Питання для інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?"

Опис документу:
Питання для інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?".Гра розрахована на учнів 8-10 класів закладів загальної середньої освіти .Турнір складається з 2 турів, в яких по 12 питань.Питання з загальних шкільних знань, на логіку та кмітливість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

І ТУР

1.Автор запитання неодноразово бачив дорожні знаки сервісу, на яких буквами зазначено певне число. Напишіть це число.

Відповідь: 100

2.Паризький “Ріц” – це перший готель у світі, кожний номер якого був обладнаний НЕЮ. ВОНА втілює стан розслабленості та спокою. Натомість, для відомого діяча античності ВОНА стала стимулятором неабиякої активності. Назвіть цього діяча.

Відповідь: Архімед

Залік: точна відповідь

  ВОНА – ванна; ванна підказала Архімеду рішення задачі про об’єм тіла, він вибіг голим на вулицю з криком «Еврика!»

3. Згідно міжнародного радіолюбительського коду, сигнал «88» означає любов та поцілунок, сигнал «73» - якнайкращі побажання. Радіолюбителі використовують ще один сигнал, значення якого «тисну твою руку». Назвіть цей сигнал, що складається з двох символів.

Відповідь: 55

  вважається, що п’ять пальців долоні стискають п’ять пальців іншої долоні.
  http://hamradio-vitebsk.by.ru/ew6wa/ew6wa.htm
  Ігор Гіленко (Київ)

4. 11-го листопада 1923 року біля підніжжя Тріумфальної арки міністр оборони Франції ЗРОБИВ ЦЕ. 25-го листопада 1963 ЦЕ ЗРОБИЛИ для вшанування Джона Кеннеді. У 391 році за наказом Феодосія І у храмі Вести здійснили протилежну дію. Які три слова ми замінили словами ЗРОБИТИ ЦЕ?

 Відповідь:  запалити вічний вогонь
  У храмі богині домашнього вогнища Вести загасили палаючий тут Вічний вогонь.
  1) “Вокруг света”, №11 (2818), с.33
  2)
http://www.arlingtoncemetery.org/visitor_information/JFK.html
  Іван Місяць

5. Совість як хом’як – або спить, або… Закінчіть фразу одним словом

Відповідь: Гризе

6. Перше SMS-повідомлення було відіслане інженером компанії «Vodafone» у грудні 1992 року працівникам цієї компанії і складалось з двох слів. Назвіть ці два слова.

Відповідь:   Merry Christmas Залік: Щасливого різдва, Христос народився.

7.У монгольських юртах вгорі знаходиться вікно, яке окрім функції димаря і світлового отвору виконувало ще одну, причому досить добре. Яку?

Відповідь: Сонячний годинник.

8. Це слово є практично у всіх слов’янських мовах. У чеському, словацькому та польському воно означає «Родина». Що це за слово?

Відповідь. Батьківщина

9.В 1995 році японці уперше в історії з’їли першого продукту більше, ніж другого. Назвіть і перший ,і другий продукт.

Відповідь. М’ясо, рис.

10. На мові хантів «кьот» — серце, «сем» — рука. Перекладіть на українську мову слово «кьотсем».

Відповідь. Пульс.

11. Одного разу в Південній Америці іспанські конкістадори були вражені, побачивши істоту , яка нерухомо зависла у повітрі і була оточена хмаркою. Вони швидко покликали священика, він глянув на диво і оголосив, що це - янгол. А хто ж це був насправді?

Відповідь. Колібрі.
12. З часів польоту Гагаріна прилади зазнали значної мініатюризації. За словами Джела Курцмена, електронне обладнання, раніше займало кілька кімнат, тепер розміщується всередині біонічної руки, здатної виконувати такі тонкі дії, як збирання дрібних предметів з підлоги і ... Що ще?

Відповідь: Зав'язування шнурків.

ІІ ТУР

1.Одна з англійських фірм випускає «вічний» електричний ліхтарик. Реклама повідомляє, що йому не шкодить занурення на глибину до 150 метрів, ліхтарик не піддається корозії, його не можливо зламати або розбити. На цей виріб дається гарантія терміном на все життя власника. Однак в гарантійному талоні є примітка: «Фірма не відповідає за наслідки нападу на ліхтарик акули, ведмедя і ...» Кого?

Відповідь. Дитини.

2. Багато африканців, які живуть з ним в одній місцевості, уникають називати його ім'я і називають його «Той, хто вбиває, посміхаючись». А як називаємо його ми?

Відповідь. Крокодил.


3. Китайський мудрець Сюй Цзешу писав, що цим можна займатися, коли в тебе є вільний час , коли слухаєш нудні вірші, коли музика замовкає, коли живеш на самоті, коли розмовляєш пізно вночі, коли приймаєш у себе вченого чоловіка або вихованих співачок, в гарну погоду, в жаркий, день, в сутінки. Всі ви напевно цим займаєтеся, і більшість - регулярно. А що для цього потрібно?

Відповідь. Чай і чашки. Це чаювання.

4. Респіратором ми називаємо пристрій, що захищає органи дихання від пилу і шкідливих речовин, що містяться у повітрі. Його назва походить від латинського слова respirare «видихати». Який прилад французи називають aspirateur, буквально «вдихатель»?

Відповідь: Пилосос

5. Бліц-питання:
А) назвіть псевдонім відомої поетеси і письменниці Лариси Петрівни Косач-Квітки.
- Леся Українка
Б) назвіть псевдонім відомого письменника, гумориста та сатирика Павла Михайловича Губенко
- Остап Вишня
В) назвіть псевдонім письменниці Марії Вілінської

- Марко Вовчок

6. Пауло Коэльо назвав ЙОГО найбільшою бібліотекою у світі. Назвіть ЙОГО словом з восьми букв.

Відповідь :Інтернет


7. На думку Гастона Левіса, ВІН стирає помилку і відшліфовує істину. Дотепники стверджують, що тільки ВІН лікує безкоштовно. Назвіть ЙОГО.

Відповідь: Час.


8. В середні віки так називалися готові зразки грамот, в які потрібно було тільки вписати дату і імена учасників угоди. Ми також отримуємо результат, підставляючи в них конкретні дані. Про що йде мова?

Відповідь. Про формули.

9. Письменник-фантаст Борис Штерн говорив, що першою книгою, яку він прочитав був фантастичний детектив з трьома невдалими замахами на вбивство і одним вдалим. Як називалася ця книга?

Відповідь: "Колобок".

10.Лао-цзи говорив: «Пастка потрібна, щоб зловити зайця: коли зайця спіймали, про пастку забувають. ВОНИ потрібні, щоб зловити думку: коли думку спіймали, про НИХ забувають ». Назвіть ЇХ.

Відповідь. Слова.

11. Назва цього різновиду карамелі пов'язана з одним з агрегатних станів води. Назвіть цей різновид.

Відповідь : Льодяник .

12. У жартівливій "Енциклопедії кіношаблонів" виділяється чотири ЇХ підвиду: комахоподібні , павукоподібні, твариноподібні і трупоподібні. А сучасні діти дізналися, що ВОНИ працюють в якійсь великій компанії. Назвіть цю компанію.

Відповідь: "Корпорація монстрів".

Додаткові питання

1.аЯпонська фірма «ASICS» - один з найбільших у світі виробників спортивного одягу та взуття. Вона була заснована в 1949 році в місті Кобе. Засновник, Кічахіро Оніцука, мав на меті започаткувати й утвердити серед післявоєнної японської молоді здоровий спосіб життя та підняти її дух. Треба сказати, що назва компанії є абревіатурою відомого латинського вислову з Ювенала. А як він звучить українською?

Правильна відповідь :В здоровому тілі здоровий дух

2..Загальновідомо, що до Олімпійських Ігор в Стародавній Греції жінок не допускали. Це – достовірний факт. Проте, існував один-єдиний вид змагань, у якому олімпійським чемпіоном могла стати жінка. Про який вид змагань йде мова?

Правильна відповідь :Перегони на колісницях

3.Якось до Пікассо в його паризьку майстерню зайшов представник окупаційної влади – агент Гестапо, і, показавши художникові репродукцію його картини, присвяченої зруйнованому фашистською авіацією іспанському місту Герніка, запитав: „Пане майстер, чи це ваша робота?” – „Ні, відказав Пікассо, це - ... ...”?

Правильна відповідь :Ваша робота!

