Піклування про рослини Тема. Проект «Рослини – зелені друзі»

Опис документу:
Тема. Проект «Рослини – зелені друзі» Мета: розширення логічного пізнання проблеми, соціального досвіду, популяризація ідей стійкого розвитку; розвивати спостережливість, працелюбність; виховувати бажання берегти і примножувати рослини на планеті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

4 клас

Піклування про рослини

Тема. Проект «Рослини – зелені друзі»

Піклування про рослини

Тема. Проект «Рослини – зелені друзі»

Мета: розширення логічного пізнання проблеми, соціального досвіду,

популяризація ідей стійкого розвитку;

розвивати спостережливість, працелюбність;

виховувати бажання берегти і примножувати рослини на планеті.

Обладнання: комплект « Всесвіт», посібник « Моя щаслива планета»,

картки – ілюстрації планет Сонячної системи, екологічна гра.

Хід уроку

I Вступна частина (Слайд 1, 2)

1.Психологічне налаштування на урок.

Доброго здоров’я, доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоровя на планеті - в світі головне.

А здорових і веселих щастя не мине. (Слайд 3)

2.Мотиваційне налаштування на сприйняття матеріалу

а) девіз ПіснеЗнайка (Слайд 4 )

Наша мандрівка щасливою планетою продовжується. розпочнемо її девізом ПіснеЗнайка:

З «ПіснеЗнайкою» завжди

Ми вчимося залюбки.

Нам знання даються легко,

Нами тішаться батьки.

б)парад планет (Слайд 5)

Зустрічаючи нас, планети Сонячної системи вийшли на парад.

  • Чи буває таке явище насправді? (Так. Парад планет - це явище, коли планети Сонячної системи перебувають на одній лінії від Сонця. Розрізняють великий парад, малий та міні – паради в залежності від кількості учасників – планет.

10 березня 1982 року відбувся великий парад планет, наступний великий парад чекаємо у 2061 році. Малий парад відбувся у жовтні 2015 року, а наступний малий парад вчені прогнозують у 2021 році.

Потрібно сказати, що параду планет іноді приписують містичні і псевдонаукові властивості. Деякі явище пов'язують з кінцем світу, а інші навіть кажуть, що в цей час можуть прилетіти прибульці", щоб врятувати землян від біди. Одна з таких псевдонаукових теорій, до речі, лягла в основу сюжету фільму-катастрофи "2012". Вчені ж вважають, що ніякого зв'язку між парадами планет і катаклізмами на Землі немає. Виділяють малий і великий паради планет. У першому випадку по один бік від сонця в невеликому секторі виявляються чотири планети Сонячної системи, у другому – шість. При великому параді планет до цього числа належать Венера, Земля, Юпітер, Сатурн, Марс і Уран.

Парад планет також може бути "видимим" і "невидимим". Видимим парадом називають конфігурацію, при якій Марс, Венера, Меркурій, Юпітер і Сатурн відчутно зближуються на небесній сфері і можуть бути одночасно видні в невеликому секторі. 10 березня 1982 року жителі Землі могли стати свідками дуже рідкісного явища: тоді по один бік від Сонця в секторі з кутом 95 градусів виявилися Земля, Марс, Юпітер, Венера, Меркурій, Сатурн, Уран, Нептун і Плутон. Разом всі дев'ять планет нашої системи (Плутон тоді ще вважався "повноцінною" планетою). Великий парад планет можна спостерігати з періодичністю приблизно раз на 20 років.)

- Впізнайте планети і знайдіть нашу красуню-Землю (ілюстрації планет на дошці).

в) пісня «О, Земле» (Слайд 6 )

Наше завдання: зробити планету щасливою і подарувати їй посмішку. Для цього заспіваємо для неї пісню «О, Земле!»

О, Земле!

О, як це чудово, послухайте, діти,

Що всім нам знайшовся притулок у світі!

В безмежному космосі добре помітна

Домівка людини – Земля наша рідна.

Планета велична, багата на диво,

Усе на ній є, щоб нам жити щасливо.

Створивши життя на планеті чудовій,

Творець забезпечив найкращі умови.

Її атмосфера, як ковдра, вкриває,

Від впливу космічного оберігає.

А Сонце яскраве нас лагідним світлом

Завжди зігріває, і взимку, і літом.

Твердою поверхнею, друзі, ми ходим,

Будуємо траси, міста на ній зводим.

Куди не поглянеш – усюди споруди,

А в надрах Землі є і нафта, і руди.

Вся суша третину поверхні займає,

І шість континентів Земля наша має,

А ще – острови, острівці та атоли,

Що також частиною є суходолу.

А суша земна дуже різноманітна:

Вона і родюча, вона і безплідна.

Є гори величні із льодовиками,

Рівнини з лісами, полями, садами.

Дві інші третини покриті водою,

Як небо – прозорою і голубою.

А це – океани чотири великі,

Моря та озера, джерела та ріки.

Ростуть на планеті гриби та рослини,

Живуть різні риби, птахи – це тварини,

Бо кисень тут є і вологи удосталь,

І температура сприяє їх росту.

Частина Землі, де життя це ведеться,

В науці тепер біосферою зветься.

Найбільше ж багатство на світі – людина,

Розумна і творча істота єдина.

Ми люди, тож мусимо жити у згоді,

Любить, берегти все живе у природі,

Щоб вдячно промовити знову і знову –

О, Земле велична, о ,Земле чудова!

В космосі вічнім Сонечко красне

Твій осяває шлях.

Земле велична, Земле прекрасна,

Славим тебе в піснях.

-Я думаю, що ви порадували нашу планету.

г) представлення екогруп (Слайд 7)

Працювати ми будемо в екогрупах, на які розподілилися протягом попередніх уроків.

  • Давайте представимо екогрупи.

Екогрупа « Волошки». Девіз: (Слайд 8)

Ми волошки польові,

Любим гратися в траві,

Дружим з іншими квітками,

І малюєм від душі.

Екогрупа «Кульбабки». Девіз: (Слайд 9)

Ми - дівчатка і хлоп’ятка,

Всі яскраві як кульбабки.

Сонечку радіємо.

Все на світі вміємо.

Екогрупа «Червоні маки». Девіз: (Слайд 10)

Творити, дружити і грати –

Уміють червоні маки.

Екогрупа «Ромашки». Девіз: (Слайд 11)

Ми – ромашки польові – ось які!

На землі зростаєм, дружно граєм і співаєм .

г)правила роботи в екогрупах (Слайд 12)

-Давайте пригадаємо правила роботи в екогрупах

Правила роботи в екогрупах

1.Під час обговорення питань давайте змогу висловлюватися кожному.

2.Висловлюйтесь по черзі, а не всі одночасно, поважайте всі думки й тих,

хто їх висловлює.

3.Не переривайте один одного.

4. Допомагайте один одному в роботі.

5.Працюйте на спільну мету.

6.Будьте вихованими і життєрадісними.

3. Екологічна гра (Слайд 13)

- Запрошую вас подарувати посмішку планеті, виконуючи завдання екологічної гри: визначте дії дітей, які подарують посмішку планеті Земля.( Команди звітують про результати.)

- Молодці, наша планета вбралася у чудовий квітковий наряд і запрошує вас до проекту «Рослини -зелені друзі». (Слайд 14)

4.Фізкультхвилинка

Добре те, що сонце світить.(Руки вгору).

Добре те, що вітер віє.(Коливаємось).

Добре те, що цей ліс (Присідаємо).

Разом з нами ріс і ріс. (Підтягуємось).

Добре й те, що в нашій річці

Синя, не брудна вода.(Плаваємо)

І мене матуся рідна

Після школи зустріча.(Крокуємо).

Добре гратися надворі.(Плескаємо в долоні).

Добре вчитися у школі.(Сідаємо).

II Основна частина

1.Повторення вивченого

- Пригадайте, що сталося з Тарасиком та Галинкою на прогулянці у парку?

(Діти замість санчат виламали великі гілки ялини, а потім покинули їх. Екос сказав їм, що з друзями так не поводяться. Бо рослини - ваші друзі.)

  • Чому рослини – наші друзі?

(Рослини нас годують, вдягають, допомагають вчитися, лікують і дають чисте повітря)

-Отже, нам дуже потрібні рослини. Вони потребують нашого захисту і піклування.

2.Робота в групах

- Зробимо планету щасливою, виконавши завдання Екоса.(Слайди 15,16)

Екогрупа «Волошки» - художники: намалювати емблеми екогруп.

Екогрупа «Кульбабки» - скульптори : подарувати посмішку планеті, створивши чудові скульптури зелених друзів (рослин).

Екогрупа «Червоні маки» - журналісти : підготувати питання про рослини, використовуючи практичний довідник.

Екогрупа «Ромашки» - дослідники: дослідити поради Екоса по збереженню рослин на планеті і повідомити про них.

3.Захист творчих завдань (Слайд 17)

Екогрупи звітують про виконані завдання, представляють результати своєї роботи.

ІІІ Заключна частина

Увага! До нас надійшло звернення Екоса – космічного рятівника (Слайд 18)

Дорогі мої інопланетні друзі!

Усі люди на Землі пов’язанні між собою і природою. Якщо розірвати ці зв’язки, людство не зможе існувати. Однак ми часто не замислюємось, що життєдіяльність людей не завжди корисна для планети і для усіх, хто живе на ній.

Віднині ви – активні учасники важливої справи збереження ресурсів планети, налагодження добрих стосунків між її мешканцями. Ви долучились до багатьох корисних справ заради свого майбутнього й майбутнього Землі. Планета вам дуже вдячна і вважає вас своїми вірними друзями.

З повагою, Екос.

  • Чи виконали ми завдання уроку?

  • (Так. Ми подарували посмішку планеті Земля) Слайд 19

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методологічні основи організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу дитини із особливими освітніми потребами»
Маргарита Сергіївна Чайка
30 годин
590 грн