Питання до шкільного турніру "Що? Де? Коли?"

Опис документу:
Питання до шкільного турніру "Що? Де? Коли?".Розраховані для учнів 8-10 класів. Питання основані на загальних знанях, логіці та кмітливості учасників турніру. Гра складається з двох турів по 12 питань у кожному.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Питання І туру.

1.У давнину ця харчова добавка цінувалася дорожче дорогоцінних металів та використовувалась у якості замінника грошей. Назвіть ІЇ

Поварена сіль

2.На рекламному плакаті однієї канадскої медицинської компанії зображено 2 будинки вночі .
У першому будинку світилися тільки два вікна, інші були темними . 
У другому будинку ці ж два вікна були темними , а всі останні світилися.

Напишіть 2 хвороби, ліки від яких рекламує цей плакат.

Безсоння та хропіння

3.Його кидають, коли потребують цього, та піднімають коли цього не потребують. Що це ?

Якір

4.Аристотель називав її хорошою, якщо вона говорить усе, що повинно, тільки те, що повинно , і так як повинно.

Що він мав на увазі?

Книга

5. гЦя рослина з 1991р. в Європі вважається фруктом, тобто, в межах ЄС ніхто не сміє називати її овочем чи коренеплодом. Це дозволяє португальцям продовжувати виготовлення  і експорт варення з цієї рослини, оскільки, відповідно до Євростандартів, варення робиться виключно з фруктів.

Тож назвіть цей „фрукт”.

Правильна відповідь :Морква


6.Як у стародавні часи називалась річка Дніпро?
Борисфен

7. Звідки прийшла назва "фара"?
о. Фарос в Єгипті, який знаменитий в стародавні часи своїми
маяками.


8. Нещодавно у одному з київських дитсадків дітей попросили дати тлумачення ЦЬОМУ. Одні діти сказали, що це символізує Трійцю. Другі – що це символізує маму, тата та дитину. Треті – що це зашифроване слово із чотирьох літер. А вчені порівнюють ЦЕ із польотом сокола. Намалюйте ЦЕ у себе на картках. 

Відповідь: тризуб

9. Ця приказка виникла зі звичаю перевіряти на зуб справжність золотих монет, перснів та інших виробів із благородних металів. Назвіть цю приказку.

Відповідь: знати на зубок


10.За даними книги рекордів Гіннеса 3-є місце серед найпопулярніших у світі книг посідає цикл Джоан Роулінг «Гаррі Поттер», друге – «Цитатник Мао Цзедуна». Назвіть книгу, що очолює цей список, маючи тираж біля 6 млрд примірників. До речі, вона також перекладена на найбільшу кількість мов і, мабуть, є вдома у більшості із вас.

Відповідь: Біблія

11.Цей вчений попросив свого асистента дослідити після смерті його очі. Асистент так і зробив - після того, як вчений помер, він вирізав його очі і навіть намагався подивитись крізь них на світло. Нічого не побачив, тому просто залив їх спиртовим розчином. Й лише більше ніж через сто років змогли дослідити ДНК цього вченого й точно сказати, що у цього вченого була хвороба, яка вже давно була названа в честь його ім'я. Про якого вченого ми говоримо?

ВІДПОВІДЬ: про Джона Дальтона

12.Моє запитання не тільки на знання, але й на уважність.

Як відомо, до складу симфонічного оркестру входять скрипалі, віолончелісти, флейтисти, кларнетисти, фаготисти, волторнисти, тромбоністи, трубачі, артисти, що грають на барабанах і арфі. А кого я ще не назвала?

Відповідь: Диригент

Питання ІІ туру

1. Ванна, яблуко, сон. Який зв’ язок між ними?

Правильна відповідь:Усе це допомогло зробити наукові відкриття. Архімед, Ньютон, Мендєлєєв.

2. У операційній системі Windows ВОНА віртуальна і знаходиться на робочому столі. А де знаходиться ЇЇ, так би мовити «сестра» у реальному світі? 
Правильна відповідь:

під столом або біля стола.

Коментар: мова йде про сміттєву корзину.

