і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Північно-Льодовитий океан

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Північно-Льодовитий океан ( 7 клас)

Мета: Сформувати цілісну систему знань про особливості географічного

навички учнів характеризувати особливості рельєфу дна, клімату,

течій, льодового режиму.Відзначити своєрідність органічного світу,

звернути увагу на екологічні проблеми океану. Поглиблювати на-

вички роботи з картою. Виховувати повагу до дослідників Арктики.

Обладнання:фізична карта світу

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Мозковий штурм.

  • З природними особливостями яких океанів ви вже ознайомилися?

  • Який океан найбільший за площею, який найменший?

  • Чим відмінні в географічному положенні Тихий і Атлантичний океани?

  • Який океан не омиває Африку?

  • Якими океанами омивається Антарктида?

  • Який океан найглибший?

  • Чим зумовлені ознаки схожості та відмінності природи материків?

2.Географічна вікторина «Най-най…».

1) Найтепліший океан ( Атлантичний);

2)Найкрутіші материкові схили ( Індійський);

3)Найпотужніша холодна течія ( Західних вітрів);

4)Найбільше за площею море ( Філіпінське);

5)Найпрісноводніше море ( Балтійське);

6)Найсолоніше море ( Червоне);

7)Наймілкіше море ( Азовське);

8)Найпотужніша тепла течія (Гольфстрім);

9)Найбільша кількість глибоководних жолобів ( Тихий);

10)Найглибший океан ( Тихий).

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

Учитель: Океан, який сьогодні ми будемо вивчати, претендує на пер-

шість епітетів, які починаються префіксом «най-«.Він – найменший за розмірами, найнижчий за показниками солоності, кількості морських течій, тривалості періоду навігації, площею шельфової зони. Тут знаходиться

найбільший острів – Гренландія. В океані зареєстровані найнижчі для океанів показники температури води. Він найменш досліджений та най-

спокійніший з точки зору сейсмічної активності.Нарешті, це своєрідний за складом органічног о світу океан.

ІV.Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми,мети уроку.

  2. Подорож у слово.

  • Північно- Льодовитий океан мав багато назв. У давнину росіяни називали його Студеним, англійці – Північним, португальці – Льо-

дяним морем. Слово « Льодовитий» означає « багатий льодами». Навіть назва цього океану коротко, але дуже точно характеризує його географічне положення — Північний Льодовитий. Площу цього океану жодною мірою не можна порівняти з площами інших океанів — лише 4 % площі Світового океану. Деякі вчені навіть за океан його не вважають, а називають морем Атлантичного океану.

Північний Льодовитий океан з усіх боків оточений суходолом — берегами Євразії та Північної Америки, що, безумовно, впливає на особливості його природи. Океан широко сполучається з Атлантичним океаном (навіть проведення умовної межі між ними викликає у вчених суперечки) та з'єднується з Тихим океаном Беринґовою протокою.

  1. Введення поняття «Арктика».

Найменший, найспокійніший, але й найхолодніший океан розташований «на верхівці» Землі, біля Північного полюса в центрі Арктики.

Арктика — північно-полярна область, яка займає великі простори навколо Північного полюса, що включають Північний Льодовитий океан із його морями та островами та північні окраїни прилеглих материків. Зазвичай за кордони Арктики вважається нульова середньорічна ізотерма. Назва Арктика походить від грецького агІсЬоз — «ведмідь», тобто та, що лежить під сузір'ям Великої Ведмедиці.

  1. Географічне положення океану за планом

Площа океану

Які материки омиває

Теплі течії

Холодні течії

Моря

об'єкти суходолу

Найглибше місце в океані

Океанічні хребти

Затоки, протоки

Моря: Гренландське,Норвезьке, Баренцове, Біле, Карське,Лаптєвих, Схід-

но-Сибірське,Чукотське, Бофорта.

Острови: Гренландія,Ісландія, о-ви Шпіцберген,о-ви Земля Франца Йосифа,

Нова Земля, Північна Земля, о. Врангеля, Новосибірські о-ви, Канадський

Арктичний архіпелаг.

5)Дослідження океану і Арктики( робота з настінними картами,

атласами

Лід у Північно-Льодовитому океані

Зимою – 90%, літом – 50% площі

Океанічна крига Материкова крига

1)береговий припай 1)шельфова крига (з островів)

(крім Баренцового і 2)крижані поля(S=700кв.км,h=5-6м)

Норвезького морів) 3) «землі –привиди»( Земля Саннікова,

2)дрейфуюча( однорічна і Земля Андрєєва)

пакова(багаторічна 2-4м)

8)Особливості органічного світу ( учень на комп’ютері пропонує пре-

зентацію проекту про р ослинний і тваринний світ океану з комен-

тарієм).

  • Суворі умови зумовлюють бідність органічнвиого світу;

  • Водорості розвиваються і на воді, і на кризі;

  • Живим організмам характерний гігантизм(медуза ціанея має розмір зонтика до 2 м, а довжину щупалець до 20 м) та довготри-

валий термін життя( камбала живе до 25 років);

  • Налічується 150 видів риб: оселедець, скумбрія,лососеві,кам бала, морський окунь, тріска, палтус, сайра);

  • Великі тварини:кити, моржі, тюлені, білі ведмеді;

  • «Пташині базари»: чайки, кайри, топірці, баклани, фульмари.

9)Види господарської діяльності в океані.

а)Прийом « Творча лабораторія».

Проблема:Яке значення має Північно- Льодовитий океан для людини?

Варіанти виступів:

-вилов риби;

-китобійний промисел;

-видобуток корисних копалин;

-транспортні шляхи;

-наукові, туристичні та спортивні експедиції.

10) Екологічні проблеми.

-зменшення видового складу тваринного світу;

-забруднення нафтою та нафтопродуктами;

-військові випробування.

V.Закріплення вивченого матеріалу.

1.Прийом «Світлофор».

( Учитель ставить запитання, а учні піднімають замість руки картки:

зелену,якщо знають відповідь, червону, якщо є труднощі).

2.Розгадування кросворду « Арктика».

1) Прізвище полярника, який працював на станції « Північний Полюс-1»

(ПапАнін);

2)Материк,який омивається океаном( ЄвРазія);

3)Серединно-океанічний хребет(ГаКкеля);

4)Кит-риба(КасаТка).

5)Протока між Тихим і Північно-Льодовитим океанами(БерИнгова);

6)Поширений птах « пташиних базарів»(ЧайКа);

7)Найбільший острів в океані(ГренлАндія).

VІ.Домашнє завдання.

1.Опрацювати параграф 12;

2.Скласти уявну подорож по океану.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Сформувати цілісну систему знань про особливості географічного навички учнів характеризувати особливості рельєфу дна, течій, льодового режиму.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти