаю одну дівчинку, яка теж дуже любить дощову погоду. Здогадайтесь, що вона робить, коли капає дощ? Перевіримо тепер, чи правильні ваші припущення.

Фізкультхвилинка «Кап-кап» Н. Май

5.Сприймання нової інформації. Практичне застосування на основі сформованих вмінь і навичок (45хв.)

-А тепер – до вірша! Читалочка вже зачекалась нас! Давайте пограємо в гру «Мовчанка» і прочитаємо його, не рухаючи губами.

-Чи є у вірші незрозумілі для вас слова?

- Давайте перевірим це за допомогою жестових асоціацій.

(Вчителька читає вірш, а учні жестами демонструють свої асоціації від кожного прочитаного слова).

Робота в парах

-А тепер ще раз зробіть це саме із своїм сусідом по парті. Спочатку один читає, а інший - жестикулює, а потім-навпаки.

-Побачимо, в якої пари учнів вийде найточніше запам’ятати і переказати вірш. (Бажаючі переказують вірш напам’ять)

- Як жваво і легко в нас все виходить!

-Діти, давайте порадимось, яку зараз виберемо вправу для самостійної роботи: «Фотооко» чи «Сплутане речення»?

(«Фотооко»-запам’ятати (Т. А. Колеснік «Зорові диктанти» сл.9), «Сплутане речення»- на дошці: «донечка, в, Була, матусі, однієї».)

Діти працюють, вчителька допомагає слабшим учням. Хто закінчив раніше-допомагає іншим або вибирає собі заняття за бажанням (розмальовку, текст для читання, «Лего»)

Метод «Мозковий штурм»

-Як ви думаєте, на що в природі чи в навколишньому світі дивилась людина, щоб зробити парасольку?

(Діти дають різні відповіді).

-А ви б змогли зробити міні-парасольку? З чого?

Робота в групах

-Давайте спробуємо зробити її з цеглинок «Лего».

-«Одна розумна голова добре, а дві ще краще», - говорить прислів’я. Тож давайте це завдання виконаємо в групах. А щоб об’єднатись - тягнімо фантики.

(Діти складають парасольки з «Лего», об’єднавшись в групи по 4 чол., презентують роботи)

-Молодці, ви творчі і винахідливі!

Чш-чш-чш!

Хтось постукав тихо в клас.

Ні, перерві ще не час.

Тут промовила Альбінка:

-В клас прийшла фізкультхвилинка.

Фізкультхфилинка з «Лего» («Чапля», «Верблюд», «Півень»,

«Ластівка», «Солдат», «Дятел», «Слон»)

Читання тексту «Кольоровий дощик» вчителем із зупинками і

передбаченням.

Зараз – гра «А що далі?.. ».

Діти висловлюють свої припущення після кожної зупинки.

Робота зі словами.

- Як ви розумієте слово «заворожено» спостерігала? (затамувавши подих, з цікавістю)

- Як по-іншому називають «дощ»? Давайте тлумачення цього слова прочитаємо в словнику. (Злива, хлющ, дощовиця)

Метод «Сенкан» ( хмарка).

Прийом «Навчаючи вчусь» (спрощений варіант)

-А зараз, діти, поділимось на групи і цей текст поділимо на 3 частини.

Кожна група читає виразно свою частину тексту (К. Пономарьова «Буквар» ст125, 126, 127), по черзі кожен учень, потім кожна команда розповідає свою - біля дошки, одне одного доповнюючи, з мікрофоном.

-Побачимо, котра з команд виконає це завдання найкраще!

Діти виконують в групах.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ДЛЯ ОЧЕЙ

А тепер гра, шановна дітвора!

-Давайте зіграємо в нашу улюблену гру «Пастка».

-Де наші мисливці? Хто дасть відповідь на запитання, той і мисливець!

-Чим справжній дощик відрізнявся від того, що зробила мама з Жанночкою?

-Чому Жанночка сумувала?

-Що зрозуміла дівчинка, працюючи з мамою?

