• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Філософія
  • Питання людини, взаємозв’язок тіла, душі і духу людини у порівнянні з Ст. Індією та Ст.Китаю, та чим відрізняється душа і дух?

Питання людини, взаємозв’язок тіла, душі і духу людини у порівнянні з Ст. Індією та Ст.Китаю, та чим відрізняється душа і дух?

Опис документу:
Питання людини у філософії стародавньої Індії було тісно пов’язане з вченням Будди (Сіт Хатхи Аотана), який вважав, що найвищим станом яке переживає людина є станом нірвани, Будда досяг цього стану бо був у єднанні з природою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

1.Питання людини, взаємозвязок тіла, душі і духу людини у порівнянні з Ст. Індією та Ст.Китаю, та чим відрізняється душа і дух?

Відповідь:

Питання людини у філософії стародавньої Індії було тісно пов’язане з вченням Будди (Сіт Хатхи Аотана), який вважав, що найвищим станом яке переживає людина є станом нірвани, Будда досяг цього стану бо був у єднанні з природою.

Індійці асоціювали душу з «Джайвою». Віра, поведінка й знання наділялися душею, ідеологією виступало те, що все живе і природа має свою душу. (Л.Каспаті). Душа не існує окремо від тіла, так як вона є нероздільною.

ФІЛОСОФІЯ СТ. КИТАЮ

Якщо в питанні людини в Ст.Індії ґрунтувалось на природі, то в Китаї головний акцент робився на Державі, людина розглядалась як єдине ціле з природою та космосом, особливою ознакою людини була невідємність від колективу.

Душа у різних течіях проявлялася таким чином:

У «Конфуціанстві» який стояв на принципі гуманізму, душа була чимось недиференційованим, тобто не мала чіткого визначення,

У «даосизмі», душа була як певна енергія, яка давалася зверху, згідно з принципом «ДАО» (Лао-Цзи).

У «моїзмі», людина вважалася первісно та постійно знаходилася з конфліктами між потребами та інтересами, які держава має завжди урівноважувати…

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
2
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!