4.Від цієї зброї індіанців, за свідченнями очевидців, бізон міг знепритомніти, а ведмідь грізлі безпомічно втікав з берлоги, або падав з дерева. Не думаю, що індіанцям був відомий король Річард Левове Серце, в арсеналі котрого ця зброя також була і при її використанні навіть коні присідали на коліна. А що це за зброя? 

Правильна відповідь:Крик.

5. У іспанців є новорічна традиція – під час 12-разового биття годинника кожен повинен встигнути з”їсти 12 виноградинок. Що виноградинки символізують разом і що може символізувати кисла виноградинка? 
Правильна відповідь :

Разом вони символізують 12 місяців, декілька з яких можуть стати невдалими, тобто, “кислими”.6. Кажуть, що у ескімосів є до 50 позначення поняття снігу. Але це не єдина особливість ескімосів. Наприклад, Новий рік справляють не тоді, коли ми з Вами звикли. За хвилину назвіть коли ескімоси починають святкувати Новий рік? 
Правильна відповідь :

Коли випаде перший сніг. 
Коментар: як і вказувалось на початку запитання, сніг відіграє важливу роль у житті ескімосів, тому нічого дивного немає в тому, що випадання нового снігу і є початком Нового року.

7.У засушливій Ботсвані люди вітаються словом “пула”, що означає ВОДА, навіть національна валюта цієї країни має назву ВОДА. Назвіть максимально точно, яке слово ми замінили на ВОДА? 
Правильна відповідь : Дощ.

8.Найдавнішою книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. В ньому зазначається, що молодь не хоче робити ЦЕ. А, що саме не хотіла робити молодь у часи Прісса? 
Правильна відповідь: Здобувати знання .

9. Усе почалося з диму, який отримували при спалюванні гілок і деревини певних порід, а закінчувалось речовинами в зовсім іншому агрегатному стані. Назвіть ці речовини, найбільш відома з них під № 5.

Правильна відповідь: Духи.

10.У столиці України могла б виникнути плутанина із деякими адресами, адже відразу 4 вулиці носять однакову назву. Тому доводиться додатково вказувати район або індекс. Скажіть як називаються ці вулиці. 

Правильна відповідь: Шевченка

11. Кажуть, жінка на борту корабля не дуже хороший знак, а от Російські космонавти вважають навпаки і тому пишуть на своїх ракетах жіноче ім’я, яке з дитинства асоціюється у нас із дуже меланхолійною дівчинкою. Назвіть це ім’я. 
Правильна відповідь: Таня

12.На якому предметі, згідно місцевих ідіоматичних виразів, англійці сидять, українці та росіяни – висять, французи вішаються, а іспанці приклеюються?  Правильна відповідь: На телефоні.

13.Закінчіть відомий афоризм: “Щоби стати багатим, потрібно три речі: розум, талант і ...” Назвіть третє. 

Правильна відповідь: Багато грошей

14.Закінчіть діалог в туристичному агенстві: 
- Працюю, як кінь зранку й до ночі. Куди ж мені поїхати відпочити, щоби нарешті таки відчути себе білою людиною? 
- Поїдьте в ... 
Куди порадив йому поїхати туроператор? 
Правильна відповідь:

в Нігерію , Африку

15.Який заклад жартівники називають “ГЛАМУР - ТОСТЕР” ? 
Правильна відповідь: Солярій.

16.Ті ж самі жартівники кажуть так: «В дитинстві людину-павука часто в якості покарання ставили у правий (пропуск) кут» Яке слово тут пропущене? 
Правильна відповідь: Верхній

17.Кожний народ має свої звичаї. Так в Тунісі наречений повинен подарувати перед весіллям своїй нареченій білий весільний кошик. Там знаходиться біла свічка з підсвічником, білі рукавички, біла подушка, а також два предмети, від котрих українська наречена отримала б шок. Що це за предмети? 
Правильна відповідь: Білі тапочки.

18.Раніше так називали підвищення курсу цінних паперів, векселів, грошей. Звідти пішла назва паніки, що починалася за такої ситуації. А як називається ця паніка? 
Правильна відповідь: Ажіотаж.

19.Чому хворих у Стародавньому Римі виносили на людну вулицю?


Щоб кожен перехожий міг запропонувати спосіб найшвидшого лікування хворого.

20.Що було завтра, а буде вчора

Правильна відповідь: Сьогодні

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
5
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!