і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Підсумковий урок з теми "Опрацювання мультимедійних даних. Створення потокових презентацій. Основи створення комп'ютерних публікацій"

Підсумковий урок з теми "Опрацювання мультимедійних даних. Створення потокових презентацій. Основи створення комп'ютерних публікацій"

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №FK694648
За публікацію цієї методичної розробки Полонська Альфія Саліхівна отримав(ла) свідоцтво №FK694648
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

10 клас

Тема. Підсумковий урок з теми "Опрацювання мультимедійних даних. Створення потокових презентацій. Основи створення комп'ютерних публікацій"

Мета:

  • узагальнити й систематизувати знання, удосконалити вміння та навички роботі в кіностудії Windows Live, Microsoft Publisher, продовжити формувати вміння організовувати себе;

  • розвивати бажання здобувати знання щоб обрати в майбутньому правильну професію, актуалізувати знання учнів про професії; створити умови для прояву творчого й інтелектуального потенціалу учнів; розвивати комунікативні здібності школярів;

  • виховувати повагу до працівників різних типів професій, поважне ставлення один до одного, відповідальне ставлення до навчання, цікавість до інформатики.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

При вході в клас діти обирають листочки зеленого або жовтого кольору для того щоб поділитися на групи.

Привітати клас, із запрошеними гостями

(СЛАЙД 1)

Вчитель

У процесі вивчення теми «Створення потокових презентації. Основи створення комп'ютерних публікацій" ви ознайомилися з новими поняттями, набули навичок роботи в кіностудії Windows Live, Microsoft Publisher. Сьогодні у нас підсумковий урок з цієї теми.

Отже, сьогодні на уроці ми з вами будемо узагальнювати, систематизувати знання з цієї теми, будемо розвивати логічне мислення, увагу, толерантне ставлення один до одного.

(СЛАЙД 2) Тема. Підсумковий урок з теми опрацювання мультимедійних даних. Створення потокових презентацій. Основи створення комп'ютерних публікацій”

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ВЧИТЕЛЬ

Гра «Древо знань» (правила ТБ)

Горішок знань міцний,

Його здолати можна.

Та правила безпеки

Хай пам'ятає кожний.

Безпеки правила згадай

На древо знань їх причепляй.

На стіні висталено дерево, у учнів листочки, на яких вони записують правила безпечної роботи з ПК.

Перед вами дерево знань і необхідні атрибути для його прикрашання. Завдання: на листочках записати правила безпечної роботи на комп’ютері та прикрасити дерево.

ВЧИТЕЛЬ:

Для повторення теоретичного матеріалу ми з вами використаємо сайт Класна оцінка – проходження тесту "Комп'ютерні презентації та публікації" – 1 група - учні що вибрали зелені картки. Свої оцінки фіксуємо в листі оцінювання. 2 група - учні що обрали жовті картки – робота з хмарою із слів.

  • Мультимедіа (це програмний продукт, що містить колекції зображень, текстів і даних, які супроводжуються звуком, відео, анімацією та іншими візуальними ефектами, оснащений інтерактивним інтерфейсом з елементами керування);

  • Кіностудія Windows Live (програма для створення, редагування і монтажу відеороликів або відеофільмів);

  • Кліп (файл, який може бути відкритий і використаний в програмі Кіностудія Windows Live);

  • Мультимедійний програвач (програма, призначена відтворювати файли мультимедіа);

  • Кодек (програма, що перетворює дані для їх подальшого використання);

  • Кадр (статичні зображення, що з’єднуються послідовно і утворюють відео);

  • Розкадровка (послідовність кліпів);

  • Проект (документ програми Windows Movie Maker, який має розширення mswmm);

  • Перехід (заміна одного кліпа іншим);

  • Фільм (готовий проект, що зберігався за допомогою майстра збереження фільмів);

  • Титри (текст, що виводиться у фільмі);

  • Частота кадрів (кількість кадрів в 1 сек під час показу відео);

  • Монтаж (процес створення кліпа шляхом додавання або видалення файлів).

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

СЛАЙД 4

ВИСТУП 1 УЧНЯ (ВІДЕОКЛІП "ВИБІР ПРОФЕСІЇ")

Кожен з Вас хоча б раз у житті замислювався над тим, ким хоче стати у майбутньому, з чим пов’язати свою долю.

У світі існує більше 50 тисяч професій. Як знайти серед них свою? Скільки з них ми собі більш-менш представляємо? На що орієнтуватися? На питання: «Ким ти хочеш стати після школи?» – старшокласники не завжди можуть відповісти. А тим часом проблема вибору професії дуже серйозна.

Що ж потрібно для тог щоб зробити свій професійний вибір? Щоб вибрати свою справу розумно, потрібно для початку розібратися у своїх власних, говорячи психологічною мовою, установках.

Зараз я розповім про основні типи професійної діяльності людини. У багатьох країнах намагалися й намагаються створити класифікацію професій. У нашій країні прийнято користуватися класифікацією професора Е.А. Клімова.

Його класифікація ділить всі професії на 5 основних типів:

1. Людина–Природа. Цей тип поєднує професії, представники яких мають справу з об'єктами, явищами й процесами живої й неживої природи (ветеринар, агроном, гідролог, вівчар, механізатор, тракторист, ЕКОЛОГ). Для них характерний загальний предмет праці - тварини й рослини, ґрунт і повітряне середовище - природа.

2. Людина–Техніка. Це можуть бути пілоти, водії, матроси, електромонтери, слюсарі й т.д., що використовують технічні устрої.

3. Людина–Людина. Отут для фахівця предметом праці є інша людина, а характерною рисою діяльності - необхідність впливу на інших людей. До такого типу професій ставляться вчитель, лікар, журналіст і продавець.

4. Людина–Знакова система. Люди, що вибрали цей тип професійної діяльності, повинні вміти оперувати абстрактними поняттями, мати широкий кругозір. Це бухгалтери, учені, оператори ЕОМ, люди, що працюють у лабораторіях, наукових центрах.

5. Людина–Художній образ. Людей цього типи відрізняє наявність живого образного мислення, художня фантазія, талант.

Вибір професії – дуже важливий крок для подальшого життя, і саме він може стати вирішальним. Можна вказати на три ознаки справжнього майстра своєї справи:

Перша – високе професійне вміння, тобто досконале володіння своєю професією.

Друга — це творче ставлення до праці.

А третя (найголовніша) — бути корисним для людей.

Я цілком згодна з цими критеріями.

ВЧИТЕЛЬ: (СЛАЙД 5)

Отож, ви зрозуміли, що на уроці ми будемо говорити про вибір професії. Ви працювали парами. Кожна пара повинна була підібрати матеріал про професію, яка вам подобається, підготувати інформаційний буклет за допомогою програми Microsoft Publisher і створити відеокліп в програмі кіностудія Windows Live.

До уроку учні приготували свої презентації та роздрукували буклети.

Під час перегляду відеокліпів ми заповнюємо "Скриньку досягнень"

На уроці присутні гості, які виступають в ролі журі. Журі отримує лист зі списком назв презентацій, навпроти кожної презентації, вони виставляють бали. Так само у листах оцінювання кожен учень виставляє оцінки своїм товаришам у таблицю №1та заповнює таблицю №2. Візьміть листки оцінювання та проставте собі оцінки в графу тестування.

В свою презентацію ви повинні були включити такі питання:

  1. Титульний слайд – Назва презентації, виконавець (ПІБ, клас, школа)

  2. Чим займаються люди цієї професії, чому вона важлива для суспільства?

  3. Чим цікава ця професія для вас, чи є серед ваших знайомих люди, що мають цю професію?

  4. Які якості характеру потрібні, щоб працювати в цій професії, чи маєте ви ці якості щоб працювати в цій професії?

  5. Щоб отримати навчання по вказаній професії які шкільні предмети потрібно поглиблено вивчати. Чи вдається вам це робити?

  6. (***За бажанням проведіть дослідження «Яку заробітну плату отримують люди цих професій у різних країнах світу» Результат подайте у вигляді діаграми)

Учитель оголошує назву презентації та учнів, що її розробив.

Прізвище, ім'я учня

Тема роботи

1

1 Кушнерик Олександра

2 Пазій Анастасія

"Професія - учитель"

2

1 Сорокіна Катерина

2 Чернова Ангеліна

"Професія - юрист"

3

1 Нагорна Ганна

2 Єфіменко Анастасія

" Професія - еколог"

4

1 Рудік Владислав

2 Жарікова Аліна

"Професія - лікар"

5

1 Ємцова Дарія

2 Смітюх Дарія

"Професія - дизайнер"

6

1 Глєбова Поліна

2 Сверидюк Дмитро

Професія - фотограф"

Заслуховуються всі презентації.

Після презентації про лікаря - фізкультхвилинка - релаксація

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

VІ. Підсумок уроку

Підведемо підсумки вивченої теми.

СЛАЙД 11

Питання вчителя: Ми з вами закінчили вивчати тему «Обробка мультимедійних даних. Основи створення публікацій». Скажіть, будь ласка, де ви зможете використовувати набуті знання та вміння?

Очікувані відповіді

  • унаочнення інформації, яка подається

  • для підготовки доповідей з різних навчальних предметів

  • у сфері реклами та бізнесу

  • для створення фотоальбомів або кліпів

  • для створення портфоліо

  • у проектній діяльності

  • для оформлення результатів соц. дослідження.

Ви здаєте мені «Скриньки досягнень» і на наступному уроці, опрацювавши їх, я оголошу оцінки за тему.

Ви бачите 2 смайлика. Скажіть який смайлик ми залишемо після нашого уроку?

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторення теоретичного матеріалу по даній темі, повт. п. 2.6–2.10

Урок закінчено. До побачення.

ДОДАТКИ

Учнівські буклети

Полонська А.С. Страница 12

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Підсумковий урок з теми "Опрацювання мультимедійних даних. Створення потокових презентацій. Основи створення комп'ютерних публікацій". 10 клас
  • Додано
    24.02.2018
  • Розділ
    Інформатика
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    6972
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    FK694648
  • Вподобань
    0
Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
800 грн
240 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №FK694648
За публікацію цієї методичної розробки Полонська Альфія Саліхівна отримав(ла) свідоцтво №FK694648
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти