Підсумковий урок з теми «Слово». Створення леп буку.

Опис документу:
Під час уроку учні вчаться актуалізувати знання про синоніми, антоніми, багатозначні слова, пряме і переносне значення слів, добирати іменники-синоніми й антоніми, визначати пряме й переносне значення, використовувати у мовленні названі категорії слів, розвивати словниковий запас, зв’язне мовлення; виховувати любов до рідної мови, до природи, працелюбність, повагу до товаришів, використовуючи технологію лепбук.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Підсумковий урок з теми «Слово». Створення леп буку.

Мета:

формування предметних компетентностей:

актуалізувати знання дітей про синоніми, антоніми, багатозначні слова, пряме і переносне значення слів, вчити добирати іменники-синоніми й антоніми, визначати пряме й переносне значення, використовувати у мовленні названі категорії слів, розвивати словниковий запас школярів, зв’язне мовлення; виховувати любов до рідної мови, до природи, працелюбність, повагу до товаришів;

формування ключових компетентностей: учити учнів зосереджено слухати; виконувати самостійні завдання; планувати свої дії; розширювати словниковий запас; працювати в парах та групах.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Сьогодні вирушимо знову

В країну,що зоветься Мова

Пригоди нас цікаві ждуть

Берем знання! Гайда у путь!

Запис в зошитах числа.

За допомогою інтерактивних смайликів покажіть свій настрій на урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

-Сьогодні до нас завітали наші давні знайомі Мова та Суржик.

(відео привітання)

Загадка. Без неї жити неможливо,

Для всіх людей вона важлива,

Без неї пісні не співати-

Без неї й слова не сказати.

-Хто,діти,цей незвичайний помічник?

(Так,це мова.)

Асоціативний кущ «Мова».

-Наша мова складається із слів. Чи замислювалися ви над тим,скільки слів створив народ? Чи можна їх порахувати?

ІІІ.Повідомлення теми, мети уроку.

На уроці ми з вами пригадаємо,що ми знаємо про слово.

-Чому небо затянули хмари?

Це зявився злий чаклун Лихослов та викрав нашу Мовоньку. Щоб врятувати Мовоньку нам потрібно подолати багато перешкод та виконати завдання від Лихослова. А допоможе нам в цьому чарівна книга Лепбук.

ІV.Узагальнення й систематизація отриманих знань.

Перша перешкода. Пряме та переносне значення слів.

У країні Мови зазначено,що кожне слово має значення.

-Яке значення можуть мати слова?

(Пряме та переносне значення)

В конверті завдання від Лихослова.

Добери до слів вжитих в прямому значенні переносне значення.

Плаче дитина-(плаче верба)

Солодкий цукор-(солодкий сон)

Діти працюють в зошитах,один учень на дошці і один у лепбуці.

Складіть речення із словами вжитими в переносному значенні.

Друга перешкода. Багатозначні слова.

Завдання від Лихослова у конверті.

Відгадайте загадки.

Це слово три значення має

То двері воно зачиняє,

То тягнеться ніжно до мами

То букви виписує вправно.

(ручка)

-У яких значеннях вжито слово ручка в цьому вірші?

 Журавлиним я буваю,
 А деколи й пісні співаю.
(Ключ журавлів, скрипковий ключ).


Він замок відкрити може
І закрутить легко гайку.
Чарівник вам допоможе
 Відгадати цю загадку.

(Гайковий ключ, ключ від дверей).

-Розкажіть, у яких значеннях може вживатися слово гребінь?

Відповіді малюнки розміщуємо в леп бук.

Робота в зошитах.

Із запропонованих слів випишіть багатозначні слова.

Півники,чорнобривці,лисички,калина,вушко,дятел,ніжки,зайчик.

-Обгрунтуйте свій вибір. Парна робота.

Третя перешкода. Слова синоніми.

Стратегія «Дерево рішень».

Слова синоніми. Робота в групах.

Дібрати слова синоніми до слів:батьківщина,сміливий, дітвора, будинок,говорить.

Діти записують слова на книжкаж-гармошках.

-Є у нас братці –олівці,їх потрібно поділити по групах. Робота з леп буком.

V.Фізкультхвилинка . Музика «Ігри патріотів».

Четверта перешкода. Слова антоніми.

Стратегія «Розумне перо».

Перепишіть речення та підкресліть антоніми.

З великої хмари-малий дощ.

Незнання-ворог,а знання-друг.

Ранні пташки росу п’ють,а пізні сльози ллють.

Групова робота кульки –антоніми.

Книжки-руки розміщуємо в леп бук.

Пята перешкода. Фразеологізми.

«Передбачення за ключовими фразами».

Замініть слова фразеологізмами.

Лінуватися-бити байдики

Замовкнути-набрати в рот води

Посваритися-розбити глека

Обманювати-замилювати очі

Задаватися-задирати носа

Відповіді розміщуємо в лепбук на квітках.

Стратегія «Синтез думок». Робота в групах.

- А хто з вас мрійник ? Перед вами текст, закресліть в кожному рядку вірша зайві синоніми і залиште тільки ті, які допоможуть розказати про свою мрію у віршованій формі.

Мрія

Як виросту – збудую ( дім, хату, оселю ),

на хаті колесо ( приладнаю, приб’ю, прикріплю ),

а там я поселю ( крилату, летючу, літаючу )

лелечу клекітну ( родину, сімю, пару ).

Нехай розводяться ( селяться, гніздяться )

по всіх деревах і ( будинках, хатах, оселях ).

Нехай мені щоночі ( здається, сниться, вважається ),

що я літаю, наче ( пташка, птиця, птах )

Перевірка робіт.

-Як приємно,що ви впоралися з усіма завданнями Лихослова, подолали багато перешкод та врятували Мовоньку.

VI.Підсумок уроку.

Обговорення сторінок леп буку.

VІІ. Рефлексія. Оцініть свою роботу на уроці самостійно. Поставте оцінки на полях.

Покажіть, який у вас настрій наприкінці уроку.

Оцінювання учнів вчителем.

VIIІ.Домашне завдання .Скласти есе про слово.

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №60

Конспект уроку з української мови

« Підсумковий урок з теми «Слово». Створення леп буку.»

Підготувала вчитель початкових класів

Воробйова Тетяна Борисівна

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!