Питання шкільного чемпіонату знавців для учнів 8-10 класів.

Опис документу:
Питання шкільного чемпіонату знавців для учнів 8-10 класів. 24 питання з загальних шкільних знань, на логіку та кмітливість. Матеріал допоможе при підготовці інтелектуального заходу у школі та інших закладах освіти.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Питання чемпіонату «Що? Де?Коли?» серед шкільних команд міста

І ТУР

Питання 1

Назвіть найвідоміший винахід Того , на честь Котрого було названо одиницю сили звуку.

Відповідь: телефон

Питання 2

Древні греки уявляли світ геометричним. Ми їм завдячуємо появою таких математичних термінів , як квадрат, куб, котрі використовуємо для позначення ступенів чисел. Араби уявляли світ органічним , тому вони ввели інший математичний термін. Який?

Відповідь: Корінь

Питання 3

Конфуцій казав про неї так: « це є точка, найближча до мудрості, не дійти до неї – те ж саме ,
що і перейти її».
Назвіть ЇЇ.

Відповідь: Середина

Питання 4

Який елемент алхіміки називали «жовчю бога Вулкана»?

Відповідь: Сірка

Питання 5

Наведемо вам слова з мови аборигенів ,що живуть в долині річки Мурей:
1-ЕНЕА, 2-ПЕЧЕВАЛ.
Коли ж аборигени говорять
« Печевал, печевал, енеа» вони можуть сказати і
«Енеа, енеа, енеа, печевал». Ту саму фразу вони можуть висловити ще декількома способами. Скажіть ,
а що саме вони говорять цими фразами?

Відповідь: 5

Питання 6

Найбільші в США продажі ЇЇ відбуваються на Хеловін,
День Незалежності та в дні, коли проходять фінали спортивних змагань. Назвіть ЇЇ.

Відповідь: Піцца

Питання 7

На латині це явище називається «defectus solis”. Назвіть його українською.

Відповідь: Сонячне затемнення

Питання 8

ВОНИ є символом королівської влади. ВОНИ згадуються у відомій пісні, виконаній «графом». А на весіллі української олімпійської чемпіонки НИМИ було прикрашено плаття нареченої. Назвіть ЇХ?

Відповідь: Лілеї

Питання 9

Під час зйомок циклу фільмів про Гаррі Потера ЇЇ малювали більше 5600 разів. При чому для Редкліфа понад 2000 разів, а решта - для дублерів та каскадерів. Скажіть, на чому ЇЇ малювали?

Відповідь: На чолі

Питання 10

Коли у 1939 році Уолт Дісней отримував премію Оскара за один зі своїх мультфільмів, він отримав одну звичайну та сім маленьких статуеток .

За який мультфільм було нагороджено Діснея?

Відповідь: «Білосніжка та сім гномів»

Питання 11

Героїня п’єси Володимира Набокова "Событие" говорить, що у неї жахливо безнадійна родина.

А як звуть її двох доньок?

Відповідь: Віра та Любов

Питання 12

Як відомо, древні єгиптяни відносилися до кішки з великою повагою. Коли кішка мала відправитися у « довгу мандрівку», щоб вона не була голодна у дорозі, разом з ІКСОМ кішки обов’язково клали декілька ІКСІВ мишок .
Який іменник ми замінили на ІКС?

Відповідь: мумія

ІІ тур

Питання 1

Перед вами один з китайських ієрогліфів.

Він складається з 4-х ієгорліфів, дослівно його можно перекласти так: «Кріпко, як наче кігтями , вчепляється у серце та повністю огортає його , схоже на дружбу»

Яке одно слово позначає цей ієрогліф?

Відповідь: Любов

Питання 2

Статистика: діти роблять це 400 разів в день, а в дорослих показник лише 15. В казці Джеймса Крюса дорослий купив в дитини можливість робити це з такою ж частотою, як це роблять діти. Скажіть, що це таке?

Відповідь:Сміх

Питання 3

Пірати одягали X під час морських битв, адже дуже часто приходилось бігати з палуби в трюм, щоб набрати боєприпасів. А так як в трюмі сонячного світла не було то пірат з Х міг швидше зорієнтуватись, чим той, який був без Х.
Скажіть, що таке Х?

Відповідь: Пов'язка на око

Питання 4

Перед Вами відома картина голландського художника Рембрандта ван Рейна . За мотивами якої відомої біблійної притчі вона створена?

Відповідь: Притча про блудного сина

Питання 5 Бліц ( 3 питання по 20 сек.)

На одному з виступів команди КВК "Новые армяне" було згадано про « технічні досягнення сучасної цивілізації».Вам необхідно буде їх назвати. Тож…

1-питання. Яке «технічне досягнення сучасної цивілізації " Новые армяне" назвали «Шайтан-протяг»?

2-питання. Яке «технічне досягнення сучасної цивілізації» "Новые армяне" назвали
«бюль-бюль-колодязь»?

3-питання. Яке «технічне досягнення сучасної цивілізації» "Новые армяне" назвали «онлайн-чайхана»?

Відповідь: 1-Кондиціонер


2-Джакузі


3-Інтернет-кафе.

Питання 6

В одному з Харківських автобусів автор питання побачив дотепну обяву. Водій не ПЕРШИЙ, ДРУГИХ не перевозе. Перший і Другі персонажі відомого вірша. Назвіть і Першого і Других.

Відповідь: Дід Мазай та зайці

Питання 7

Ці залізниці були побудовані ще у XVIII столітті в Англії та Німеччині. У Північній Америці така дорога з'єднувала затоки Фенді і Св.Лаврентія, мала в довжину 27 км і дуже товсті рейки. Вагон із вантажем до 2000 т тягли два дуже сильних паровози. А що було вантажем?

Відповідь: Кораблі

Питання 8

Корова і крісло, курка і циркуль, штатив і рояль. Що спільного у кожної пари?

Відповідь: кількість ніг

Питання 9

Людина більш ніж на 75% складається з води. Кров складається з води на 90%. А що в людському організмі саме сухе?

Відповідь: зубна емаль

Питання 10

При створенні однієї з найвідоміших картин Шишкіна, пухнасту родину намалював не автор, а відомий художник Савицький. Напишіть назву відомого полотна?

Відповідь: « Утро в сосновом лесу»

Питання 11

В древній Індії ЦЕ вважалось настільки великим соромом , що цим замінювали навіть смертну кару. Це часто було санітарним заходом, а зараз мода на ЦЕ захопила світовий футбол. Назвіть ЦЕ?

Відповідь: Стрижка наголо

Питання 12

Філософія – на думку Пилипа Гедалли - вивчає помилкові погляди людей. А що вивчає помилкові вчинки людей?

Відповідь: історія

Додаткові питання

1.аЯпонська фірма «ASICS» -один з найбільших у світі виробників спортивного одягу та взуття. Вона була заснована в 1949 році в місті Кобе. Засновник, Кічахіро Оніцука, мав на меті започаткувати й утвердити серед післявоєнної японської молоді здоровий спосіб життя та підняти її дух. Треба сказати, що назва компанії є абревіатурою відомого латинського вислову з Ювенала. А як він звучить українською?

Правильна відповідь :В здоровому тілі здоровий дух

2..Загальновідомо, що до Олімпійських Ігор в Стародавній Греції жінок не допускали. Це – достовірний факт. Проте, існував один-єдиний вид змагань, у якому олімпійським чемпіоном могла стати жінка. Про який вид змагань йде мова?

Правильна відповідь :Перегони на колісницях

3.Якось до Пікассо в його паризьку майстерню зайшов представник окупаційної влади – агент Гестапо, і, показавши художникові репродукцію його картини, присвяченої зруйнованому фашистською авіацією іспанському місту Герніка, запитав: „Пане майстер, чи це ваша робота?” – „Ні, відказав Пікассо, це - ... ...”?

Правильна відповідь :Ваша робота!

4.Від цієї зброї індіанців, за свідченнями очевидців, бізон міг знепритомніти, а ведмідь грізлі безпомічно втікав з берлоги, або падав з дерева. Не думаю, що індіанцям був відомий король Річард Левове Серце, в арсеналі котрого ця зброя також була і при її використанні навіть коні присідали на коліна. А що це за зброя?

