і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Письмо малої букви ж. Підготовчі графічні вправи. Написання буквосполучень та слів із буквою ж.

Письмо малої букви ж. Підготовчі графічні вправи. Написання буквосполучень та слів із буквою ж.

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Тема. Письмо малої букви ж. Підготовчі графічні вправи. Написання буквосполучень та слів із буквою ж. Звуковий аналіз слів. Розвиток зв'язного мовлення.

Мета: удосконалювати вміння робити звуко-складовий аналіз слів; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими, правильно поєднувати з іншими буквами в складах і словах; образне мислення та мовлення; вимагати від дітей охайності при письмі та дотримання норм каліграфічного письма; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: картки зі словами, мультимедійна презентація, плакати з алфавітом

Хід уроку

І. Організаційний момент

Подивилися на мене,

Посміхнулися усі.

Хто готовий до роботи?

Хто  бадьорий?

Молодці!

ІІ. Звукові аналітичні і синтетичні вправи зі звуками

1. Гра «Впіймай звук»

Жив жучок між бур’янами,

Жив без тата і без мами.

Жив і жив, і не тужив,

Жовтим листям ворушив.

Жаба квакнула: «Попався!»

Жук завмер – так налякався.

2. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів

    По землі скаче, по воді пливе. (Жаба)

    Сам чорний, та не ворон,

Є роги, та не бик,

Шість ніг без копит. (Жук)

    По траві повзла змія.

Налякався добре я.

Від гадюки біг чимдуж,

А то виявився... (вуж).

    На дубочку народився,

На дубочку й оселився.

Восени я упаду.

Та дубочком проросту. (Жолудь)

III. Актуалізація опорних знань

- Що вам відомо про букву "же"? (Буква «же» на письмі завжди позначає твердий приголосний звук [ж]). (слайд 7)

IV. Повідомлення теми і мети уроку

1. Бесіда

— На цьому уроці ви будете вчитися писати малу букву ж, поєднувати її з іншими буквами. Утворювати склади та слова з нею.

Назвіть слова з буквою "же".

Які ви знаєте слова, що починаються на букву "же"?

Ми з вами пограємо у гру "Квітка-семицвітка". (слайд 8)

2. Гра "Квітка-семицвітка"

Завдання: слова поділені за тематикою на групи. Діти повинні прочитати назву пелюстки (наприклад комаха) і назвати представників цієї групи, що починаються з вивченої букви.

Птах: жайворонок, журавель.

Комаха: жук-носоріг. Тварина: жирафа, жаба.

Квітка: жоржина.

Ім'я:Жанна, Ждана, Ждан, Жадан

3. Робота за малюнком у зошиті з друкованою основою с. 21

Розгляньте малюнок на с. 21 у зошиті.

Що на ньому зображено? (Жолуді)

Хто полюбляє їсти їх? (Кабан їсть жолуді, знайти їх він може навіть під снігом. Їдять жолуді білки і олені, ведмеді. Їдять їх і птахи, а саме дятли та сойки, які роблять великі запаси на зиму)

Де ростуть жолуді? (На дубі)

Що ви знаєте про це дерево? (Деревина дуба використовується у виробництві кораблів, меблів, підлогових покриттів. Дуб також використовується у виробництві бочок для зберігання винограду. Більшість дубів живуть більше 200 років. Є деякі види дуба, які живуть до і більше тисячі років. 1300 річний дуб знаходиться в Україні. При висоті 20 метрів обхват стовбура дуба – понад 8 метрів, тому обняти його можуть тільки п’ятеро людей.)

Давайте з вами складемо усно речення про жолудь. (Жолуді полюбляють їсти тварини. З жолудя виросте високе дерево.)

4. Фізкультхвилинка для очей

Ваші оченята втомились. Треба дати їм трохи відпочити.

    Переміщайте олівець від відстані витягнутої руки до кінчика носа і назад, стежачи за його рухом. Повторити 3 рази.

    Розплющеними очима повільно, в такт диханню, плавно малюйте очима „вісімку” в просторі: по горизонталі, по вертикалі, по діагоналі. Повторити 3 рази у кожному напрямі.