(Діти самі вибирають кращу відповідь).

Гра «Пастка»

( 2 учні виходять до дошки і «звільняють з пастки» звірів з допомогою питань за темою тексту:

1. учень – (хто? або що?)

2. учень - (що робить?)

3. учень - (який?)

Учні відповідають і стають позаду «рятівника». Той, хто не підбере відповідь - залишається «в пастці».

Гра повторюється декілька разів.

А зараз «створимо» дощ своїми долоньками і разом відпочинемо.

Хвилинка відпочинку «Австралійський дощ»

Вибіркове читання.

-Діти, знайдіть і зачитайте те речення, в якому написано скільки краплинок приклеїла мама. Давайте полічимо, скільки вийшло всіх? Який приклад нам допоможе це зробити?

-З чого ще можна було б зробити дощик? На що схожі крапельки дощу?

Робота в парах (на килимку з підстилками)

-У вас на килимку шаблони хмаринок, ножиці, картон, клей, і гарбузове насіння. Спробуємо зробити кольоровий дощ із насіння, об’єднавшись в групи. (Діти вирізають хмарки за шаблоном, клеять їх з насінням).

Вчителька нагадує про охайність і безпечне поводження з інструментом під час роботи.

-На уроці художнього мистецтва ви зможете зафарбувати краплинки: зробити їх різнокольоровими, як у Жанночки з мамою або схожими на справжній дощ

- Погляньте на малюнок у підручнику. Знайдіть ті речення, в яких описано цей момент.

-З якою інтонацією треба їх прочитати ?

- Спишіть, будь ласка, перше питальне речення в зошит під чудову дощову мелодію?

( Аудіозапис «Інструментальна музика»)

- Який малюнок намалювали б ви до цього тексту?

Технологія «Добре –погано».

-Як ви думаєте, якщо на вулиці іде дощ – це добре чи погано?

На дошці висить плакат «Добре», а в іншому місці – плакат «Погано». Діти розділяються на 2 групи відносно своїх міркувань. Бажаючі висловлюють свою позицію. Робимо висновок.

8.Підсумок уроку. Рефлексія (20хв.)

-Ну що, зберегла моя парасолька нас усіх від похмурого настрою?

-Мені здається. Що я все таки побувала трішки під дощем, коли захопилась нашою роботою на уроці, але цей дощик був теплий і тихий, приємний і освіжаючий.

-А ви відчували дощик? Коли саме? Чому?

- Покажіть, будь ласка, цеглинку «Лего» такого кольору, в який би ви зафарбували свій настрій на закінчення нашого уроку.

-Хто хоче розповісти, чому підняв цеглинку саме такого кольору?

« Мікрофон». Прийом «Незакінчене речення».

Учню, котрий бажає продовжити речення даю мікрофон.

- Мені на уроці було …

- Найбільше мені сподобалось …

- Нелегко було …

- Я навчився …

-Я не вмів, а тепер вмію…

-Я не знав, а тепер знаю…

- Не цікаво було…

-Своєю роботою я задоволений, тому що…

-Діти, давайте змотаємо «чарівний клубочок» наших досягнень на цьому уроці.

Гра «Змотай клубочок»

Учні по черзі перелічують те, що робили і чому навчились на уроці, змотуючи клубочок ниток.

-Яке побажання надіслав вам Смайлик? Прочитайте.

Гра «Мудра порада»

- Напишіть і ви побажання чи мудру пораду своєму другу на літні канікули і вкладіть його в скриньку «Книги добра».

-Не забудьте й про мене, я теж чекатиму ваших записок

-Ми дуже старанно і завзято виконали всі завдання! А допомогла нам в цьому дружба.

-Давайте поаплодуємо одне одному за все!

Дякую вам за урок!

Використано:

Т.В. Оксьоненко «Звуки й речення без схем»;

Т.І. Яцук «Читаємо швидко» 1-4 клас;

Колеснік Т.А. НВК №122 м. Дніпро «Зорові диктанти»;

https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.