3.Після хакерської атаки на комп’ютери пентагонівських генералів, виявилось, що генерали досить виконавські, але недбалі люди. Напишіть ПАРОЛЬ, який вони використовували для входу у свій комп’ютер.

 
Правильна відповідь : ПАРОЛЬ.

4.Англійці стверджують, що алмаз ріже алмаз. А що говоримо в цьому випадку ми?

Правильна відповідь :Клин клином вибивають.

5.Кажуть, у свій час в Англії жив якийсь доброзичливий чоловік, який

періодично залишав їжу та одяг перед будинками бідняків. Пізніше за ці

справи його звели в ранг святих. Назвіть його святе ім'я.

Правильна відповідь :Санта Клаус

6. Одиницею Київської Русі був 400 грамовий злиток срібла, який обачного

вішали собі на загривок. А як такий злиток називався.

Правильна відповідь: Гривня

7. Герой Набокова вважав Це лише способом мовчки провести час у товаристві людини, розмова з якою не клеїться. В присвяченому ЦЬОМУ трактаті згадуються , зокрема вісім занять простолюдинів . Назвіть ЦЕ.

Правильна відповідь :Шахи

8. Ексцентричний власник футбольного клубу «Уїмблдон»- уродженець Лівану Сем Хаммам – якось шокував громадськість, заявивши , що штраф у 10 000 фунтів , який наклали на його команду, він заплатить « кораблями» . Якими « кораблями»?

Правильна відповідь: Верблюдами

9.Увага питання:
Як називається народна казка, в якій 6 персонажів, а 1 з них має власне ім"я?
Правильна відповідь:казка про ріпку 
«…мишка за кішку, кішка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку - тягнуть-потягнуть ... витягнули ріпку!»

10. У 1714 році відбувся деякий винахід Генрі Мілла, завдяки якому багато піаністок отримали хорошу роботу.

Увага запитання:
Про який винахід іде мова?
Правильна відповідь: друкарська машинка

11.Бліц-питання:
А) назвіть псевдонім відомої поетеси і письменниці Лариси Петрівни Косач-Квітки.
- Леся Українка
Б) назвіть псевдонім відомого письменника, гумориста та сатирика Павла Михайловича Губенко
- Остап Вишня
В) назвіть псевдонім письменниці Марії Вілінської

- Марко Вовчок

12.Закінчіть анекдот. „Сьогодні на біговій доріжці Олімпійського стадіону кенійський бігун заплутався у фінішній стрічці і .. ... ...” Час пішов.

Правильна відповідь :І вийграв змагання з художньої гімнастики

Додаткові питання

1.аЯпонська фірма «ASICS» - один з найбільших у світі виробників спортивного одягу та взуття. Вона була заснована в 1949 році в місті Кобе. Засновник, Кічахіро Оніцука, мав на меті започаткувати й утвердити серед післявоєнної японської молоді здоровий спосіб життя та підняти її дух. Треба сказати, що назва компанії є абревіатурою відомого латинського вислову з Ювенала. А як він звучить українською?

Правильна відповідь :В здоровому тілі здоровий дух

2..Загальновідомо, що до Олімпійських Ігор в Стародавній Греції жінок не допускали. Це – достовірний факт. Проте, існував один-єдиний вид змагань, у якому олімпійським чемпіоном могла стати жінка. Про який вид змагань йде мова?

Правильна відповідь :Перегони на колісницях

3.Якось до Пікассо в його паризьку майстерню зайшов представник окупаційної влади – агент Гестапо, і, показавши художникові репродукцію його картини, присвяченої зруйнованому фашистською авіацією іспанському місту Герніка, запитав: „Пане майстер, чи це ваша робота?” – „Ні, відказав Пікассо, це - ... ...”?

Правильна відповідь :Ваша робота!

4.Від цієї зброї індіанців, за свідченнями очевидців, бізон міг знепритомніти, а ведмідь грізлі безпомічно втікав з берлоги, або падав з дерева. Не думаю, що індіанцям був відомий король Річард Левове Серце, в арсеналі котрого ця зброя також була і при її використанні навіть коні присідали на коліна. А що це за зброя? 

Правильна відповідь:Крик.

5. У іспанців є новорічна традиція – під час 12-разового биття годинника кожен повинен встигнути з”їсти 12 виноградинок. Що виноградинки символізують разом і що може символізувати кисла виноградинка? 
Правильна відповідь :

Разом вони символізують 12 місяців, декілька з яких можуть стати невдалими, тобто, “кислими”.6. Кажуть, що у ескімосів є до 50 позначення поняття снігу. Але це не єдина особливість ескімосів. Наприклад, Новий рік справляють не тоді, коли ми з Вами звикли. За хвилину назвіть коли ескімоси починають святкувати Новий рік? 
Правильна відповідь :

Коли випаде перший сніг. 
Коментар: як і вказувалось на початку запитання, сніг відіграє важливу роль у житті ескімосів, тому нічого дивного немає в тому, що випадання нового снігу і є початком Нового року.

7.У засушливій Ботсвані люди вітаються словом “пула”, що означає ВОДА, навіть національна валюта цієї країни має назву ВОДА. Назвіть максимально точно, яке слово ми замінили на ВОДА? 
Правильна відповідь : Дощ.

8.Найдавнішою книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. В ньому зазначається, що молодь не хоче робити ЦЕ. А, що саме не хотіла робити молодь у часи Прісса? 
Правильна відповідь: Здобувати знання .

9. Усе почалося з диму, який отримували при спалюванні гілок і деревини певних порід, а закінчувалось речовинами в зовсім іншому агрегатному стані. Назвіть ці речовини, найбільш відома з них під № 5.

Правильна відповідь: Духи.

10.У столиці України могла б виникнути плутанина із деякими адресами, адже відразу 4 вулиці носять однакову назву. Тому доводиться додатково вказувати район або індекс. Скажіть як називаються ці вулиці. 

Правильна відповідь: Шевченка

11. Кажуть, жінка на борту корабля не дуже хороший знак, а от Російські космонавти вважають навпаки і тому пишуть на своїх ракетах жіноче ім’я, яке з дитинства асоціюється у нас із дуже меланхолійною дівчинкою. Назвіть це ім’я. 
Правильна відповідь: Таня

12.На якому предметі, згідно місцевих ідіоматичних виразів, англійці сидять, українці та росіяни – висять, французи вішаються, а іспанці приклеюються?  Правильна відповідь: На телефоні.

13.Закінчіть відомий афоризм: “Щоби стати багатим, потрібно три речі: розум, талант і ...” Назвіть третє. 

Правильна відповідь: Багато грошей

14.Закінчіть діалог в туристичному агенстві: 
- Працюю, як кінь зранку й до ночі. Куди ж мені поїхати відпочити, щоби нарешті таки відчути себе білою людиною? 
- Поїдьте в ... 
Куди порадив йому поїхати туроператор? 
Правильна відповідь:

в Нігерію , Африку

15.Який заклад жартівники називають “ГЛАМУР - ТОСТЕР” ? 
Правильна відповідь: Солярій.

16.Ті ж самі жартівники кажуть так: «В дитинстві людину-павука часто в якості покарання ставили у правий (пропуск) кут» Яке слово тут пропущене? 
Правильна відповідь: Верхній

17.Кожний народ має свої звичаї. Так в Тунісі наречений повинен подарувати перед весіллям своїй нареченій білий весільний кошик. Там знаходиться біла свічка з підсвічником, білі рукавички, біла подушка, а також два предмети, від котрих українська наречена отримала б шок. Що це за предмети? 
Правильна відповідь: Білі тапочки.

18.Раніше так називали підвищення курсу цінних паперів, векселів, грошей. Звідти пішла назва паніки, що починалася за такої ситуації. А як називається ця паніка? 
Правильна відповідь: Ажіотаж.

19.Чому хворих у Стародавньому Римі виносили на людну вулицю?


Щоб кожен перехожий міг запропонувати спосіб найшвидшого лікування хворого.

20.Що було завтра, а буде вчора

Правильна відповідь: Сьогодні

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
4
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!