Правильна відповідь:Крик.

5. У іспанців є новорічна традиція – під час 12-разового биття годинника кожен повинен встигнути з”їсти 12 виноградинок. Що виноградинки символізують разом і що може символізувати кисла виноградинка?

Правильна відповідь :

Разом вони символізують 12 місяців, декілька з яких можуть стати невдалими, тобто, “кислими”.6. Кажуть, що у ескімосів є до 50 позначення поняття снігу. Але це не єдина особливість ескімосів. Наприклад, Новий рік справляють не тоді, коли ми з Вами звикли. За хвилину назвіть коли ескімоси починають святкувати Новий рік?

Правильна відповідь :

Коли випаде перший сніг. 
Коментар: як і вказувалось на початку запитання, сніг відіграє важливу роль у житті ескімосів, тому нічого дивного немає в тому, що випадання нового снігу і є початком Нового року.

7.У засушливій Ботсвані люди вітаються словом “пула”, що означає ВОДА, навіть національна валюта цієї країни має назву ВОДА. Назвіть максимально точно, яке слово ми замінили на ВОДА? 
Правильна відповідь : Дощ.

8.Найдавнішою книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. В ньому зазначається, що молодь не хоче робити ЦЕ. А, що саме не хотіла робити молодь у часи Прісса? 
Правильна відповідь: Здобувати знання .

9. Усе почалося з диму, який отримували при спалюванні гілок і деревини певних порід, а закінчувалось речовинами в зовсім іншому агрегатному стані. Назвіть ці речовини, найбільш відома з них під № 5.

Правильна відповідь: Духи.

10.У столиці України могла б виникнути плутанина із деякими адресами, адже відразу 4 вулиці носять однакову назву. Тому доводиться додатково вказувати район або індекс. Скажіть як називаються ці вулиці. 

Правильна відповідь: Шевченка

11. Кажуть, жінка на борту корабля не дуже хороший знак, а от Російські космонавти вважають навпаки і тому пишуть на своїх ракетах жіноче ім’я, яке з дитинства асоціюється у нас із дуже меланхолійною дівчинкою. Назвіть це ім’я. 
Правильна відповідь: Таня

12.На якому предметі, згідно місцевих ідіоматичних виразів, англійці сидять, українці та росіяни – висять, французи вішаються, а іспанці приклеюються?  Правильна відповідь: На телефоні.

13.Закінчіть відомий афоризм: “Щоби стати багатим, потрібно три речі: розум, талант і ...” Назвіть третє. 

Правильна відповідь: Багато грошей

14.Закінчіть діалог в туристичному агенстві: 
- Працюю, як кінь зранку й до ночі. Куди ж мені поїхати відпочити, щоби нарешті таки відчути себе білою людиною? 
- Поїдьте в ... 
Куди порадив йому поїхати туроператор? 
Правильна відповідь:

в Нігерію , Африку

15.Який заклад жартівники називають “ГЛАМУР - ТОСТЕР” ? 
Правильна відповідь: Солярій.

16.Ті ж самі жартівники кажуть так: «В дитинстві людину-павука часто в якості покарання ставили у правий (пропуск) кут» Яке слово тут пропущене? 
Правильна відповідь: Верхній

17.Кожний народ має свої звичаї. Так в Тунісі наречений повинен подарувати перед весіллям своїй нареченій білий весільний кошик. Там знаходиться біла свічка з підсвічником, білі рукавички, біла подушка, а також два предмети, від котрих українська наречена отримала б шок. Що це за предмети? 
Правильна відповідь: Білі тапочки.

18.Раніше так називали підвищення курсу цінних паперів, векселів, грошей. Звідти пішла назва паніки, що починалася за такої ситуації. А як називається ця паніка? 
Правильна відповідь: Ажіотаж.

19.Чому хворих у Стародавньому Римі виносили на людну вулицю?


Щоб кожен перехожий міг запропонувати спосіб найшвидшого лікування хворого.

20.Що було завтра, а буде вчора

Правильна відповідь: Сьогодні

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
2
міс.
2
4
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!