    Поставте великий палець руки на відстані 20-30 см від очей, дивіться двома очима на кінець пальця 3-5 секунд, заплющте одне око на 3-5 секунд, потім знову дивіться двома очима, заплющить інше око. Повторити 5 разів.

V. Вироблення практичних навичок написання букви

1. Показ зразка букви у сітці зошита

Щоб написати слово жолуді, необхідно навчитись писати букву "же". (Учитель показує зразок букви у зошиті). (слайд 16)

2. Аналіз графічної будови з переліком елементів

Елементами букви «ж» (же) є два елементами з букви «х» - перший і третій - лівий і правий півовали. Другий елемент складається з трьох прямих ліній, які поєднуються, утворюючи гострі кути.

3. Фізкультхвилинка

Сонечко

Встало сонце. Потягнулось, Потягнутись,

Всім привітно посміхнулось. руки вгору.

І заграли промінці, Руки по черзі

Понеслись в усі кінці. вправо, вліво.

Сонце в небо випливало. Танцювальні рухи —

Танцювало, танцювало. покружляти.

Промінці летять до нас:

Потанцюйте, перший клас! Руки зігнуті, кисті на

Сяю, сяю, сяю, сяю, плечах, кругові рухи

Я свою роботу знаю — плечима, потім руки

Промінцями виграю! вперед, пальці в кулак

Ну, а ви робіть свою. — розправити.

4. Алгоритм написання букви (слайд 17)

1. Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії

2. Ведемо, заокруглюючи праворуч, угору до верхньої рядкової лінії

3. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

4. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо ліворуч

5. Ведемо вгору, торкнувшись нижньої лінії робочого рядка

6. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

7. Трохи нижче середини півовала пишемо другий елемент

8. Ведемо коротку пряму похилу вгору до верхньої рядкової лінії

9. Не відриваючи руки, проводимо вниз на себе пряму коротку лінію до нижньої рядкової лінії

10. Не відриваючи руки, ведемо вгору вправо пряму коротку похилу лінію, яку закінчуємо писати трішки вище середини робочого рядка

11. Відступаємо від другого елемента відстань, що дорівнює ширині першого півовала

12. Починаємо писати лівий півовал трохи нижче верхньої рядкової лінії

13. Ведемо, заокруглюючи ліворуч угору, торкаючись верхньої робочої лінії

14. Ведемо вниз до себе, теж заокруглюючи і торкаючись кінця другого елемента

15. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч

16. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

— Пишемо під рахунок і-раз-і, і-два-і, і-три-і.

5. Засвоєння конфігурації літери

1. Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів

2. «Письмо» учнями в повітрі букви «же» під рахунок і-раз-і, і-два-і, і-три-і з орієнтацією на показ учителя (учитель стоїть спиною до класу)

3. «Письмо» учнями букви на піску.

VІ. Вправи з письма

1. Робота в зошиті «Прописи».

- Зошити всі розгорнули,

Правильно за парти сіли,

Щоб спини не боліли.

Щоб здорові були діти,

Треба правильно сидіти.

Отже, сядьте всі рівненько,

Завдання слухайте гарненько,

Час не гайте ви дарма,

Приготуйтесь до письма!

2.  Написання по пунктирах в першому рядку.

3. Написання складів жу, уж, жа, аж

4. Пальчикова гімнастика

Жук у жолудя питав:

Де ти шапочку придбав?

От якби мені таку –

Був би красень я в ліску.

5. Наведення слів вуж, жаба

6. Прописування слова жолуді

7. Пальчикова гімнастика

У сови великі очі 

Бо не спить вона щоночі.

Сутінки надворі,

А сова─ вдозорі.

8. Списування речення У траві жив жук.

9. Гра "Знайди літеру". Учні читають слова з буквою "же" і біля них з'являється зелена галочка. А біля слів в яких немає букви "же" - червоний кружечок.

10. Гра "Упізнай слово". За поданими словами прикметниками впізнати речі (бджола, желе, їжак)

VIІ. Підсумки уроку

Яку букву вчились писати на уроці?

Який звук вона позначає?

Які слова починаються на цю букву?

Що цікавого вам запам'яталось?

Що вам сподобалось?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Розгорнутий конспект уроку письма з використанням сучасних інформаційних технологій та методик навчання учнів.
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    199
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    JS953729
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання