Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Питання для вікторини «Сонячна система»

Астрономія

Для кого: 11 Клас

29.08.2021

108

1

0

Опис документу:
Вікторина — вид гри, що полягає у відповідях на усні чи письмові запитання. Слово «вікторина» з'явилося у 1920-х роках. Його придумав відомий журналіст і письменник Михайло Кольцов. Питання вікторини «Сонячна система» можна використати на уроках астрономії.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Питання для вікторини «Сонячна система»

Яка планета Сонячної системи важить більше інших планет і місяця разом узятих? (Юпітер)

На якій планеті Сонячної системи спостерігається найбільший циклон? (Червона пляма на Юпітері - найбільший циклон Сонячної системи. Його довжина може досягати 40 ТОВ, а ширина - 14 ТОВ кілометрів )

На якій планеті Сонячної системи дмуть найшвидші вітри? (Швидкість вітру на планеті Нептун, виміряна в 1989 році космічним апаратом НАСА «Вояджер-2», досягала 2 400 кілометрів на годину)

Назвіть найспекотніше місце Сонячної системи. (Це центр Сонця. Останні дослідження кажуть, що температура там становить 15,6 мільярдів градусів за Цельсієм)

Який супутник у Сонячній системі найближче розташований до своєї планеті? (Супутник Фобос («страх») віддалений від центра Марса 9 3 78 кілометрів і на 5 981 кілометр від його поверхні. Він в шістдесят разів ближче до Марса, ніж Місяць до Землі)

На якій єдиній планеті Сонячної системи астрономи спостерігають корони - округлі освіти з численними виступами? (На Венері. Діаметр Артеміди - найбільшою корони - становив 2 100 кілометрів. Поки точно невідомо, звідки беруться корони, але, схоже, вони є результатом викиду гарячої магми з мантії планети)

На якій планеті Сонячної системи знаходиться найбільший каньйон? (Долина Марінера на Марсі - це каньйон довжиною 4 500 кілометрів, завширшки 600 кілометрів і глибиною сім кілометрів)

Яка планета Сонячної системи має супутник з найбільш щільною атмосферою? (Найбільший супутник Сатурна - Титан. Тиск на його поверхні становить 1,44 бар. Складається в основному з пари азоту, атмосфера Титана найбільш близька за складом до атмосфері Землі)

На супутнику якої планети Сонячної системи 6 серпня 2001 року космічний корабель НАСА «Галілей» зафіксував найпотужніше виверження вулкана? (На супутнику Юпітера Іо. «Галілео» пройшов крізь верхні шари викидів вулкана, що злетіли на 500 кілометрів від поверхні супутника)

Яка колишня планета Сонячної системи має найбільший за розмірами супутник? (Супутник Плутона - Харон - має діаметр 1 270 кілометрів, в той час як діаметр самого Плутона - 2 324 кілометра. Деякі вчені вважають систему Плутон-Харон подвійною планетою)

На поверхні якої планети Сонячної системи найвища температура? (На Венері. Середня температура там становить 480 градусів за Цельсієм), чого достатньо, щоб розплавити свинець)

На який з планет Сонячної системи знаходиться найвища гора? (На Марсі. Це вулкан Олімп. Його висота - двадцять п'ять кілометрів, що майже втричі вище Евересту. Олімп має похилі схили, його ширина в двадцять разів перевищує висоту)

Яка планета, крім Венери, що обертається навколо Сонця в бік, протилежний обертанню всіх інших планет? (Уран)

Назвіть планету Сонячної системи з самим коротким днем. (Юпітер робить повний оборот навколо своєї осі за дев'ять годин 55 хвилин і 29,69 секунд)

На якій з планет Сонячної системи астрономи спостерігають яскраві полярні сяйва? (На Юпітері. Вони в тисячу разів яскравіше, ніж на Землі)

Які дві планети Сонячної системи не мають природних супутників? (Меркурій і Венера)

Яка планета Сонячної системи має найбільшу кількість супутників? (Юпітер має шістнадцять природних супутників)

Яка з планет Сонячної системи не просто нахилена по відношенню до орбіти Сонця, але буквально лежить на боці? (Уран. Цим і пояснюються багаторічні, в сорок два земних роки, дні і ночі на Урані)

Яка планета Сонячної системи, що носить ім'я грецького бога часу, 760 раз більше від Землі за об'ємом, не здатна потонути навіть у гасі? (Сатурн. Його щільність в 7,5 разів менше, ніж земна)

Яка планета Сонячної системи названа ім'ям дідуся верховного бога римлян? (Уран)

На поверхні якогось небесного тіла зустрічаються такі назви: море Спокою, океан Бур, болото Сну, озеро Смерті? (Місяць)

Що ми називаємо «Парадом планет»? (Видимим Парадом планет називається планетна конфігурація, при якій п'ять яскравих планет Сонячної системи (Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн) у своєму русі по небу підходять один до одного на близьку відстань, і стають видні в один час в невеликому секторі неба - 10-40 градусів)

Яку назву носить найбільший природний супутник з усіх планет Сонячної системи? (Ганімед)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили